Piersicutze de iulie-august 2006 (99 )- LMA!

Piersicutze de iulie-august 2006 (99 )- LMA! | Autor: Piersicutze

Link direct la acest mesaj




PIERSICUTZE

de iulie-august 2006

www.onetruemedia.com/shared?p=738ea2d79174ae6d3dca49&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">PIERSICUTZE DULCI

Piersicutze de 2 ani

Piersicutze de 3 ani

Craciun 2008

Aventura noastra ca mamici de piersicutze continua aici:www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82780&whichpage=1" target="_blank">(1) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83253&whichpage=1" target="_blank">(2)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84098" target="_blank">(3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84748&whichpage=1" target="_blank">(4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34) (35) (36) (37) (38) (39) (40) (41) (42) (43) (44) (45) (46) (47) (48) (49) (50) (52) (53) (54) (55) (56) (57) (58) (59) (60) (61) (62) (63) (64) (66) (67) (68) (69) (70) (71) (72) (73) (74)(75)(76)(77) (78) (79)(80) (81) (82) (83) (84) (85) (86) (87) (88)(89)(90)(91)(92)(93)(94) (95) (96) (97) (98)


Aici a inceput prietenia noastra:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61153" target="_blank">(1) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62205" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62861" target="_blank"> (3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63252" target="_blank">(4) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63566" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63839" target="_blank">(6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64074" target="_blank">(7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64279" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64652" target="_blank">(9) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64935" target="_blank">(10) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65305" target="_blank">(11) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65822" target="_blank">(12) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66225" target="_blank">(13) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66644" target="_blank">(14) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66992" target="_blank">(15) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67285" target="_blank">(16) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67459" target="_blank">(17) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67889" target="_blank">(18) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68306" target="_blank">(19) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68676" target="_blank">(20) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69052" target="_blank">(21) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69272" target="_blank">(22) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69525" target="_blank">(23) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69754" target="_blank">(24) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70046" target="_blank">(25) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70300" target="_blank">(26) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70619" target="_blank">(27) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70901" target="_blank">(28) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71217" target="_blank">(29) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71366" target="_blank">(30) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71536" target="_blank">(31) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71708" target="_blank">(32) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71824" target="_blank">(33) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72045" target="_blank">(34) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72262" target="_blank">(35) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72560" target="_blank">(36) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72780" target="_blank">(37) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72932" target="_blank">(38) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73183" target="_blank">(39) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73394" target="_blank">(40) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73651" target="_blank">(41) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73888" target="_blank">(42) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74067" target="_blank">(43) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74285" target="_blank">(44) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74484" target="_blank">(45) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74711" target="_blank">(46) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74913" target="_blank">(47) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75086" target="_blank">(48) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75346" target="_blank">(49) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75588" target="_blank">(50) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75840" target="_blank">(51) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76053" target="_blank">(52) (53) (54) (55) (56) (57) (58) (59) (60) (61) (62) (63) (64) (65) (66) (67) (68) (69) (70) (71) (72) (73) (74) (75) (76) (77) (78) (79) (80) (81)



