FIV-Dr. LAURA DRACEA ( 6)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Buna Smoly!

Ma bucur ca ai reusit sa-ti implinesti visul si iti doresc sa ti le implinesti pe toate!
Vreau sa mi spui si mie te rog, atunci cand ai fct fiv cu Dracea, la Giulesti cine a fost embriologul? Te intreb, pentru ca stiu ca embriologul e f important ...Eu as vrea sa fac la Dracea fiv, insa nu stiu dc imi pot permite e mult mai scump ca la Giulesti. Inca ma mai gandesc...daca sa fac un credit si sa fac la Dracea...

Sunt si eu o aspiranta veche la titlu de mamica...Puppp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

MARIA eu am facut ET cu blastocisti. Au fost transferati 2 si s-a prins unul.
SMOLY ma bucur ca vreti sa il faceti pe bebe2. Dr. Dracea lucreaza doar la Gynera, nu mai e la Giulesti. Si noi bebe 2 tot cu dansa o sa-l facem cam peste 2,5 ani.
ANDA si noi am facut credit pt FIV. E scump, dar a meritat. Eu am avut facute 3 IU in Iasi si m-au costat destul de mult. Asa ca la urmatorul bebe o sa facem direct FIV. Multa bafta.


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Anda - iti raspund eu in legatura cu embriologul ... eu am facut FIV inaintea lui Smoly la Giulesti cu Dr. Dracea si embriolog a fost Dascalescu. Am observat ca acest "cuplu" a avut multe reusite. Din ce am auzit, Dascalescu a lucrat cu Dracea si la Gynera dar acum a revenit la Giulesti - nu mai lucreaza impreuna cu Dr. Dracea din pacate.

Smoly tu ai nascut cu aceeasi dr. cu care am nascut si eu nu? Adik Dr. Manuela Neagu?

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smoly spune:

amzulica,te pup.
Da am aparut si eu pt ca acum parca am mai mult timp de stat pe foru de cand bebe a mai crescut.Deja mi-e dor deo burtica mare si ne cam gandim la bebe 2

Da si eu am nascut cu dr.Neagu mie mi-a placut de ea f tare.
ANDA eu am facut cu Cocei si sa sii ca a fost o reusita din prima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smoly spune:

Hai amzu poate ne facem din nou colege de gravideala!
Ser din suflet sa tragem toate feele de la fiv dupa noi!Doamne auta la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Buna ziua la fete.
Am sa incerc in mare sa va spun povestea mea :am 6 ani de cind imi doresc sa devin mamica ,am fost la diversi medici printre care si Bogdan Marinescude la Giulesti,dar nu am fost multumita ....am 2 inseminari fara reusita,acum mergeam la un dr arab la spitalul cf2 dar vazind ce sa intimplat acolo nu mai am ce cauta in acel spital .Vreau sa precizez ca probleme au fost la sot dar sau rezolvat ,acum eu cica nu as ovula cum trebuie ,am facut stimulare hormonala cu ova-mit,timp de 3 luni si am avut foliculi de 17,18 si dr mi-a zis ca nu sunt in deajuns de mari pt inseminare ,asa ca ma programase pt un chirotaj biopsic ,si sa refacem analizele hormonale ,dar acum in urma celor intimplate cu cea de la opera ,clar nu mai am ce cauta acolo........si m-am hotarit ca este timpul pt fiv ,si mi-a captat atentia aceasta dr Dracea......vreau sa va intreb cum este mai bine sa merg acolo si sa imi zica ce analize trebuiesc facute sau sa fac intai analizele hormonale si apoi sa merg .....
Va multumesc anticipat pt raspunsuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Scuzati-ma....................am scris mesajul fff mare fara sa imi dau seama ca aici unde scriam eu mi se parea prea marunt asa ca i-am dat prea mare ....dar a iesit fffff mare .imi cer scuze inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

ANGELICA bine ar fi cand te duci sa ai si ceva analize facute, ca sa ii fie mai usor d-nei dr sa isi dea seama ce ar trebui facut. Vezi ca dureaza destul de mult pana reusesti sa obtii programarea initiala. Urmatoarele programari sunt mai usor de facut si la intervale mai scurte. Multa bafta.


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Angelica - ca sa nu faci prea multe drumuri - cand vii la programare sa ai facute vreo 2 profiluri hormonale adica iti faci urmatoarele analize in ziua 2-3 a ciclului si 2 cicluri la rand: FSH, LH, Estradiol si Prolactina, iar sotul o spermograma. Eu asa am facut si totul a mers rapid - ca sa nu pierzi vremea. iti uram succes.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna fetelor,

mi s-a spus de curand ca trebuie sa fac FIV din cauza unei rezerve ovariene reduse si sunt in cautari de clinica/doctor in acest sens.
V-am vazut foarte entuziasmate de dna. Dr Dracea si as vrea si eu mai multe detalii. Este usor de gasit, conditiile din clinica sunt ok, in caz ca e nevoie pot depozita embrionii ramasi?
Va multumesc

Mergi la inceput