BRAVO Ioana!!! A sosit si ultimul pufulete!!! (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Eu nu sufar pastilele astea .. nici un fel .. mi se par asa de complicate .. daca uiti vreuna se poate intampla orice .. Am inteles ca trebuie luate la aceeasi ora in fiecare zi ... daca te stici la stomac .. sau vomiti nu isi mai fac efectul ..

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388
(povestea nasterii pisoiului)




O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

inca un problem...................
am comandat cezarette ca nu era la farma..astia n-au nimic frate!!!!!!!si nu au gasit...............acum trebuia sa iau prima pastila , azi din urmatorul , dar nu e...de ex daca gaseste azi.si iau maine are ceva?

sau cum sa si fac?????????????????????????
helpppppppppp meee!!!!!!!


Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





io nu stiu k inca nu iau nik

cum faci papa aia bun?

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,8 LA NAIBA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Ce faceti mai fetelor??? V-ati inceput plimareala???

Am zis ca mai stau si eu pt inca o masa si dupa aia ne zburam afara

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388
(povestea nasterii pisoiului)




O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Ce faceti mai fetelor??? V-ati inceput plimareala???

Am zis ca mai stau si eu pt inca o masa si dupa aia ne zburam afara

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388
(povestea nasterii pisoiului)




O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"


noi iesim mai pe la 3...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7, LA NAIBA, e de bine.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

MA rog si eu pt David si Miruna. Sa va faceti bine repede, puiutilor!

cristies - André vorbeste mai ales portugheza. Nu are un talent deosebit la limbi straine (ma mosteneste) si i-a fost tare greu sa se exprime, drept urmare era tare frustrat, pt ca gandea mult inaintea a ceea ce putea sa aspuna. L-am cam lasat in treaba lui, cu portugheza, ca se enerva f tare daca nu intelegeam. De ceva vreme il obligam sa vb in romana. Stie, dar se exprima mai greu, face pluraluri haioase si, uneori, traduce din portugheza. E haios!

iulenca - bine ai venit. Si eu am crezut ca lucrezi in sanatate...Si mie mi-a recomandat pediatrul sa mananc orice! M-am abtinut de la bauturi carbogazoase si citrice, dar mananc orice imi e pofta. A, si mi-am mai amintit ceva. Eu nu beau ceaiuri de stimulare a lactatiei si nu am luat nimic pana acum pt asta. Pare sa mearga bien si asa, desi, v-am mai zis, niciodata nu mi-au pocnit sanii.
Frumoasa tare mariuka a ta. Poza cu Vladimir nu ne pui?

xela_07 - multumesc de reteta. Azi sau maine o incerc. Faramiturile de paine trebuie sa fie marisoare sau mici, mici?

ale1212xa - mersi de cafeluta. Bine ca esti fresh, de la cafeluta ti se trage

cris.dogarel - tati la ce ajuta, la leganat? Ma bucur ca esti un pic mai odihnita azi

cris_mario - ce printesa cuminte ai tu! Si treaz si cuminte! Cum v-ati distrat la ziua soacrei?

danyelana - se ne mai spui si noua cum fu azi la kine! Ca ma bate gandul si pe mine

Beatrice1982 - mama, ce harnicuta ai fost! Si in casa si in gradina! Si eu nu ma pot mobiliza nici sa fac patul Ce simpatic e Ivan

miki.mica - esti mai bine? si bebe? Acum am vazut ca ai raspuns deja. Bine ca piticul e bien. Sanatate multa va dorim!

lorex - mersi de urare. Eu inca sunt cu nasul infundat, Lucas e mai bine, n-a mai avut nimic. Si ce daca Iuria nu are nici macar 4? Ea e printesa slabuta si manechina, Daniel al lui onitza e printul puternic si curajos.

Gata capitolul trecut

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Noi ieri am ajuns la dr, dupa inca o zi cu multe reprize de plans neconsolat. Nu mi-a spus nimic nou, are colici pt ca papa prea des. Asa ca, alternam cu speranta sab simplex cu bonnisan si spatiem mesele la 2 ore, in masura posibilitatilor (sa nu credeti ca o sa-mi las copilul sa urle de foame). Am pregatit si eu suzetele precum cris.d. Acum doarme la mine pe burta, mi-e frica s-o pun jos. M-au terminat psihic zilele astea, s-a vazut un pic si la (in)activitatea mea pe forum.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

Now, bring me that horizon!



Of, Nik0le...o s atreaca ele si pacatoasele d ecolici. sa-ti revi psihic repede

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Neata fetele!

Bravo Ioana!!!Draga de tine, bine ca ai scapat! De-acum ai deja minunea in brate



Doamne ajuta-i pe Miruna si David!!!


Lorex, Adina, Ayana multumim de vestile despre fete
Bea, felicitari pentru curatenie....La mine mai usurel asa...poate daca vine mama in we si e si sotul acasa sa facem o incercare...
Alexuzza, multam de reteta, azi e in plan si cat de curand fac si pastele cu ton ca tare bine suna(Xela)
Xela,Cris imi pare tare rau ca puii fac asa urat afara...a mea inca mai adoarme la iesirea din bloc
Nic0le, multi pupici mamicii puternice si bebelinei
Mamidepuiuti, un week-end placut si voua!
Danyalana, o zi linistita sa ai

Ieri am reusit sa ajung si eu la ginecolog...sunt niste mici granuloame de fir pe acolo, dar dr zice ca nu-i pb ca trec de la sine, mi-a dat liber la...acum sa vedem cum convingem cupilu' sa na lase
Azi punem ultimul rand de ghipsuri peste 2 sapt am scapat de ele...

O zi placuta sa aveti!!!!



de Maia Ilinca (29.01.10)


Si al meu adoarme la iesirea din bloc
lui Maia (Maiei?) sa mai suporte 2 saptamani si apoi scapa de ghipsuri.

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

gata, s-a trezit mormolocul. O zi faina va dorim si un sf de sapt minunat


Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Eu cred ca sunt cea mai fericita dintre voi .. Yannis nu plange decat cand ii este foame si atat cand il supara burta se screme .. cand sughite se uita la mine cu niste ochi de imi vine sa-l mananc .. nu plange .. Noaptea doarme toata noapte de cand l-am adus acasa ... adoarme singur . nu ii place leganat .. in brate sta numai ca sa se uite la noi .. si asta f rar .. Chiar am un bebe ffff cuminte



de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388
(povestea nasterii pisoiului)




O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002
xela_07 - multumesc de reteta. Azi sau maine o incerc. Faramiturile de paine trebuie sa fie marisoare sau mici, mici?

[Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)


cat mai mici

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput