Gravidutze si mamici de Cluj - 155-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Neata la amiaz!
Io maine ma duc pana la job sa ma interesez unde trebuie sa merg pt reinoirea certificatuli de libera practica, cica iar am de umblat dupa cazier, analize de tot felul si asigurare si naiba mai stie ce
Si sa-mi caut ceva toale pt lucru ca alea vechi nu cred ca mai mi-s bune
Joi fiind sarbatoare ma duc sa ma rasfat la coafor, pe Diana o las la buni toata ziua
Pana atunci am program de curatanie, sper sa nu ploua sa-mi pot spala geamurile.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)



deci te intorci la munca? bafta atunci!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 25+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

salutare si o saptamana cat mai frumoasa

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls
http://picasaweb.google.ro/sanda252003



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

CINE MA IMPRUMUTA SI PE MINE PANA MIERCURI CU O POMPA, DE PREFERINTA AVENT , MIE MI S-A SPART SUPAPA
SI NUMAI PE MIERCURI IMI AJUNGE.......PLISSSSSS



Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

ANDREEA e prea devreme sa primeasca bani, mai are de asteptat cel putin inca 4 luni, dupa cum e sistemul din Ro
am prietene care au 85% indemnizatia si abia cand avea bebele 10 le-a venit , au facut economii , unele chiar a mai pus ceva si a cumaparat o garsoniera
rabdare multa mamici

simina ce mai faci????Andrei????????????




Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Julia doarme de 2 ore si pare ca mai doarme, asa ca profit si scriu putin pe forum.
Am fost astazi la gradi, dar nu am lasat-o singura.La un moment dat m-a pierdut din vedere ca eram in alt colt al salii si-a inceput cu un ton deznadajduit mami, mami.Maine voi incerca sa plec de langa ea.
Cand sa plecam a vrut si in curtea gradinitei.Am vazut-o pe Tiadris cu oita dupa ea

elenuta eu nu am folosit pompa, asa nu pot sa te ajut.Sper sa gasesti repede.Iulia bea doar din biberon?

kitzy bafta cu jobul. Uf, peste 2 luni ma intorc si eu la lucru.

O saptamana frumoasa va doresc.

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

salutare tutror si o primavara frumoasa!

noi sintem iar raciti. am fost la dr de dimineata si facem pauza de cresa vreo 2-3 zile. e "doar" o viroza respiratorie, insa e tare pacatoasa. stefan face febra, am primit antitermice si siropel de tuse. si cam atit. si radbare. si nervi de otel....
sper sa vina odata caldura ca nu mai pot asa, cu boli in fiecare luna. nu va mai zic ca mie si lui ovi nu ne-a trecut inca raceala de acum 2 saptamini, eu sint cu baxul de batiste dupa mine..."izvor nesecat" iar ovi e cu gitul in piuneze, nici nu poate minca....


Aaa.... si bonus, ii ies si doua masele, il dor tare, isi cere singur dentinox cind nu mai poate, din cauza asta doarme noaptea in reprize, plus ca mai trebuie sa-l trezesc si eu ca sa-i dau panadol...o fericire...

va las, pina nu va deprim pe toate!

pupicei






Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Elenuta, eu am ceva pompa avent, nu am folosit-o, e data de o prietna, nu stiu daca are toate piesele. Care e supapa?
Sa iti dau numai supapa, daca e aceeasi piese. Dar cum? Veniti in seara asta sau o duc miine la servici, pe la 8 sint sigur acolo?
Edit Adica ti-o dau pe toata, numa daca e numai o piesa e mai convenabil asa pt tine, nu mai freci si pe asta.

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana13

Elenuta, eu am ceva pompa avent, nu am folosit-o, e data de o prietna, nu stiu daca are toate piesele. Care e supapa?
Sa iti dau numai supapa, daca e aceeasi piese. Dar cum? Veniti in seara asta sau o duc miine la servici, pe la 8 sint sigur acolo?
Edit Adica ti-o dau pe toata, numa daca e numai o piesa e mai convenabil asa pt tine, nu mai freci si pe asta.

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)




ms mult
ii chestia aia din silicon , de ea se agata clapa de care apesi sa te mulgi

poate veni Clau acuma seara dupa ea, ca nu reusesc cu restul pompelor sa ma mulg si deja am putina temperatura

da0-mi un bip 0740230110 si te sun eu



Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

seara buna fetelor!

noi bine, piti dormiteaza, eu am facut o baita si mi-am uns burtica cu crema, hihi.

Elena-sper sa fi reusit cu pompa.in cel mai rau caz, nu merge manual?

Andreea,mami de eric-ce mai faci?ca n-ai mai intrat de o vreme...

Ramo-bataita pe tine, la fel, nu ne mai scrii!

Lore-ce-ti face flacaul?dar tu?cum mai esti mami?

Ioana,mami de Sara-ti-am scris ieri, nici acum nu l-ai primit?

Gaby-ti-am trimis PM

Alex-scuze daca am fost scrofita cu programarile, dar doar azi am aflat ca o ia soacra si am putin timp si pt mine, si vroiam masaj,epilat,hihi,dar sa nici nu incurc, ca stiu ca am anuntat tarziu

no, ma duc la butonat tv-ul putin si somnic, ca maine-s de dimineata si ma trezesc mai devreme

noapte buna fetele!

Meli20+David-Eric si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Meli esti o draguta ca te gandesti la noi!!Nu scriu ca daca intru numai apuc sa citesc ca Eric nu prea ma lasa.Eu fizic sunt bine,psihic e mai nasol.Sper sa trec de perioada asta!Acum imi concentrez atentia sa imi gasesc ceva job caci in mai mi se termina maternitatea si firma la care lucram nu mai are activitate.In caz ca stiti ceva va rog sa ma anuntati,eu am termant Poli,dar acum in perioada de fata orice job cred ca e ok.
Acum seara Eric asa mi-a vomat asa dintr-o data,nu stiu ce are ,si saptamana trecuta exact aceeasi faza.si nu mancase nimic neobisnuit.Sper sa nu aiba nimic!!
Va imbratisez si noapte buna!!!

Andreea , de Eric Sebastian (31 Mai 2008) si 9+

Evolutia lui Eric

Mergi la inceput