*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008 (391)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

...pai bine mimo, tu ai stresat copilul din burtik, stai sa-si ia avant, trece direct la comentarii, poezii, ecuatii, s-apoi sa te vad Tu cum te simti, de la ce a fost durerea de ieri?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

...aoleu, am gasit mesajul meu de dimineata, si cat m-am mai chinuit sa-l scriu odata, il puteam doar copia ...cautam reteta data de Kya ieri, si dansul e pe ultima pagina, cap trecut , e bine ca sunt in limite normale, adik maxim-aiurita, maxim am spuns



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Maxim aiurita nu mi-a trecut durerea, m-am obisnuit cu ea E ceva muscular cred, nu-i place la orizontala, vrea mai chircit asa

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

Eu cand eram gravida voiam sa merg pe jos si nu ma lasa Diana. Se aseza undeva sub coasta dreapta si nu mai puteam respira. In schimb in masina era in elementul ei. Si uite ce agitata e acum!
Mimo si pe mine ma bate gandul sa renunt la patut, nu de alta dar salteaua aia s-a facut praf de la cat s-a sarit in el. Si sa vezi ce tare e Diana cand bate cu palma in calacatea si spune "sa dea mami ocolarii jos pe calacatea" unde imi arata ea
Si sambata m-a mancat undeva si i-am luat creioane cerate, cine scria pe pereti in sufragerie de zor??? Noroc ca s-a luat cu laveta uda ca altfel muream de inima, eu 10 ani de acum nu mai zugravesc
Dudu si Ramo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Fetelor, sunt super fericita, mega-bucuroasa si ultra-emotionata. Unele dintre voi stiti de povestea prietenei mele, care de astazi isi are din nou amandoi puii langa ea. Sunt teribil de emotionata, imi vine sa plang de bucurie, si nu e locul potrivit, dar impartasesc cu voi asta, ca stiu ca cele care stiti istoria ati fost cu tot sufletul alaturi de ea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Incep cu: FELICITARI IOANA!!
Eu sunt cam lata...se zugraveste pe sectie si suntem absolut intoxicati cu totii de mirosul vopselei, de bietii bolnavi ce sa mai zic...Bai, asa ceva se face cu salonul/bucata de sectie inchisa, nu cu bolnavi acolo, dar cine isi poate permite sa puna lacat la spital?? Deci, mi-e raaauuu...
Nico, din proprie experienta-lasa babele sa vorbeasca! Stii bine ca eu am trecut prin acelasi lucru cu Iulia cu mersul...ne duceam in parc, era inebunita sa se joace cu copiii si ma tinea cu disperare de mana; "cat aaaree, 1 an si 4 luni si nu meergeee singuraa? Mmdarr la doctor ati dus-o?" (eu, cu ea nascuta de 1 kil 300 avand destule motive sa ma tem eu insami). Ei bine, copilul meu e NORMAL, acum toata lumea ii da exact varsta pe care o are si o admira ca e desteapta si frumoasa. Am mai zis, cu vorbitul treaba mi se pare SI mai relativa, e si o chestie de...chef al copilului!! Eu in viata reala sunt o muta, stiu bine ce zic! In clasa I ma credea invatatoarea tampita pt ca nu ridicam mana sa raspund! Lasa gura lumii sa vorbeasca; iar Matei va vorbi cand va dori el. Si eu zic-asteapta sa faca 2 ani si mai vorbim. Iulia brusc de la 2 ani si-a dat drumul la gura si fiecare zi e o explozie de noi cuvinte, deja legate.
Dudurutza, aia suna a AVC,mami, la spital!
off, mai erau...aaa, Simo, sanatate! Si nu mai stiu

Naty mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile"-Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Aaa, am vazut-o pe Diana sarbatorita si, stiind ca a fost tunsa scurt imediat dupa Iulia, am murit de invidie ce par are fata, din nou, acum (asta e, Iulia il mosteneste pe tacso-pe mine voi ma stiti doar tunsa scurt-scurt, dar altminetri am o claie uriasa si incalcita) Iar tie Cleme tare bine iti sta cu plete desfacute

Naty mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile"-Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Siluan are bronsiolita,toata noaptea cu febra,azi cu augmentin si debridat,plus supozitor...
Va ca v-ati gandit la el.E asa micut si asa bolnavior

mami de David, Sam si Siluan

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Naty multumesc, doamne-ajuta sa-i fie bine!
Si cu spitalul ce sa faci, sunt dusi de-a binelea bietii de voi, de pacienti...
Sanatate mikului Siluan sa treca repede de tot!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olgutzika

Fetelor, sunt super fericita, mega-bucuroasa si ultra-emotionata. Unele dintre voi stiti de povestea prietenei mele, care de astazi isi are din nou amandoi puii langa ea. Sunt teribil de emotionata, imi vine sa plang de bucurie, si nu e locul potrivit, dar impartasesc cu voi asta, ca stiu ca cele care stiti istoria ati fost cu tot sufletul alaturi de ea.






banuiam eu oricum, nici nu se putea altfel!!! pacat ca a trebuit sa treaca saraca prin asa ceva...



mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput