Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Maaama da' ce mai monologhez eu pe-aicea.... Gata, ma bag la somnic . AM ZIS!



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Revin doar pt


La multzi ani draga cris.d!



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

ma bag ka schimbul 3....

LA MULTI AANI, CRIS,D......SA FII SANATOASA SI SA TE BUCURI DE TOT CE E MAI BUN ALATURI DE CEI DRAGI!

IERI AM IESIT SI NOI AFARA...si am inceput printr-o cazatura la scarile de la intrare...noroc ca nu am cazut in fata...jiji e ok.

seara, maraiti...da ce maraiti....dupa baie...ca niciodata urlete...neconsolabile...a si ieri a cam vomat...
pe la 10.30 la plimbari prin casa a adormit...dar m-a terminat de spate...ma doare si pe interior in dreapta coltul operatiei....

s-a trez la 1.30....papat adormit 2....si..dupa 10 min...a inceput scremeala ...i-am dat niste wather baby...e in bratze....sa vedem. daca are de gand sa ma tina asda pana dimi sunt praf....

ma dus sa mai citesc poate mai apare careva..la munca

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna deceanula! revin si eu dupa o lunga absenta! 2 zile nu am avut net iar de 2 zile intru sa citesc , spun ca dupa va pun la curent dar nu apuc niciodata. aveti un spor l scris. nici timp nu prea am avut cei drept cu ambii acasa.
sa va pun la curent: baiatul cel mare este mai bine, mai tuseste dar tusea trece oricum mai greu. eu am o sapt in kare nam facut nimic, adik nam avut timp de nimic. piticul numai in brate.
sunt suparata, data peste cap, am plans azi o droaie. am sa incep sa il trec pe LP. de ce? miau revenit migrenele, am inceput sa iau pastile, azi un paracetamol, maine un antinevralgic si dak un trece am niste pastile puternice care isi fac efectul. dar toate sunt interzise in alaptare. am stat si am intors probema pe toate partile. dak nu iau pastile ajung la crize adik 2 zile in care vomit orice, nici apa nu beau, de mancat nici nu se pune probl, dureri de cap groaznice, efectiv sunt o leguma la pat. am aceste migrene de 17 ani. am plans azi.... atatea pastile au efect asupra lui bebe, si ma uit la moaca lui... si nu vreau sa am pe constiinta ca eu iam facut rau intentionat.pe de alta parte o sami fie dor de el la pieptul meu, si imi pare rau ca lapte am dar nu pot sai dau ca nu stiu urmarile. imi pare rau ca va impovarez cu problemele mele dar simteam nevoia sa ma descarc. chiar mia fost dor de voi. de cristies care este o mamicabine organizata bv ei ca le face pe toate, de larisel ca pt mn e mamica eroina, de mamide puiuti ca iese si pe ploaie afara cu bebicul, de crisd, de cris dogarel, xela si lista ar putea continua. vam cunoscut cat de putin pe toate, aici ne impartasi gandurile si bune si rele. zilele astea ma durut capul in fiecare zi, e greu ca nu stii a doua zi cum te vei trezi, e o lunga poveste despre migrenosi, e off topic si nu vreau sa incarc pe nimeni cu probl mele. cred ca am intrat un pic si in depresie de atatea probl, stau si le rumeg pe toate cert e ca vreau doar sa fie bine pt piciul meu. ma uit in ochii lui si incep sa plang ca simt ca il tradez ca nu il mai alaptez, dar atatea medicamente. e greu. am inceput iar sa plang. ma duc in urma sa citesc mai am cateva pag din cap trecut si ajung din urma tot.

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

cica a adormit...deocamdata....asta e inceputul...titi , dormit, trezit din nou scremut si de la capat....of..ma culc..pt cat timp?

miremia ai PM

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

olgavart bn ai venit.
cris d la multi ani si din partea mea.