La multi ani, dragi piersicutze de iulie!
2 Iulie
Riana, Ralu80
3 Iulie
Rares Andrei, Amabella
Petra, codritu
Daria, doniro
Rares Cristian, veragvm
4 Iulie
Maya Alexandra, pumpkin
David Andrei, Cosmmyr
Maria Ioana, July25
5 Iulie
Aina Mihaela, Pika-Pika
Philip, nicolica
Ioanna, Ralucaspm
6 Iulie
Bogdan Andrei, Madacristina
7 Iulie
Cristian, Arghirmonica
Nour, Norocuta
Mircea Luca, mihatocae
8 Iulie
Matei Stefan,adas
9 Iulie
Andrei Sebastian, cristin97
Alexandra, Greiere
Leila, Galushca
Andrei, M_floruta
Elena, leistra
11 Iulie
Ciprian Constantin, Crissa71
Mihaela, ileanapopa
12 Iulie
Naomi Patricia, mamaluidavid
Mihnea George, Mishi
Christian - Ionut, roxanya
Rares Andrei, Aysha2
13 Iulie
Alexandru, Muuh
Erik, Cornelia-laura
Alexia, Larissa79
Razvan, SARILLA
Raul Nicholas, Nicole25
14 Iulie
Vlad Andrei, Assa
Daria Antonia, lucians
Lucas, arcenciel
Darius-Theodor, maryion
Andreea Stefania, misimica
16 Iulie
Razvan, andra_mag
17 Iulie
Ioana Teodora, Medeea76
Radu Stefan, alex c
Iustin, Cristina Bauer
Carmen Maria, Dandana
Iana Daria, alina2006
Andreea Alexandra, Priscilla
18 Iulie
Eileen Nicole, Alexia27
Sofia, Zuzunaki
Nicolae, eugcem
19 Iulie
Rares Ioan, Bulinuta27
David, ildiko75
Luca, Consi
Marius, poliana
20 Iulie
Alexandru Andrei, Cristinap76
Sasha, Scotty
Edward,Maslinutza01
Maria, Tzuni
21 Iulie
Tudor, katm13
23 Iulie
Robert Cristian, oncicu
Matei, Mali
24 Iulie
Andrei Vladimir, Ioana81
Andreea Maria, millikiki
Mara Ilinca, SimonaU
Alexandru George, TaniaForsea
David Kaname, elyia
Maria, Mirela79
25 Iulie
Antonia, Genie
Ioan Alexandru, Rucx
27 Iulie
Rebeca, Babee
Cristian-Andrei, crys3000
28 Iulie
Andreas, angelli
fetita lui Shihana
Maria Alexia, lili
30 Iulie
Darius Daniel , Dariana
Bianca Maria, A.cicel
31 Iulie
Ilinca Cristiana, bestutza
Bianca Maria , Adelapop


Sarbatoritii lunii IULIE

Mamidestefan-6 iulie
Adelapop-7 iulie
Seby(al Irinei)-13 iulie
Map-17 iulie
Michella78-18 iulie
Alexandru(al Huacinei)-19 iulie
Arcenciel-22 iulie

ALBUM 1 IUNIE 2008
Asadar
rog toate mamicile din livada sa dea o privire pe www.piersicute2006.blogspot.com
si sa trimita (in functie de dorinta) la mamiciiulaug2006@yahoo.com:

1) o poza a piersicutei pentru prezentare-link din numele piersicutei;
2) link (la un album ori o singura poza) pentru nick-ul mamicii;
3) 1-3 poze favorite cat de haioase posibil cu piersicuta/familia/catelul/purcelul... ce-i e drag fiecaruia. Acestea vor apare in slideshow-ul din dreapta sus "Asta poate fi poza ta!".

Daca e poza si pentru colaj si pentru blog, va rog faceti mentiunea in email, ca sa stie anasia , plus numele piersicutei si nickul mamicii.
Va multumesc si va pupacesc cu drag


Intalnire Parcul Herastrau 13.04.2008


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Buna dimineata,

multumim de capitol nou.

Ce mai faceti? A venit primavara. Eu mai am cam fix o saptamana si fetele vor veni pe lume.

Va pup pe toate.

Sabina 36+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 1 saptamana

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greiere spune:

Aha! Ati inceput pregatirile pentru Paste... Care pe unde sarbatoriti?
Michelle . Sambata in Herastrau am gasit cai de calarit. Dupa ce am asteptat 15 minute la coada, fimea s-a hotarat ca daca nu urc si eu pe cal cu ea (ca vazusese alta fetita)... ea nu mai vrea, ca ii e frica .
Asta e, sa vedem daca o fi fost un moft. Pasul urmator ar fi rolele. dar la asta nu ma bag. De juma` de an ne cere role, da mie mi-e tare teama sa merg pe ele iar lui ta`su ii e frica sa o lase pe ea...
Alinutza, multumiri de capitol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greiere spune:

Sabina, le asteptam pe Ekaterina si Iustina! Si multi pupici surioarei Alexandra!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

Sabina, deci vin de Paste? woow ce cadou va aduce iepurasul....sa dea D-zeu sa fie totul bine
greiere...noi am vrut duminica sa ajungem in herastrau, dupa ce am vazut sambata la stiri ca erau si ponei, dar la ce ploaie a fost, am abandonat ideea; si voi sunteti cu rolele? m-a innebunit "cand luam role?...." i-am zis cand mai creste (sincer nu i-as lua niciodata, dar mai vedem);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Da fetele pe 6 aprilie e termenul. Speram sa mai stea pana atunci, ca sunt cam la limita.

