FIV in Ungaria 98

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Samira, cuvintele sunt de prisos....

pot doar atat sa iti spun: Si maine este o zi!

Moshulik +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Samira imi pare tare rau, chiar credeam ca de data asta se va intampla minunea.
DD sa fie alaturi de tine sa treci si peste esecul asta. Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

bytzi primul fiv l-am facut la giulesti... schema a fost asa: stimulare 9 zile cu cate 150 UI puregon si in ultimele 4 zile de stimulare mi-a bagat cetrotide 25 mg/zi pentru inhibare...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota


uau exact,protocolul si stimularea mea de data trecuta,doar ca eu am facut primele 3 zile 200ui ,poate merge si la mine mai bine protocolul asta..
mi-e rusinedar indraznesc ,imi spui te rog si ce productie ai avut atunci,doar sa comparmerci mult

_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

bytzi primul fiv l-am facut la giulesti... schema a fost asa: stimulare 9 zile cu cate 150 UI puregon si in ultimele 4 zile de stimulare mi-a bagat cetrotide 25 mg/zi pentru inhibare...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota


uau exact,protocolul si stimularea mea de data trecuta,doar ca eu am facut primele 3 zile 200ui ,poate merge si la mine mai bine protocolul asta..
mi-e rusinedar indraznesc ,imi spui te rog si ce productie ai avut atunci,doar sa comparmerci mult

_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi



n-ai de ce sa iti fie rusine!

am avut un singur ovocit din 6 foliculi dar calitatea acestuia a fost mult mai slaba... am facut transfer in ziua 2 de la punctie cu embrion cu 2 celule!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

ok,laura,lamurit,bagat la cap
sar'mina

_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha3 spune:

zapp - te-am urmarit din umbra si m-am bucurat de fiecare data cand ne-ai mai spus despre voi. Felicitari! Sa fii cumintica.
La mine s-a oprit in saptamana 9 - 10 din evolutie. Va fi bine data viitoare!

speranta

balanta - Felicitari!

crisis81 - asa da veste, de fapt vesti. Felicitari pentru incheierea actelor, dar mai ales pentru sarcina. Tine-ne la curent! Esti un exemplu de urmat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

yarrina, o sa fie bine.o sa vezi

samira, ...

bytzi, fivul cu punctia oarba l-am fct tot cu PK, dar cu protocol lung, cu suprefact, gonal-F si merional.
fiv2-pk, cu AC 16 zile, pauza 3 zile, stimulare 13 zile, cu merional 2 amp si gonal 150, ultimele 4 zile cetrotide 1/zi. rezultat: 6 foliculi, 5 ovo, 4 fertilizati, 2 pusi, 2 crio.

z12 e sambata.
pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

OFFFFFFFFF Sami!!!!! Ce rau imi pare!!!!

Deci feeling-ul meu e de KK!
Gabi Ne vedem, sigur ne vedem!
Fetelor, Mami_vreau e Laura? Ca eu nu inteleg....

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

samira
bytzi
de data asta nu ai luat AC asa?
mami , adipapazi
haideti cu vesti bune !
Fetelor ,
astazi mi-a scris PK si mi-a spus ca daca am antitrombina III sub limita renuntam la AC inainte de fiv
Ce ziceti de asta?

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Samira Doamne ajuta sa fie bine data viitoare!

Miha3

Asteptam vesti bune de la restul fetelor.

Balanta, ai doi puiuti? Asa ma gandesc dupa rez. beta.

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput