Ingineri fosti, viitori...(33)

Ingineri fosti, viitori...(33) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(32), (31), (30), (29), (28), (27), (26), (25), (24), (23), (22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime - Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea Babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar".
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997
- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001
- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004
- cqeea - Universitatea Tehnica "Gh. Asachi", Iasi, inginer textilist
- iruse - Fac. de Energetica, seral, 1995, Bucuresti
- gabytza25 - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Automatica - viitor inginer, anul IV
- Aurorra - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Inginerie chimica si protectia mediului, promotia 2005
- ancadragoman - Fac. de Instalatii, promotia 2005, Master in "Confort si eficienta energetica", UTCB - 2006
- Andra.C - UPB, Fac. Energetica, prom. 2002
- Maristef - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Electrotehnica, sectia Energetica Industriala, promotia 2001, Relatii Internationale, 2001, Belgia.
- Cristies - UPB - Inginerie Chimica - 2005
- bubulina1 - UPB - Facultatea de Electronica si Telecomunicatii, 1996


Nico

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Multumim de capitol nou!
Daca merita sau nu sa sufar, din pacate nu este o obtiune ci o necesitate. Din banii astia traim, momentan sotul meu este jobless asa ca nu vreau sa intru in detalii ca avem rate, facturi etc. Cred ca toata lumea le are. Dar eu sunt cea care distribuie banii si stiu exact cand si cum tb platite hangaralele casei. Numai ca mi s-au incurcat socotelile, m-am imprumutat de bani si am scos-o la liman pana la urma. Ce nu am inteles este de ce noi suferim din cauza altora.
iepumic noi ne stim de mult de tot de pe vremea cand mergeam si eu la batranul Ancar. Ce mai faci? Am inteles ca ai ceva probleme cu tiroida? Eu tocmai mi-am facut toate analizele si mi-a gasit un chist pe tiroida, sa vad cand ajung la endocrinologie sa-mi spuna daca e grav au ba.

Mamica fericita de Raducu (11.04.2009)
Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata
este gata, pregatesc imediat si o portie de .
Am avut o saptamana plina, cu doua delegatii.
Domnisoara mi-a facut febra fara sa descopar cauza, dar zic eu ca e spre bine acum. la Alex ma agitam cum ii curgea putin nasucul. Cu Andra totul e mult mai usor . Cred ca e are si sistemul imunitar mult mai bun dar la fiecare raceala ii dau doar nurofen si mult fructe.
La casa lucrarile avanseaza. Sotul a intrat in a doua luna de somaj tehnic asa ca se poate ocupa linistit de lucrari.
Vad puiuti bolnaviori, sanatate multa
bubulina sper sa se rezolve repede problemele financiare. S-au redus si la noi serios veniturile dar incerc sa fiu optimista.
Azi avem zilieri la casa asa ca am de bucatarit nu gluma. Imi programasem multe pentru azi dar .... macar la circ cu copiii sper sa ajung (mai aveam in plan sa merg la cinema cu prietenele si sa fac curatenie)
Pup fetele dragi. Sper sa imi gasesc si eu timp sa scriu mai multe.

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:



Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
si ceiut pt toata lumea.
Eu mi-am inceput saptamana cu stangul. Am intarziat la birou o ora. Am uitat sa imi schimb ora la telefonul care ma trezeste . Daca nu ma tragea sotul de manecuta probabil intarziam mai mult. Am ajuns la birou in timp record; pana si parcarea cu spatele mi-a iesit din prima. De sarbatori asi vrea 2 zile liber sa mergem la socrii si .... daca nu imi predau un proiect nu imi aproba sefu' liberele .
La circ nu am ajuns si cum era normal Alex e suparat pe mine. Asi fi vrut sa ii duc ieri dar a plouat tare.
Otilia, printesa sa scape repede de antibiotic.
Pisi off ca multe mai aveti de tras .

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning, fete dragi!

Se pare ca toata lumea se bucura de primavara, ca nimeni nu-si mai face vreme sa scrie ceva pe aici ...
Vin eu sa "sparg gheata" cu un rand de si-un mic dejun copios (de post) sa mearga mai bine povestile!



Noi suntem ok, Raducu a ramas in faza de "purtator sanatos de streptococ betahemolitic de tip A" si luam tratament cu "osphen", urmand ca dupa 7 zile de antibiotic sa facem si 3 doze de moldamin (cate una pe saptamana). Va spun drept ca-mi este absolut groaza de momentul "injectiei", caci Raducu intra-n panica numai cand vede seringa, ce sa te mai si apropi de pielicica lui. ... Si cand ma gandesc la cat de dureroase-s moldaminele ... In alta ordine de idei, in sfarsit s-a miscat "caruta" si-n problema lui Vladut, asa ca vom incepe tratamentul cu hormoni din 1 aprilie

In rest, toate bune si frumoase! Voi ce mai faceti??? Cum si unde v-ati propus sa va petreceti Pastele???

si-o zi minunata va doresc!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Ziua Balantelor_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Hello, va era dor de mine? Ca mie mi-era foarte dor de voi.

bubulina, stiu ca ne cunoastem . Da, eu am probleme cu tiroida, chair aseara am fost la control. Daca ai nevoie de un medic bun sa-mi spui, ca eu am probat mai multi si am ajuns in sfarsit la cine trebuie. Acum ma stradui sa ajung pe linia cea buna si sper sa scap si de senzatia asta de "maini care ma strang de gat".

nico, eu am bagat la overtime saptamana asta deja cu nemiluita si speram sa pot sa imi iau vineri liber mai devreme dar nu voi putea. In schimb sunt libera saptamana viitoare dar voi lucra oricum de la distanta, ca fara mine nu se poate. Si pe mine ma incearca o racaela, probabil din cauza schimbarilor de temperatura relativ bruste din ultima vreme.

Pisi, eu zic ca va trebui putina pregatire psihologica cu Raducu fiindca e posibil sa scape de fobia injectiilor. Desi toti barbatii pe care ii cunosc, de la tata pana la sot si pana la colegi de servici, au fobie de injectii iar eu nu pot sa o inteleg. Pana la urma e ca si cum te-ai intepa in timp ce cosi.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Mi-am propus sa va astept cu cafeluta calda la povesti dar uite ca inediat e ora 12 si eu nimic .
Pisi nu stiu cum poti sa iti pregatesti copilul cand e vorba de injectii. Alex pur si simplu nu se mai controleaza cand vede siringa desi stie ca nu doarea sa tare. Sper sa treceti cu bine peste.
Anca
Eu plec azi (inediat dupa program) la socrii asa ca va urez Sarbatori fericite, cu liniste, sanatate si mult mult soare!



Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Paste Fericit alaturi de cei dragi!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:



Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Buna fetele!
am intrat sa va urez un "Paste fericit" alaturi de cei dragi, liniste si pace in suflet!

Pisi multa sanatate puilor mici si scumpi si cate un pupic special de la mine!

va pup pe toate cu drag.

Mergi la inceput