Fii-mea cere si ea role, dar nu i-am luat inca, in schimb am suit-o pe patine si pe bicicleta.

Sabina 36+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 1 saptamana

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Buna ziua! tuturor piersicutzelor si mamicilor lor.

Iarasi am lipsit mult, dar sa stiti ca am citit ce ati scris, dar timpul nu mi-a permis sa va scriu si eu.
Nici macar nu am apucat sa va spun Un An Nou Fericit pt 2010 ca deja trebuie sa va transmit Un Paste Fericit! Cum s-ar spune eu va scriu doar "din An in Paste".
Sper din tot sufletul sa nu va suparati pe mine si sa nu ne uitati. Va multumim!

Sa va povestim ce am mai facut noi:
Avem muci si tuse (ma refer la Darius si la Victor), cand credem ca am scapat de muci ... hopa iar isi fac aparitia ... si ne chinuim cu aspiratorul nazal si cu siropele de tuse, prin februarie le-am administrat si antibiotice.
Cu mancarea avem mult de furca, nu vor nici unul nici altul sa manance. Darius imi face niste probleme cu mancatul de imi vine sa imi iau campii. Le-am facut analize si au iesit foarte bine, nu stiu de unde au tot ce le trebuie, dar ma rog ....
Darius evolueaza foarte bine (va spuneam ca avem niste mici probleme cu achizitia limbajului si starile de nervozitate). La evaluarea psihologica de 6 luni de cand merge la gradinita mi s-a spus ca face progrese, pe care de altfel le observ si eu acasa. A inceput sa vorbeasca, sa cante, sa spuna poezii si povesti, dar mai avem de lucru. Speram ca in curand sa ajungem din urma ceilalti copilasi de varsta lui.

Am pus si niste poze s vedeti ce mari au crescut baieteii mei.


Sabina nastere usoara. Sa ai niste berbecutze sanatoase si mancacioase.


Va pup pe toate si va urez un Paste Fericit! si poate o am timp sa scriu mai des.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Dragele mele,

am intrat si eu sa va urez Sarbatori Fericite si linistite. Sa aveti parte de tot ce va doriti si promit ca revin curand cu poze.

Legat de perlele piersicutzelor noastre. Ieri dau sa plec la medic si ii dau intructiuni lui Ale: mama pleaca la dr, sa fii cuminte, sa asculti pe buni, vin repede bla bla. La care ea piciro peste picior pe canapea: bine mami, pa, sa ai grija sa nu pierzi dopul. Eu m-am blocat, dar totusi o intreb: si daca pierd dopul ce? La care ea senina: nasti mami. Asa ca am plecat si i-am promis ca revin si ca nu pierd dopul.

Va pup pe toate si pe piersicutzele noastre mici si dragi.

Sabina 37+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - cateva zile

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Dragelor,
va uram si noi Paste Fericit! liniste si bucurie in suflet!
va pupam cu drag!
Sabina iti tin pumnii marti

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greiere spune:

Un pic de pauza cat doarme Victor, Ale e plecata cu tati la cumparaturi si mielul e sanatos... la cuptor!
Ioana, m-am amuzat de toate perlele tare dragute ale piersicutelor dar cu `dopul` e teribila! Alexandra o sa fie o sora minunata pentru bebelusele ei .
Maryion, tare dulci pustii!
Anasia, cu sau fara role, ne putem intalni in parc .


SA AVETI UN PASTE FERICIT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Buna dimineata fetelor,
Intru repede sa va anunt ca Sabinei ieri i s-a rupt apa. A plecat de urgenta la spital! Ma rog la Dumnezeu penru ea si fetitele ei sa se recupereze repede si sa aiba fetitele peste 2 kg, asa cum si-a dorit! Sunt sigura ca asa va fi!

Alte vesti inca nu avem. Abia asteptam si noi vestea frumoasa!

SI noi mai asteptam o fetita! Noaptea asta mare treaba mai avea prin burtic, cred ca tot se pregatea de sarbatori!

Va doresc la toate PASTE FERICIT! Bucurie si lumina in suflete!



www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 30+

Mergi la inceput