Viitoare mamici de septembrie-octombrie 2010 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_naomi spune:

Alina bine ai venit printre noi !
Eveline te asteptam cu vesti nu bune foooarte bune !!!
Klarisse nu cred ca ai facut rau, si noi suntem asa entuziasmati si abia ne abtinem de la cumparat, oricum i-am mai luat asa cate ceva in culori neutre, si asteptam eco ca sa stim clar. De pe ce site ai comandat?

Clary Casa de piatra !!!!

burtica de 15+ yupiiiii !!!
http://lpmf.lilypie.com/BJVkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguta28 spune:

Burtici, v-ati confruntat cu unele intepaturi in interiorul vaginului, in saptamana 9-11, cu intermitente la 1 min? Eu da. Ieri mi-am sunat medicul si m-a chemat maine la un control. Mi-a zis ca s-ar putea sa fie contractii. Hmmm... Col dilatat, placenta inserata aiurea in josul uterului. Utrogestanul si no-spa-ul la ordinea zilei.



11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

Vad ca vorbiti de greutate, eu luasem umai 1 kg pana acum 2 saptamani, acum nu mai stiu... gasesc si eu un colacel in jurul taliei, mai degraba spre solduri si ma sperie.

In rest, nu am mai intrat, m-a enervat doctorita vineri, credeam ca o bat, aveam o fata de scos cuie si am fost nervoasa pana duminica.
Oricum, imi fac triplul test, asa cred. Eu care eram impotriva lor, acu' il fac si ma tot gandesc oare cum sa nu ma uit la rezultate??
Inca nu mi-am facut programare si am gasit o solutie sa il fac in saptamana 17, ca sa imi fac programarea de acum, si daca ma razgandesc e ok pentru eco morfo de trim II si gata!

Sunt suparata inca, ma gandesc sa fi avut ea o zi proasta, dar totusi... ma rog!

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Ioana de pe Luana Baby Mall, am dat din intamplare de el si mi-a placut ce am vazut..cred ca e recent aparut situl.

Klarisse graviduta 11+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

S-a marit gasca......Inca o Alinutza si o Fulgutza. Bine ati venit dragilor, sarcini usoare si bebei sanatosi sa aveti!



13+

crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Eu n-am indraznit sa cumpar inca nimic pentru bebe, am sa mai astept putin. In principiu mi-ar placea, dar ma tine ceva, nu stiu ce, probabil mai e teama ca se poate intampla ceva rau. Dar am sa trec si peste teama asta curand, promit.
Aseara deja am inceput si eu si sotul sa vorbim de nume. Deocamdata ne-a placut la amandoi numele de Adrian, bine nu e batut in cuie, cum nu stim nici 100% daca e baietel.


13+

crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_naomi spune:

Klarisse ms
Liliana nu te mai supara, nu e bn pt bb, e adevarat ca poate avea si ea niste suparari dar oricum... nu trebuia sa-si verse pe tn... Asa o aveam eu pe dr.-ita la care m-am dus in primele 3 luni... avea toane mereu si am renuntat la ea acum m-am dus la un dr. cu care a nascut si sora mea si inca cateva prietene care este si foarte prietenos, daca vrei iti dau nr lui (am vz ca esti din Buc.) el este prin Dr. Taberei.

burtica de 15+ yupiiiii !!!
http://lpmf.lilypie.com/BJVkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_naomi spune:

Crina trebui sa gandesti pozitiv, nu vreau sa mai aud deznadajduieli, va fi bine si dupa 40 de sapt ne vom povesti cum a fost nasterea si ce ne fac bebiti !

burtica de 15+ yupiiiii !!!
http://lpmf.lilypie.com/BJVkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguta28 spune:

Multu' Crina pentru intampinare!

Burtici, v-ati confruntat cu unele intepaturi in interiorul vaginului, in saptamana 9-11, cu intermitente la 1 min? Eu da. Ieri mi-am sunat medicul si m-a chemat maine la un control. Mi-a zis ca s-ar putea sa fie contractii. Hmmm... Col dilatat, placenta inserata aiurea in josul uterului. Utrogestanul si no-spa-ul la ordinea zilei.

Sa aveti o sarcina usoara si lipsita de neplaceri!

uta28 este 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

ioana, tu mergi la doctorul poenaru in dr. taberei?
daca da, mie mi s-a parut cel mai dulce medic dintre toti cei prin care am umblat eu. cu el am reusit eu sa raman in sfarsit insarcinata, iar la cabinetul unde mergeam vedeam tot tipul gravidute linistite, zambitoare, calme, chiar daca erau nevoite sa astepte si cate 45 de minute peste programare.
am fost chiar si la spital la dansul si a fost la fel de ok.

Mergi la inceput