Ingineri fosti, viitori...(33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Fie ca iepurasul sa va aduca cel mai frumos cadou: sa aveti copii frumosi si sanatosi, sanatate multa si noroc voua si familiilor voastre!

Paste fericit!

Mamica fericita de Raducu (11.04.2009)
Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Hristos A Inviat, dragi inginere!
Cum stati cu mancatul de oua, miel si altele asemenea? Aveti grija sa nu faceti excese . Eu ma straduiesc din rasputeri sa nu sar calul.

Va pup cu drag! Sper ca a trecut Iepurasul pe la voi. Eu sunt la tara si ma bucur ca a venit si nepotul meu care e, evident, in centrul atentiei si rasfat cu varf si indesat de toata lumea. Este super haios.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Adevarat a inviat!

Noi stam bine cu mancatul, ne-am limitat la cozonac, pasca, oua rosii, salata boeuf, ciorba si piept de curcan la pranz. Ah, si un tiramisu. Dar daca am scos sarmale si drob din meniu e bine pentru ficatii nostri.

Anca, nepotul tot albastrii are ochii ? Cred ca toata ziua bodogane pe limba lui. Elisa azi a inceput sa zica "mimea" in loc de "mingea", de cateva zile zice si "tei" in loc de "trei" si i-au iesit si 4 dinti in ultima saptamana .

La noi ca de obicei frigut. Ieri s-a oprit ploaia si le-am scos afara 3 ore, de dimineata Elisa s-a trezit cu putin febra, Ana vrea la bazin si e inchis

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 21+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

HEllo!
Oti, asta mic are tot ochii albastri, dar de o nuanta incredibila. Merge de n-are treaba, intelege tot dar nu prea vorbeste, bodogane ceva pe limba lui dar nimic inteligibil si, in general, sunetul preferat e un marait: "mmmmmmmmmmm!" insotit de o incruntare. Mai comenteaza la modul: " la la la , da ,da ,da..." dar atat.
Bebe din burtica ce zice???

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Inapoi la munca , sa aveti o saptamana frumoasa!

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 22+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

HRISTOS A INVIAT!
M-am intors si eu la munca.
Ar fi trebuit sa stau la socrii pana azi dar ... m-am gandit mai bine si ... o sa am nevoie de zile libere pt Alex la scolala.
Otilia cum mai e Elisa? Sa mai incarci poze cu voi.
Anca eu doar cu ciocolata am exagerat . M-am declarat dependenta de dulciuri ... asta e. Iepurasul a adus tare multe figurine si cineva trebuie sa se sacrifice .


Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Nico,
si eu am inca o multime de dulciuri pe aici, mai ales ca am facut pasca si checuri de acasa cu gandul sa nu manance mama toate prostiile cu chimicale + tone de cioco + panettone si azi am primit si un tort. Si cum eu am o problema cu dulciurile, e destul de greu sa ma abtin. Joi ma duc sa-mi fac testul de toleranta la glucoza, sa vad cum stau cu chestia asta.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
e gata, incerc sa o pastrez calda pana o serviti .
Anca ieri chiar mi-a spus o colega ca in maxim 2 zile imi umplu sertarele cu ciocolata. Din pacate a avut dreptate. Azi fara sa ma gandesc prea mult mi-am luat o cutie cu biscuiti trasi in cioco.
Prajituri am facut si eu de casa. Nu prea imi plac cele din comert. Pascuta a trecut cel mai repede.
Nu stiu ce am patit dar incep sa ma panichez cu scoala lui Alex. Ma tenteaza sa imi reduc programul de lucru la 4 ore. Nu stiu pe nimeni care sa lucreze doar atat, conducerea nu cred ca ar fi de acord dar parca asi merge cu propunerea. Abia astept sa terminam casa, sa vad cum stam cu banii si apoi ma hotarasc.
Pisi cum sunteti?
Elena tu nu ne mai povestesti nimic?

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Neata!
Mmm, ce buna e cafeaua de dimineata! Dar m-am trezit cu oarece durere de cap.
Si m-am infipt direct in dulciuri, Nico.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Neata, vad ca vorbiti numai de dulciuri. Daca pana la Paste m-am ferit sa le mananc, am cam dat si eu iama ba in cozonac, ba in prajiturile de la soacra mea. In consecinta kilogramul de care abia scapasem inainte de sarbatori s-a pus frumos la loc. sa vad cand si cum o sa scap iar de el. Asta e problema mea, daca mananc aiurea se pune imediat.

Mamica fericita de Raducu (11.04.2009)
Poze cu noi

Mergi la inceput