Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *121*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Biaz te pup cu drag!Ce grasunel ai tu acolo.

Off cånd aud iarasi de sistemul din romania care vad ca nu se imbunatateste deloc, din contrå parca e din ce in ce mai rau.Multa sånåtate lui Busici.Astept pozele.



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Ne-am intors.A fost bine baiatul la control asa ca i-am facut Prevenarul.Are la 5 luni jumate 68 cm si 7 kg.Din pacate de 10 zile are aceeasi greutate.

De ce credeti?
1.a fost racit
2.ne iese primul dintisor .

Am vazut eu bine,plus ca de vreo saptamana era tare iritat.Asa ca l-am dat cu Dentinox si acum doarme linistit puiul meu.
De luni incepem si diversificarea (cica sa treaca durerea,sa n-o asocieze cu mancarea ).
Ma duc sa pun poze noi si revin.

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

am postat in capitolul incheiat asa ca redau si aici

neata, primit cu drag tratatia mamicii de gemeni frumosi, sarumana techi
sa traiasca toti sarbatoritii de astazi

nela -drum bun, pupam caprioara mica
Manga - sa treaca repede reactiile astea
suede - felicitari pt dintisor

va pup de nu va vedeti

aaaa am gasit ceva ff tare www.imaginarium.ro/productos/detalle?referencia=47168" target="_blank">pt alimentat bebei



Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Il asteptam pe D-nul sa vina cu
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

o colega de la fulgusori spune ca "am intrebat pediatra ce parere are de zvonul cu rotarixul, si mi-a spus ca defapt a fost descoperit doar un lot, in nu mai stie ce tara, care ar fi fost contaminat cu o tulpina...porcina(???). mi-a zis ca ea le-a facut copiilor ei toate vaccinurile optionale, inclusiv rotarix, si ca nu au avut nimic...
asa ca cine doreste sa faca vaccinul in continuare, sau l-a facut deja, poate se mai linisteste "


Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Il asteptam pe D-nul sa vina cu
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Bia, Suede felicitari pt vesti! asteoatm pozici!

sa va zic ce face fii-mea acum???!! INCA DOARME!!
ARE PATRU ORE DE SOMN AFARA! m-am dus s-o trezesc ca poate ii era frig, dar mi-a fost mila de ea pana la urma....am mutat-o la soare si ma duc langa ea acum, ca unde e soare e mai departe de geam si n-o aud daca se trezeste....va dati seama cu ce foame o sa se trezeasca??!


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Raluca,Selen,multumim!
Acum incarc pozele...

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hello,

La multe lunite inainte, pui de Techila! Sa cresteti mari si sanatosi!

Raceala mea s-a agravat ca pixu', imi curge nasul, ma doare gatul...ce sa mai sunt nefericita

Si vad ca si matza mica are un ochisor mai inlacrimat, o fi de la vant?

Mesaj pt Hepilica...parafrazand niste clasici in viata si anume Parazitii..eu sunt mare fan: Dna Hepilica, dac fac o prajitura buna si ingrasatoare va corup la o plimbare in Moghioros? Aici prin locurile copilariei dvs?

Bey, cand citesc mesajele voatre mi se pare asa dificila diversificarea asta...nu cred ca voi fi in stare sa ma tin de un program asa strict..nu e genul meu, intelegeti-ma, va rog

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Asa am patit si eu.Pana n-am luat antibiotic (am mers la medic),n-a trecut.Si a luat-o si piticul...

Multa sanatate!!


Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Hello,

La multe lunite inainte, pui de Techila! Sa cresteti mari si sanatosi!

Raceala mea s-a agravat ca pixu', imi curge nasul, ma doare gatul...ce sa mai sunt nefericita

Si vad ca si matza mica are un ochisor mai inlacrimat, o fi de la vant?

Mesaj pt Hepilica...parafrazand niste clasici in viata si anume Parazitii..eu sunt mare fan: Dna Hepilica, dac fac o prajitura buna si ingrasatoare va corup la o plimbare in Moghioros? Aici prin locurile copilariei dvs?

Bey, cand citesc mesajele voatre mi se pare asa dificila diversificarea asta...nu cred ca voi fi in stare sa ma tin de un program asa strict..nu e genul meu, intelegeti-ma, va rog

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


buna fetele

azi am fost la "cuca macaii" .. am ratat ziua de plata a primei de nastere si a trebuit sa ma duc s-o iau de undeva din ferentari .. cica luni, marti vin si banii de trusou .. cel putin la sect 5.

uka doi pitici frumosi am vazut eu acolo! ce frumos descrii tu .. mi-e asa dor de mare .. abia astept sa mergem si noi. sa-mi beau cafeaua pe sezlong, sa-mi bata briza prin par si sa ma relaxez la soare ..

criss pai oricum alex trecuse de 6 luni .. imi pare rau de situatie .. nu stiu ce sa zic cu vaccinul asta, sper sa nu fie nicio problema cu el pana la urma .. ci doar o batalie intre companii.

luci deja david se ridica singur in picioare! super!

miha sper sa scapi repede de socrela!

nela of draga mea .. mi se rupe sufletul cand citesc de scumpa de ana banana. cat a suferit si cat a tras de la virusul asta. imi pare tare rau ... sper sa se puna repede pe picioare!

mamideandrei DA! ma intereseaza. cum se numeste salonul?? poate e mai ieftin decat electrostimularea .. caci te rupe la bani ..

selen a inceput sa busileasca micuta .. cred ca e o scumpa!

manga sanatate buzatului mic! sper sa nu mai faca febra! auzi .. dar tu ai magnet la soricei .. te urmaresc pe unde te duci .. tin pumnii sa scapati de el repede.





Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

salon calumea este si la unirii www.monique-center.ro/" target="_blank">monique center, eu acolo mergeam pana sa raman insarcinata

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Il asteptam pe D-nul sa vina cu
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput