FIV in Ungaria 98

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

merci fetele de raspuns.
Habar nu am la cat ar trebui sa creasca sa fie ok pentru nidare, dar valoarea asta mi s-a parut cam mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Mi-a raspuns K si a zis ca pot lua crema pe baza de metylprednison. Intre timp m-am dat ci crema de glbenele si arata mult mai bine iritatia.
Mami_vreau, nu as fi vrut sa iau prednison pt ca luam 8 zile si apoi intrerupeam si il luam iar dupa ET. Mie nu imi suna bine intreruperea asta. Daca as lua de la inceputul stimularii si as continua pana dupa Et, ar fi altceva....
Bafta maxima iti doresc!
Gabriela, eu zic sa te mai interesezi cu merionalul. Stiu ca tot pe baza de FSH/LH sunt amandoua(1/1), dar daca sunt echivalente de ce e diferenta de pret atat de mare?
Il intrebi pe K la consultatie...de fapt cred ca o sa-ti spuna cu ce o sa faci stimulare si mai bn ii ceri o reteta si iti iei din Ungaria merional daca o sa fie cazul.


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Laura multumesc!

tamaryllis am inteles... bine ca ti-a zis pk ce poti lua...
cat despre menopur eu i-am spus asta gabrielei deoarece la prima consultatie mi-a dat pk schema de tratament (cu merional) si mi-a spus ca imi pot cumpara medicamentele din ungaria sau din romania si in acest caz sa inlocuiesc merionalul cu menopur... eu am optat pentru varianta tratamentului din ungaria...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Citat:
citat din mesajul lui paunas

buna seara fete frumoase !era sa nu va gasesc !!!
alinamolnar: care valoare nu este ok?

Pai, FSH -ul e cam mare. La ultimul FIV era 6,8. Va iesi soarele si pe strada mea
MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

alinamolnar trebuie sa vezi si intervalele de referinta. Unde am facut eu la FSH maxima era 10 dar sunt laboratoare unde este 12 sau 15. Pe biletul cu rezultate nu este trecut si intervalul de referinta?

Nu era trecut, dar si inainte de primul FIV am avut FSH mare si l-am redus cu AC. Va iesi soarele si pe strada mea
MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreaualina pai si de ce ai amanat fiv-ul? din cauza hormonalelor? da, rezultatul fsh-ului e cam maricel dar nu rezolvi nimic nici daca mai astepti... chiar daca va mai oscila acest rezultat, rezerva ovariana va fi aceeasi... si mai ales ca ai mai ramas insarcinata eu zic ca sunt sanse multe... e2 mi se pare ok... Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota

Dr. a fost cu ideea sa amanam, pt ca si la primul FIV a fost FSH mare si l-am redus cu AC. Acum ca e bine sau rau vom vedea. Va iesi soarele si pe strada mea
MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau
cat despre menopur eu i-am spus asta gabrielei deoarece la prima consultatie mi-a dat pk schema de tratament (cu merional) si mi-a spus ca imi pot cumpara medicamentele din ungaria sau din romania si in acest caz sa inlocuiesc merionalul cu menopur... eu am optat pentru varianta tratamentului din ungaria...
Laura

Da....nu stiu ce sa zic. Dar pe mine m-a uimit ca e diferenta asta de pret si in al doilea rand, cand am fost la consultatie, i-am spus lui K ca daca o sa fac stimulare cu merional, sa-mi dea reteta, ca nu gasesc in Ungaria, iar el mi-a spus ca nu crede ca o sa foloseasca merional in cazul meu. Pana la sfarsitul consultatiei mi-a spus ca vom folosi menopur.....

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!

MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

mami_vreau te astept cu vesti bune
Adria 42 multumesc pt urari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

refresh.....

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

atena multumesc!

tu cand faci testul!

fetelor am sunat acum la synevi si este posibil sa nu primesc rezultatul in seara asta! o sa mai sun la ei la 18:30 dar tare mi-e ca se prelungeste agonia asteptarii!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput