Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Michelle, bine ai venit din concediu!

Mov, ai vazut ca e bine? Felicitari pt grasunul sanatos!

Racusor, as fi fost tentata sa spun ca esti usor aneminca, dar din ce stiu eu de la prietenele mele care au copii, analizele pe sarcina ies date peste cap, in orice caz, diferente mari nu sunt, asa ca stai linistita!

Alina 20+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Racusor, si mie mi-au iesit analizele care imi arata ca sunt putin anemica, dar ma duc azi la medic si iti spun apoi ce mi-a zis...
Nu stiu ce am mancat si nu mi-a priit, dar am reusit sa o dau in diaree... ati avut pb asta? Stiti ceva remedii?

Paula, 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Ion se trezeste intr-o dimineata cu o mahmureala ingrozitoare dupa o noapte petrecuta la o petrecere de afaceri. Se chinuie sa-si deschida ochii si primul lucru pe care il vede sunt doua aspirine asezate langa un pahar cu apa pe noptiera. Si langa el, un trandafir rosu! Ion se ridica din pat si-si vede hainele curate si calcate. Se uita prin camera si vede ca totul e in ordine perfecta si luceste de curatenie. La fel e si in restul casei. Ia aspirinele, se sperie cand se uita in oglinda din baie si vede ca are un ochi vanat si in cele din urma observa un bilet pe masa pe care scria: "Dragul meu, micul dejun e in cuptor. Eu am iesit la cumparaturi. Te iubesc!!"
Se taraste gemand pana in bucatarie si vede ca intr-adevar il asteapta micul dejun aburind si ziarul de dimineata..
Fiul lui e si el in bucatarie. Ion il intreaba cu multa precautie:
- Fiule, ce s-a intamplat azi-noapte?
- Pai, ai ajuns acasa beat turta dupa 3 dimineata si ai luat-o razna. Ai rupt masuta din sufragerie, ai vomitat pe coridor, te-ai pisat pe floarea mamei si ti-ai invinetit un ochi cand ai dat cu capul de usa , ca sa arati ce tare esti.
- Atunci de ce este totul intr-o ordine atat de perfecta, atat de curat, am primit un trandafir rosu si micul dejun ma asteapta pe masa????
- Ah, asta-i simplu, ii raspunde fiul. Mama te-a tarat pana in dormitor si cand a incercat sa-ti dea jos pantalonii i-ai spus: "Lasa-ma in pace, tarfa ce esti, sunt insurat!"

Morala:
Masuta rupta - 300lei
Micul dejun - 10 lei
Trandafirul rosu - 5 lei
Aspirinele - 0.50 lei
DAR... sa spui lucrul potrivit la momentul potrivit - de nepretuit!



Alina 20+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

racusor esti cred nitel anemica( dupa analize)

mov da' ce grasun..pe 2 aprilie ma duc si eu la morfofetala..abia astep

----------------------------------------------
my somebody....

22+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!



si eu tot pe 2 aprilie merg la morfofetala..poate aflam si ce ascunde bebe



Laura 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Ion se trezeste intr-o dimineata cu o mahmureala ingrozitoare dupa o noapte petrecuta la o petrecere de afaceri. Se chinuie sa-si deschida ochii si primul lucru pe care il vede sunt doua aspirine asezate langa un pahar cu apa pe noptiera. Si langa el, un trandafir rosu! Ion se ridica din pat si-si vede hainele curate si calcate. Se uita prin camera si vede ca totul e in ordine perfecta si luceste de curatenie. La fel e si in restul casei. Ia aspirinele, se sperie cand se uita in oglinda din baie si vede ca are un ochi vanat si in cele din urma observa un bilet pe masa pe care scria: "Dragul meu, micul dejun e in cuptor. Eu am iesit la cumparaturi. Te iubesc!!"
Se taraste gemand pana in bucatarie si vede ca intr-adevar il asteapta micul dejun aburind si ziarul de dimineata..
Fiul lui e si el in bucatarie. Ion il intreaba cu multa precautie:
- Fiule, ce s-a intamplat azi-noapte?
- Pai, ai ajuns acasa beat turta dupa 3 dimineata si ai luat-o razna. Ai rupt masuta din sufragerie, ai vomitat pe coridor, te-ai pisat pe floarea mamei si ti-ai invinetit un ochi cand ai dat cu capul de usa , ca sa arati ce tare esti.
- Atunci de ce este totul intr-o ordine atat de perfecta, atat de curat, am primit un trandafir rosu si micul dejun ma asteapta pe masa????
- Ah, asta-i simplu, ii raspunde fiul. Mama te-a tarat pana in dormitor si cand a incercat sa-ti dea jos pantalonii i-ai spus: "Lasa-ma in pace, tarfa ce esti, sunt insurat!"

Morala:
Masuta rupta - 300lei
Micul dejun - 10 lei
Trandafirul rosu - 5 lei
Aspirinele - 0.50 lei
DAR... sa spui lucrul potrivit la momentul potrivit - de nepretuit!



Alina 20+ cu
gargarita


Laura 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Racusor, si mie mi-au iesit analizele care imi arata ca sunt putin anemica, dar ma duc azi la medic si iti spun apoi ce mi-a zis...
Nu stiu ce am mancat si nu mi-a priit, dar am reusit sa o dau in diaree... ati avut pb asta? Stiti ceva remedii?

Paula, 22+ cu


Banana, orez... smecta (cred ca se poate lua pe sarcina). Nu numai ca nu e placut, dar sa nu te deshidratezi daca e grav! Sanatate multa!

Alina 20+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna dimineata delfinariu!
Ganina la multi ani!
Laura aniversare frumoasa!
Lala cu cumparaturile am cumparat cos de gunoi care sterilizeaza si opreste mirosul, am luat din Italia rochite de iti vine sa le mananci(preturi mult mai bune ca in europa de est la aceleasi branduri) Am luat biberoane pt varsta,mi-am rezervat pompa electrica! Merg sapt viitoare la vienna sa iau carutul 3 in 1 asa cum am zis de la bugaboo, ca la fel aici ca si in romania , preturi duble trebuiesa merg pana la viena sa platesc un pret corect!
In rest abia astept sa vina camera micutei, am uitat sa va zic de soacra-mea, m-a sunat ca ea nu stie ce cadou sa-i faca nepoatei si mi-a cewrut numarul de cont sa-mi transfeten tot ce am cheltuit pt camera micutei sa fie din partea ei! Si vrea dsa includ tot inclusiv tapet si minuni!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Bumblee ma tin de cateva zile sa iti aplaud curajul si increderea!
Sanatare amandurora mamico!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Laurika, multi ani fericiti de-acum incolo

Bumblebee, ca tare. De bagat la cap.

Racusor, eu azi dimineata am fost pt analize, printre care si hemoleucograma, dar de abia peste o saptamana o sa am rezultatul.


Cris 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Bumblebee, multumesc. Ma si duc sa-mi iau banane.
Carmen, ce soacra ai!!! Da-o si la altele...

Paula, 22+ cu

Mergi la inceput