Viitoare mamici de septembrie-octombrie 2010! (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Sorry, scrisesem logata fiind cu userul comun. Asadar:

Yessss.....mi-a venit rezultatul de la amniocenteza (cel rapid). Copilul e sanatos, 100% baietel.

Andreea, in 17+ cu si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

exista si amniocenteza...mai rapida? sunt in utma cu stirile!!!

fetelor numai vesti bune vad, carucioare colorate, burtici si haine noipup]
ete ca mi-a venit si mie randul sa spun ca trebuie sa ma deschei la un nasture de la blugi, pantalonii de birou inca in vin bine, pt ca v-am zis ca de la 75 am scazut la 66 kg...de la sala, de la varsaturi...deci inca imi vin hainele, insa imi creste burtica. pantalonii de gravi imi sunt inca largi deci mai asteptam.
de vineri sunt in CO si ma voi relaxa...pana la cununie:P

in rest ma incearca o gretica, obosesc ca o baba si ma enervez repede...o sa treaca , nu-i asa!!!

BAZAR GENERAL PE DC

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari 10+ si mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Aniast felicitari pentru vestea cea buna

Mari ce fain ca o sa te relaxezi O sa petreci si mai mult timp cu Ema... Ce mai face? Mai vorbeste cu burtica?

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

13+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mari_paun

exista si amniocenteza...mai rapida? sunt in utma cu stirile!!!



Exista rezultatul rapid si cel final. Rezultatul rapid vine in 24-48 de ore, cel final in aproximativ 3 sapt.
Amniocenteza in sine (procedura) a durat extrem de putin. In 10 min m-am imbracat/dezbracat, mi-au pus campul steril, m-au intepat si m-au si trimis in zona de relaxare...

Andreea, in 17+ cu si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

andra, spune ce are mami in burtica... CO mi-am luat ca sa stau in vacanta cu ea si ca sa mergem mai mult in parc. Pe strada se opreste si ma trage de gat sa ma pupe, si asa se bucura cand ajung acasa si ma cauta in geanta sa vada daca am BOBO, sper sa nu fie geloasa pe bb si se acomodeze repede cu el/ea

BAZAR GENERAL PE DC

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari 10+ si mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui mari_paun

andra, spune ce are mami in burtica... CO mi-am luat ca sa stau in vacanta cu ea si ca sa mergem mai mult in parc. Pe strada se opreste si ma trage de gat sa ma pupe, si asa se bucura cand ajung acasa si ma cauta in geanta sa vada daca am BOBO, sper sa nu fie geloasa pe bb si se acomodeze repede cu el/ea

BAZAR GENERAL PE DC

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari 10+ si mami de Ema








Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

13+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Fetele va citesc de acasa de pe telefon, ma bucur tare pentru vestile bune.
Eu am infulecat o punga de pufuleti si acum stam in patut linistiti. Va trimit un pup.

Klarisse graviduta 12+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Zozela ce frumos ii 'sufletelul blond'!

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

13+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Eu am mancat branza cu ceapa si apoi o clatita cu miere si acum parca mi-i usor gretica! Bine ca am pus sandvisurile pt sotul pe maine, m-am scapat de grija asta!

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

13+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karin25 spune:

Salutare burtci!

Nastasie felicitari!
Aniast Yuppyyyyyy! Bravo! Stiam eu ca va fi bine!
Multumsc pt sustinere! Sunteti niste scumpe!
La no a fost bine. Avem un dansator! Are manute , picioruse, stomacel, piramida nazala si o lungime de 48 mm. Doar ca nu a vrut nicicum sa stea intr-o pozitie in care sa ii fie masurata translucenta. Deci inca mai avem emotii pana maine cand mergem la DT si acolo este o sonda superperformanta cu care sigur se va vedea. Doctorita m-a asigurat insa ca nu este vorba de higrops fetal (higroma chistica) Acesta a fost dagnosticul meu la sarcina trecuta si de asta imi era foarte frica.
Cam asta ar f... maine speram ca scapam de emotii. Sa im tineti pumnii. Tot asa seara o sa intru sa va spun ce am facut.
Va pup dulce pe toate!

Edith 11+

Mergi la inceput