FIV-Dr. LAURA DRACEA ( 6)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Buna fetelor, intru si eu in gasca, am programare la Gynera in 2 saptamani, am aproape toate analizele, am convenit si mai facem acolo cateva si ce sa spun? Doamne-ajuta! Va urma intalnirea preliminara si pregatirea dosarului pentru FIV.
Am trimis email la Gynera cu toate datele personale, inclusiv cu analizele pe care le avem deja, si data la care au fost facute si am primit un raspuns prompt, cu completarile de rigoare si cu programarea.
Bafta fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui flyhigher77

Buna fetelor, intru si eu in gasca, am programare la Gynera in 2 saptamani, am aproape toate analizele, am convenit si mai facem acolo cateva si ce sa spun? Doamne-ajuta! Va urma intalnirea preliminara si pregatirea dosarului pentru FIV.
Am trimis email la Gynera cu toate datele personale, inclusiv cu analizele pe care le avem deja, si data la care au fost facute si am primit un raspuns prompt, cu completarile de rigoare si cu programarea.
Bafta fetelor!


iti tin pumnii sa fie bine pana la capat.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Dragele mele, va multumesc tuturor pentru sustinere!!!
De sambata am in burtika 2 embrioni A8, acum asteptam rezultatul.....Doamne Ajuta sa fie totul bine!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onniex spune:

flyhigher77,

Iti tinem pumnii sa fie totul bine. Ai facut o alegere inteleapta!
Daca urmezi si respecti ceea ce iti spun doctorii, totul va fi bine.

Maria08,
Stai linistita, calma si increzatoare.

Fetelor,
Eu intre timp am ramas cu un singur bebe - celalalt se pare ca s-a oprit din evolutie undeva in saptamana 8. Din fericire, celalalt se dezvolta normal si este in parametri.


Va pup pe toate, fete curajoase!
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Onniex si imi pare rau. Dar slava Domnnului ca celalalt bebel este bine.Ce frumos e sa vad burtica de 12 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

FLYHIGER e bine sa ai analizele facute inainte. Asa nu mai pierdeti timpul. Multa bafta.
ONNIEX ma bucur ca un puiut e puternic. Sa fie sanatos si sa stea cu tine pana la 40 sapt.
MARIA cand trebuie sa faci HCG? Cum te simti? Multa bafta.



32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Onniex: Imi pare tare rau!!! Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine pana la final si cel care e luptator sa creasca mare si sanatos!! Se pare ca se intampla destul de des in cazul sarcinilor multiple, chiar azi am mai citit pe forum despre o alta fata in aceeasi situatie...dar ai avut ceva simptome sau doar s-a vazut la echo?
Vanessa: Sunt oarecum bine, testul ar trebui sa-l fac pe 26, am niste emotii......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-m spune:

Buna fetelor,

Se pare ca sunt colega de FIV cu Maria.
Am avut punctia pe 12 cu 6 ovocite, fertilizate toate, am obtinut 4 blastocisti categorie AA. Am transferat luni 17 doi blastocisti si 2 i-am vitrificat.
Sunt la al doilea fiv. Primul a fost reusit, dar din pacate bebelina era cu probleme si am pierduto la 5 luni.
Acum sunt teribil de speriata.
Data trecuta nu am avut simptome in perioada de 2 sapt, sau poate nu imi aduc aminte.
Acum am o jena la ovare si intepaturi din cand in cand.
A doua zi dupa et m-am mai si dezechilibrat cand am iesit din baie si am topait nitel.
Precizez ca am stat acasa in pat o zi si acum merg la servici. Merg si pe jos in fiecare dimineata 15 min.
Miercuri 26 fac bhcg si rezultatul o sa-l am probabil joi.
Cred ca inebunesc pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Buna fetelor, va multumesc mult pentru incurajari!!! Amzulica, onniex, vanessa80 , sanatate multa! Suntem increzatori si speram sa decurga totul bine, fara insa a ne pierde doza de realism, important e ca suntem gata sa ne asumam tot! Avem toate analizele, asa ca probabil ne vom misca destul de repede!
Va tin la curent, bafta multa, sanatate si optimism maxim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Ana si Doamne ajuta! La primul Fiv cat ai stat in pat dupa ET si unde l-ai dfacut, tot cu dr Dracea?
Maria08, Vannesa, Onniex, Flyhigher

Mergi la inceput