*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008 (392)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Mey Olgaaa, am pus geamuri noi ieri A fost praf si galagie si mizerie si smotru...aia ar fi trebuit sa ma rapuna D-aia am si absentat, motivat

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Gata cu mine, de atat am fost in stare Inapoi la galeata mea cu zoaie

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Pe mine ma vor rapune zilele astea grele?? Nici nu veti sti pana nu ma intorc...

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

nu ca ma bucur ca si altora le e greu, dar macar nu sunt singura stresata (si fara Om acasa de 3 zile)

va pup pe toate!

vine ea si vremea noastra. pe geamul unei sali de fitness de langa mine scrie ca se face si tae-bo. poate pun dupa paste de o cotonogeala mica acolo. dupa ce imi inrolez baiatul

a, peseu.
sa va spun cum se deplaseaza ana: rostogolindu-se! ajunge unde vrea si unde nu vrea! de multe ori o culegem de sub canapea, de sub fotoliu, de pe gresia din hol... :D


(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

hello
hai ca am amnanat cateva ore plecarea,fiindca a intervenit ceva neprevazut

Kya, vorba lui Tonic, macar in week end sa ne mai intalnim intre randunici sa-ti usureze supravegherea zanei....asa, si daca te consoleaza cu ceva, chiar daca bitu' nu este plecat ca si Cata al tau, tot cam acelasi lucru este si la mine, el pleaca dimineata si vine seara, nu ma pot baza cu nimic pe el(exceptie cand este acasa), eu ma ocup de copil, facuturi, cumparaturi,dus copilul in parc(cand sunt acasa,bineinteles),conduc masina.,etc..asta este...o veni si vremea noastra vorba lui Sovi..
.....Sovi pai si pe Ana cu cine o lasi,cand te duci la sala, daca de baiat este salavata cu inrolatul???

Luny,te cred ce zici cu alergatul dupa Mufa si cu durerile de spate...si mie mi se intampla asta, numai ca prefer sa ma chinui cu ea pe afara pana oboseste si doarme, decat sa-mi manance urechile in casa.....ce-i drept, eu mai am parcuri in jurul blocului, nu trebuie sa am duc mereu intr-unul mare....ia vindeti voi apartamentul si mutati-va la noi in zona!!!!

Bubu pe unde o umbla?ca nici urma de ea,nici aseara ,nici dimineata......si as mais triga catvea randunici, dar trebuie sa fac ceva.....



IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Da' de soacra mea nu vrea sa auda nimeni?

Ultima data cand ne-am intalnit mi-a spus ca si-a facut o impresie gresita despre mine la inceput, acum dandu-si seama ca sunt rea, o scorpie, si afurisita.
Nu scapa nici o ocazie sa-i spuna Sanzianei ce mama rea are! Si culmea, in contextele urmatoare:
"ia uite ce rea e mama ta - nu te lasa sa mananci bomboane"
"ia uite ce rea e mama ta - nu vrea sa te tina acasa si te trimite la gradinita sa scape de tine"
"ia uite ce rea e mama ta - nu te lasa sa mananci mancare de la mine (fiind vorba de ceva prajeli inecate in delikat si vegeta, sau de maioneza cu oua crude, sau de mai stiu eu ce)"

Nu-i asa ca sunt rea? Hai ca ma cunoasteti acum, nu? Sunt o veritabila scorpie care arunca flacari pe nas, asa-i?


Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

vai Kya, nu ai putut macar sa-l rogi pe randunoi sa-i interzica mamei lui sa te vorbeasca de rau in fata zanei???ce este intre voi,intre voi trebuie sa ramana,copilul nu trebuie bagat in chestia asta, si invatat de mica sa gandeasca rau despre o persoana, mai cu seama ca acea persoana este mama ei....nu cred ca ca zana o sa gandeasca negativ despre tine, numai ca nu-i bine pentru ea sa auda lucrurile astea despre mama ei....
ah ce-mi vine sa o .....
macar vorbeste tu cu ea, si roag-o frumos sa se abtina in fatza nepoatei

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

gata, am terminat ce aveam de facut, acum decolez...va pup si sa fiti cuminiti

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Asta ma deranjeaza si pe mine mult, ca ea, fosta profesoara, cu o metoda mirifica didactica, considera oportun sa-i tot repete asta copilului!
Si de fiecare data cand o face ma lasa masca, si bleaga cum sunt, tac si inghit. Ultima data i-am spus sa se abtina, ca nu-mi convine si nu mi se pare normal sa-i spuna asta copilului. Replica ei a fost: "ei nah, glumesc si eu... ce, nu pot sa-i spun nimic?"
SI APOI: "ia uite Sanziana, mama asta a ta, crede ca esti doar a ei, nu mai are voie nimeni sa spuna si sa faca nimic"

Din nou, am ramas cu gura deschisa, incapabila sa ma gasesc o replica la aceasta mastupenie...

Sunt fraiera si bleaga! Pana acum am inghitit ca pelicanul tot ce mi s-a servit, n-am scos un cuvant. Si drept urmare am tot primit replici si comentarii - ca sunt incapabila sa-mi supraveghez copilul si d-aia se tot loveste in parc; ca nu sunt in stare sa o hranesc si d-aia e prea slaba; ca habar n-am de nimic, ignor experienta lor seculara, si cred ca internetul si cartile ma invata ceva; etc, etc.


Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Kya, eu as taia complet orice intalnire de-a mea cu ea. Cu siguranta pentru Sanziana nu e pierdere. Daca nu poate fi politicoasa, daca nu iti poate respecta regulile in ceea ce o priveste de Sanzi...la ce bun? Daca vrea sa isi vada nepoata, sa i-o duca fiul ei. Si pana vine el, tu esti plecata cu Sanziana la o prietena, la magazine, ai de lucru, nu este acasa, etc. Pana devine evident ca nu vreo sa o mai vezi. De ce trebuie sa o suporti? Cand va invata sa te respecte, atunci mai aveti ce vorbi...Just my 2 cents...

Mergi la inceput