Sarcina sau altceva?

Sarcina sau altceva? | Autor: cristyd

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,

Acum ceva timp ne-am gandit, sotul meu si cu mine ca este timpul sa facem un bebe. Avem amandoi 30 de ani si ne dorim foarte mult. Am fost la medic, am verificat ca suntem amandoi sanatosi si dupa aceea ne-am apucat de treaba.
La mine e un pic mai greu de calculat perioada fertila pentru ca am o menstruatie care nu vine exact la 28 de zile, cateodata e 28,30, 33, 29 de zile.
Incercam de 2 luni de zile.
Insa intrebarea mea. Nu mi-a mai venit de pe data de 17 februarie. De o sapatama am dureri, dureri pe care le stiu foarte bine ca fiind durerile mele lunare de dinainte de menstruatie.
Astazi a curs un pic, doar cateva picaturi si dupa acceea s-a oprit. Ieri am facut un test de sarcina si a fost negativ.


Nu stiu ce sa cred. A mai trecut cineva prin situatia asta? Va rog mult daca puteti sa ma ajutati cu ceva sfaturi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

cristyd draguta testul se poate pozitiva mai tarziu in functie de cum ai avut ovulatia( tarzie sau cand a avut loc nidare). Cel mai sigur sa faci un test de sange HCG si atunci esti sigura de care intarziere este: cu ochisori sau o dereglare a CM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristyd spune:

Multumesc mult de sfat. Intre timp s-a clarificat, din pacate mai asteptam inca o luna.

Mergi la inceput