*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008 (391)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

pup si eu bolnaviorii crengutei

Gudinde, iti spun eu din propria experienta: eu ma duceam la sala dupa servici,undeva pe la 7-8 seara, imi placea asa de mult, si nu vrei sa stii ca dupa o ora de Tae bo ma energizam si mai tare, imi trecea toata oboseala acumulata pe timpul zilei la servici, ia r Clau face dus dupa sala si se shimba in hainele de servici

si eu o sa incep sa ma duc la sala dar cred ca dupa PAste, m-am intalnit cu una dintre mamicile cu care ne-am petrecut vara in parc impreuna cu copii, care merge exact la sala unde ma gandeam eu sa ma duc(este apropae de noi) asa ca nu-mi ramane decat sa ma mobilizez

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kya

Poze cu pitici aseara in parc


Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Ultima poza eu as intitula-o "ce-i iubitule, nu ti-ai dorit intotdeauna un fiu?" Unde mai pui ca s-ar fi numit chiar Victor daca nu era neamul lu' Tanase plin de Victori si nu tocmai simpatici
Gecko eu vreau sa "te razi", ca tie asa iti sade bine. Hai sa nu mai suferim pentru toate categoriile profesionale, da?
Gudinde

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Neata!

Aricel, esti de coma!!!! Hai ca in doua saptamani asa, mi se dezleaga mie limba

Nico, Mimo, vad vad!!! Eh, ochii care nu se vad, se uita, are o scuza Dudulea...Da' Sanzi e fata de gasca, il dau pe maini bune

Cu vitamina C mai spun ca mie mi-a dat Anca sa iau, ca ajuta la oxigenarea placentei, parca asta a fost explicatia pe care mi-a dat-o...

Gudinduta, foarte bine ca ai plecat cand s-a terminat programul. Nimeni nu iti ridica statuie, sa stii!Cat despre Mile Carpenisan, sunt absolut socata...nu pot sa inteleg moartea asta stupida...Dumnezeu sa il ierte! O zi usoara sa ai!

Am vazut-o pe Lulia cum zice ea satisfacuta "zeceeeee", pe Andru pe role, copii in parc , sunt la zi, sa stiti

Noi...avem activitati diverse: am fost la circ ( placuuuut, a facut pozica cu maimuta, s-a plimbat cu poneiul ), am fost la petrecerea lu' Omi, unde am stat toate cele trei ore, dupa ce imi propusesem sa stau o jumatate de ora ( a fost "Petrecerea piratilor", nu va spun cat de frumos au organizat oamenii aia totul, cate jocuri si concursuri au facut cu copiii- bine, Sophie a fost tolerata, eu in urma ei in permanenta ca sa nu le strice picilor jocurile, astept pozele de la sor'mea sa va arat ce a fost acolo. Impecabil totul, ei sunt "autorii" http://www.fun4 kids . ro scoateti voi spatiile)

Soacra-mea incepe saraca sa culeaga "laudele" educatiei pe care i-o dam Sofiei: vaaai, inca are pampers?!!?!? Cum, nu stie de baba ( adica de bau-bau )?!?!? Vaaai, dar a mea ma ascuuuultaaa!!! E terminata saraca, nu mai suporta, si abia a inceput "sezonul" Abia astept sa se ingrozeasca cand le-o zicea fii-mea "pleaca d-aici!", "taci din gura" sau "inceteaza" ( sa vedeti ce frumos e cand ne intalnim cu cineva care nu ii place la lift si ii spune "pleaca d-aici". Ea nu se urca in lift cu cine nu ii place si gata! Si il si "gratuleaza" pe bietul crestin cu niste vorbe dulci ) Sau daca se urca, sa intoarce cu spatele si isi incruciseaza mainile la piept. E crima copilul asta!!! Dar dam "Buna ziua" si "Buna seala" necunoscutilor pe strada, de intepenesc aia . Mimo, e suficient? Mai scriu?

Gata dezmatul, poate mai scriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

....in lod de edit, am dat reply woth quote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mie mi-e clar: copilul 2 vorbste mai greu decat copilul 1, iar in cazul meu, daca nu voi avea vreo fata, nu-mi voi auzi copiii vorbind devreme... Olgule, vorbareata tare Sof! Cat despre "cunoscatori", lasa ca le zice nepoata vreo doo de-o sa le treaca!

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Eu cand vad cat de relaxati sunt austriecii astia cu copiii... si ce calmi si ascultatori copiii... Adica la 4 ani inca ii poarta in carut, inca au suzeta...

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Eu cand vad cat de relaxati sunt austriecii astia cu copiii... si ce calmi si ascultatori copiii... Adica la 4 ani inca ii poarta in carut, inca au suzeta...

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!


exact acelasi lucur l-am observat si eu la Paris...am si zis aici pe forum...

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Olgamai scrie mama , mai scrie daca mai ai timp Iar bunica sarmana, vorba ta, multe are de tras ca de-abia a inceput sezonul Abia astept sa ne mai vedem si noi, sa "deschidem" drumul spre munte si gratare

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Mie mi-e clar: copilul 2 vorbste mai greu decat copilul 1
-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!



La noi e invers: cu Alex aveam de gand sa merg la logoped la 2 ani ca nu spunea decat cateva cuvinte , iar Luca ma nauceste cu limbarnita lui



_
Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)





Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim (A. Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cami... si de ce nu ai mers? Incepe si Matei sa mai rupa: dar eu ii zic un cuvant, el o tine pe a lui! Razand... Uneori zice si dupa mine, dar rar, si daca Stefan mi s-a parut ca vorbeste tarziu (comparand, involuntar), ia te uita cum Matei vorbeste si mai tarziu decat el... Si ma cam strange in spate ca merg in Ro si ca si le voi auzi toate babutele si babele comentand... Mai ales pe cele din familie... este o tanti care nu are copii, insa stie "din vecini cum se cresc" si uneori nu mai pot! De cate ori ne vede, deschide "sacosa cu sfaturi bune" ! (sacul, pardon). Sa te tot duci in vizite...

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput