Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Neata,

Carla pai cata energie. Eu daca faceam ca tine, vb lui Ruxi nasteam demult. Abia ma tarasc prin casa, ca si ea, nu fac nimic, femeia le face pe toate. Doar stau cu k pe scaun si muncesc de dimineata pana seara.

Ale si mi eimi face Silviu injectii, dar eu nu ma tin de program, mi le fac cam la 3-4 zile. Nu stiu ce sa zic cu internarea. Eu in sarcina cu Alexandra aveam colul scurt si contractii nu ca acum, dar aveam si am bantuit pana cu o zi inainte sa nasc si am bagat nospa cu scobutil injectii la greu. Vezi si tu ce zice dr, negociaza cu el. Eu sunt adepta ca mamica sa faca ce e mai bine pentru psihicul ei, mai ales ca eu am fost la un pas sa pierd sarcina cu Alexandra din cauza stresului indus de un medic destept.

Sabina 35+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 3 saptamani

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

pai tocmai asta e treaba Sabi, ca eu daca stau in spital ma demoralizez de tot, plus discutiile cu alte mamici , fiecare cu ce problema a venit si stau si ma gandesc la tot felul de prostii dupa aia, si inafara faptului ca nu ma pot odihnii
ca a zis k Gynipral nu pot face acs ca are reactii adverse uratesi tre sa fiu supravegheata de dr.
eu contractii dureroase nu am., iar mie mi se strange fata cam d la 4 luni asa dar tine vreo 30 d sec, si tot la fel nu ma doare
de asta nu stiu ce sa fac

asa creste bebicu
ale cu printesa Karina Florentina in 28 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

Carla am citit ce-ai facut sambta,sa nu fi cumva la spital deja,eu am fost la biserica,la cumparaturi si ma vait de vai de mine

fetita mamei
NIKOL31+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

sa fie un capitol plin de vesti bune!

P.S. bebei, liliacul nu a inflorit inca

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 33+



la ce ora ne-ai servit cu capitol nou

multumim!

fetita mamei
NIKOL31+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Alesicoo pt col scurtat trebuie sa renunti la contact sexual si sa stai in pat toata ziua, te ridici doar la baie si la masa
Din cate stiu eu col scurtat are Nana, si sta in pat, si Tatyana care stii ca e in spital.
Acum depinde de dr. ca al meu de ex. m-a lasat acasa din spital, cu conditia sa iau gynipral si cu repaus, dar medicul sef de sectie nu a fost de acord sa imi dea drumul acasa.

Gynipral poti sa iei si acasa dar tablete , nu perfuzii, eu iau cate 1/2 tableta din 6 in 6 ore, iar reactiile adverse cunoscute ale sale (palpitatii, tremur al mainilor) nici nu le am. Cred ca apar de la doza mai mare (1 tableta intreaga).

Deci, daca te poti tine de tratament acasa , dar mai ales de pat, fara sa fii tentata sa te tot ridici si sa lucrezi te miri ce, si daca colul nu e deschis, are peste 2 cm si nu ai sangerari poti ramane acasa daca te lasa medicul.

Ruxi 30 + cu
AMR ... cine stie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Buna fetele

am umblat iar azi si sunt f obosita.
Nana nasoala faza cu cadita, si pierderea banilor pe transport. Pana la urma era vina lor c anu descriau fidel produsul.
Ale succes sa nu te opreasca in spital maine si totul sa fie ok de acum inainte!
corinasmile apropos de hainute de copii: eu mai cumpar de la ZET, Okaidi, Sergent MAjeure, mai rar din Miniblu hainute, dar jucarii da. Favoritul ramane KIABI si mai am cateva magazine no name, dar cu hainute midosiote.

Mi-e somn de mi se inchid okii. sa fug la nani va pup


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 34+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

neata!

daca aseara am copt la trigoane de m-am plictisit, in dimineata asta am inceput-o cu copt de clatite dulci si sarate; azi avem musafiri niste vecini, o familie de rusi; sapt trecuta ne-au servit ei cu clatite ca la ei, acum le aratam noi cum e la noi.

Tatyana, eu iau Rennie cand ma supara arsurile; eu vad ca am in general dimineata, nu stiu de ce.

Aleesicoo, pai numai dr iti poate zice cat e de grav, daca te mai poti plimba (cu masina sau fara), etc. Asculta si tu de ce zice el ca sigur are ceva experienta; cateva zile in spital o sa fii ok.

Laurita, ce-s acelea "hainute midosiote"?

Nicoleta, cu placere; insa la noi era seara atunci; sunt momentan (pana se schimba si la voi ora) 6 ore diferenta intre ora de aici si cea de acolo.

O duminica faina

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Pisi-Pis, mie imi place mult combinatia maro cu roz, asa ca nu vad de ce nu ar fi ok la fetita caruciorul.
Centura nu am asa ca nu stiu ce sa iti zic de ea

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dunemaire spune:

Ziua buna la fete, dam si noi cu prezenta. Azi m-am trezit cu pofta de malai dulce si pana nu am virat la Kaufland dupa malai negrisat, stafide, rom si alte fineturi necesare pentru prajitura, nu m-am potolit. Acum e in cuptor, iar eu stau si cu ochii pe ceas ...

Intrebare: Voi aveti carcei in ultima vreme? Ca eu m-am trezit in dimineata asta de la unul crancen in gamba.

Andrea, mama de Timea Christiane (6 ani 1/2) si o de 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Legat de carcei - eu am avut la inceputul sarcinii, acum nu mai am demult, i-am eliminat cu cate 2 tb magne B6 pe zi.

Ruxi 30 + cu
AMR ... cine stie?

Mergi la inceput