Pufuleti de ian-feb 2010 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

a, inca ceva..

stiti cumva de ce imi apare capushorul asta cu I love you la semnatura?
ca eu nu l-am pus
am cautat sa-l scot dar de unde? ca la editarea semnaturii nu apare..

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

am pus si noi poze noi (din hard rock de sambata) http://family.webshots.com/album/576660140ZgaNYd?start=156

LARISEL mi se pare si normal ca nu mai ai timp de niciunele, treb sa tii casa luna si ferita de praf si sa o si cureti cu grija nu e simplu puff puff ai pulverizat una alta s-a sters totu din prima si gata

Ratusca - nu stiu ce sa zic, si io aveam zile in care ma ambitionam asa si ma extenuam si pe mine chinuiam si copilul...si rezultatul nu era promitator

Ma bag la nani puuup!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

lorex sa le porti sanatoasa! Felicitari ptr blugi si mie mi-e dor sa port haine de ne gravida dar inca umblu cu blugii de gravi
Nu stiu cum se scoate ala...poate ai scris niste litere ceva care le traduce asa...

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

Doamne de cand va alerg!!!!!!!!!!!

Noi suntem relativ bine, zic relativ pentru ca eu am inca probleme cu un san, am rani pe sfarc si bb mananca si lapte si sange...si pentru ca fetita a luat doar 410 g in 2 sapt. Dr mi-a zis ca trebuie sa ia 1200 g luna asta, ma gandesc ca nu mai ia ea 800g in 2 sapt cate au mai ramas nici cu slujbe...Am tot citit cu interes ce ati scris mai ales ca si pe mine ma doare cum e cu laptele. Eu am san sa dau si la altii ca fata nu reuseste sa termine un san la o masa desi trage cu foc. De curs curge fara probleme, mai ales ca o vad pe fetita ca primele 10 min doar ma linge mai mult pe sfarc de cat curge , asa facand eu rani .

Am citit si pe net si acum la voi ca nu exista lapte prost/slab, eu mananc echilibrat, cu fff multe lactate grase si oua. Singurele pe care nu le mananc sunt fructele crude pt ca am incercat si am fost 3 adulti + Irina treji toata noaptea...asa ca pana la 3 luni nu mai pun gura pe fructe. Nu cred ca am lapte slab ca nu mananc fructe crude, nu????

I-am facut si prostia aia de proba suptului in care eu nu cred, dar acolo zice 100-140 ml la masa, desi cum se transforma g in ml???oricum diferenta intre inainte de masa si dupa masa, in aceleai conditii, uneori chiar cu kk facut e de 100-140 g la masa, deci bine nu?

Cat trebuie sa manance un bb de 1 luna si 2 sapt la o masa?

Nic0le Imi pare sincer rau ca nu doarme noaptea. Si a mea se screme dar am invatat sa adorm in acest zgomot de fond si ma trezesc doar la tipete de foame sau alte tipete ascutite. Am observat ca daca o ajut putin la eliberat gaze prin basi, e muuult mai bine. Fac asta prin masat pe burtica cu mana in sensul acelor de ceasornic si facand bicicleta usor cu piciorusele. In plus, ii indoi usor picioarele spre burtica si atunci trage muult mai usor basi. Si abia apoi ii dau sa suga.

Eu nu pot sa o bag in wrap, poate fetele care il folosesc ma ajuta si pe mine sa imi spuna cum sa o bag. De legat il leg eu numai ca nu pot baga fetita in el

Va pup!

Catalutza mami de Irina



pai daca a luat 400g in doua saptamani a luat foarte bine , de ce tebuie sa ia 1200? mi se pare cam ciudat sa-ti spuna cat trebuie sa ia, ai un stres in plus, fiecare copil are ritmul lui de crestere, si chiar 800g pe luna e ok din ceea ce am citit si de pe net si carti de specialitate.
nici eu nu mananc fructe, doar cate o jumatate de mar cateodata cand mi-e dor tare, si nu cred ca are leg cu grasimea laptelui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Larisel imi pare rau ca va necajiti cu DA, imi inchipui ce greu e cu amandoua si sa mai fii si stresata sa fie curatenie luna....; poate vor lua mai mult in greutate de pasti, de la atatea bunatati ..., pupacim bebelusele frumoase.
si noi ne chinuim cu iritatia la fundulet, ii trecuse acu' cateva zile dupa saptamani in care am incercat tot felul de chestii, dar azi dimineata iar i-a aparut, si m-am gandit ce am mancat ieri: ou, o jumatate de para, crema de branza, cine stie ce nu-i prieste?
Lorex nu trebuie sa o compari pe Iuria cu alti bebei; daca nu ia in geutate cat altii nu inseamna ca nu e un copil sanatos. Iuria e o finutza ca mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

buna dimineata!

dau eu azi.

multe ptr Miruna. of of nu vreau sa sufere nici un bebeu sau parintii lui

revin ...

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

multumim de cafea xela ...

ne rugam si noi pt sanatatea mirunei
suntem cu sufletul alaturi de tine dastefa...... DD sa-ti dea putere sa fii tare pt fetele tale...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

catalutza,nu te stresa atata cu grafice si doctori ce impun auzi 1200 g pe luna! da' ce? suntem la norma?fiecare copil are ritmul lui de crestere,iar irina se dezvolta bine...obisnuieste-te cu ideea ca tu ai lapte foarte bun[de fapt,cel mai bun pt printesa ta ] , iar irinuca papa atat cat vrea ea...... important este sa fie vioaie,sa aibe tonus,piele elastica,sa nu planga non-stop[ca sa nu planga deloc nu este ] si sa se dezvolte armonios......

raducu meu a fost mai slabutel cand era mic si am GRESIT ca i-am dat vitamine[sa manance bine copilul ]...de vreo 3 ani mananca prea bine...asa ca avem un program cu mancatul,sa nu sarim peste cal...a durat pana au invatat si bunicii asta,ca din vacante venea grasut bine,iar eu il treceam la regim sa-si revina la normal...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza si de la noi...

fereastrea e deschisa ..de la schimbul 3...asa ca nu am vz daca a fc cineva cafelutza....

noi am av o noapte linistita..a adormit la 10.30 si s-a trez la 3....si-a fc nr 1 ora juma si s-a m-ai trez la 6 juma....e bine...acu e cuminte..asa e el cand urmeaza sa faca un kk...pe care il asteptam cu interes..

vreau sa plec la primarie cu dosarele , sper sa rezolvam..

sa aveti o zi super...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7, LA NAIBA, e de bine.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

da....si noi ne rugasm la DD sa fie ok miruna si multa putere parintilor care cred ca sunt daramati....offff

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7, LA NAIBA, e de bine.....

Mergi la inceput