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

buna deceanula! revin si eu dupa o lunga absenta! 2 zile nu am avut net iar de 2 zile intru sa citesc , spun ca dupa va pun la curent dar nu apuc niciodata. aveti un spor l scris. nici timp nu prea am avut cei drept cu ambii acasa.
sa va pun la curent: baiatul cel mare este mai bine, mai tuseste dar tusea trece oricum mai greu. eu am o sapt in kare nam facut nimic, adik nam avut timp de nimic. piticul numai in brate.
sunt suparata, data peste cap, am plans azi o droaie. am sa incep sa il trec pe LP. de ce? miau revenit migrenele, am inceput sa iau pastile, azi un paracetamol, maine un antinevralgic si dak un trece am niste pastile puternice care isi fac efectul. dar toate sunt interzise in alaptare. am stat si am intors probema pe toate partile. dak nu iau pastile ajung la crize adik 2 zile in care vomit orice, nici apa nu beau, de mancat nici nu se pune probl, dureri de cap groaznice, efectiv sunt o leguma la pat. am aceste migrene de 17 ani. am plans azi.... atatea pastile au efect asupra lui bebe, si ma uit la moaca lui... si nu vreau sa am pe constiinta ca eu iam facut rau intentionat.pe de alta parte o sami fie dor de el la pieptul meu, si imi pare rau ca lapte am dar nu pot sai dau ca nu stiu urmarile. imi pare rau ca va impovarez cu problemele mele dar simteam nevoia sa ma descarc. chiar mia fost dor de voi. de cristies care este o mamicabine organizata bv ei ca le face pe toate, de larisel ca pt mn e mamica eroina, de mamide puiuti ca iese si pe ploaie afara cu bebicul, de crisd, de cris dogarel, xela si lista ar putea continua. vam cunoscut cat de putin pe toate, aici ne impartasi gandurile si bune si rele. zilele astea ma durut capul in fiecare zi, e greu ca nu stii a doua zi cum te vei trezi, e o lunga poveste despre migrenosi, e off topic si nu vreau sa incarc pe nimeni cu probl mele. cred ca am intrat un pic si in depresie de atatea probl, stau si le rumeg pe toate cert e ca vreau doar sa fie bine pt piciul meu. ma uit in ochii lui si incep sa plang ca simt ca il tradez ca nu il mai alaptez, dar atatea medicamente. e greu. am inceput iar sa plang. ma duc in urma sa citesc mai am cateva pag din cap trecut si ajung din urma tot.

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)


of...draga de tine...stiu ce simti...cand mi-a zis dr sa-i dau LP..am inceput sa plang cand ii puneam sticla la gura....noroc ca nu a vrut si am riscat la titi si bine am facut....

nasol rau cu migrenele astea...dar de, tre sa alegi solutia cea mai buna pt toti.

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza fetele

noi o facuram in seara asta. Plangea bebe pe la 8 jumate asa ca am zis sa il tin oleaca in brate pe canapea sa il linistesc pana la baita de 9. Si, ghiciti la cat m-am trezit...ACUM, ru, ca el inca doarme linisit pe canapea....acum stau si ma gandesc, oare nu ii e foame ca a mancat la 8, astept sa se trezeasca??? il scol, il las in pace?

-----------------------------------------
Dragos-Andrei...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Ioana , bagi sms daca tre sa agitam motzatele!

fetelor voi cum dati vigantolul? ca mie mi-a spus pediatra sa-l dau inainte de masa 3 pic intr-o lingurita cu lapte de mama iar unei prietene i-a spus neonatologul sa-i dea dupa masa pe motiv ca fiind uleioasa ramane pe sfarc si nu ajunge in orgsm la BB...

voi cum faceti?

_
AMR 6..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)





eu ii dau 2-3 picaturi direct in gurita...cand vede sticluta aproape si curge prima picatura bebe deschide gura laarg asa ca nu am probleme, si SAB simplex cand ii mai dau tot asa direct in gurita si desi sunt vreo 15 picaturi nu ne stresam...ne place

-----------------------------------------
Dragos-Andrei...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

gata s-a trezit...clar vroia sa fie sigur ca are lapticul cald cand se trezeste

-----------------------------------------
Dragos-Andrei...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput