Paralizia cerebrala la copil

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusulet spune:

buna alexutu9 sunt noua in aceasta bransa si am citit pe forum intrebarea pe care ai pus o in legatura operatia de la chisinau.pot sa ti spun ca si eu am un baietel de 10 anisori, tot alexandru il cheama si are tetrapareya spastica.noiam fost de doua ori la chisinau si pot sa ti spun ca reyultatele s au vayut dupa prima operatie iar eu sunt foarte multumita de ele. daca ai unele intrebari sau neclaritati in legatura cu operatia iti pot lasa numarul meu de telefon 07664o1556. in speranta ca vei citi acest mesaj iti doresc o yi buna si multa putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns munteanunico spune:

buna,in caz de ati fcut deja interventia la chisinau a rog sa imi raspundeti si mie,ce rezultate ati obtinut. multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Barbie_doll spune:

Buna!Am si eu un baietel cu paralizie cerebrala. Nu vreau sa para ca fac reclama dar eu merg cu el la o clinica la kinetoterapie. Nu stiu daca se poate dar eu va dau linckul siteului clinici respective www.kinetobebe.ro
Pentru noi este foarte bine. Va sfatuiesc sa incercati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkei spune:

Buna, barbie doll! Bine ai venit printre noi!
Te rugam spune-ne cati ani are puiutul tau si daca se poate cat costa o sedinta de kineto la centrul mentionat? Pe site nu au preturile.
Pupici si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna!
Las aici link-ul unui video realizat de americani care pe mine m-a impresionat la lacrimi!http://www.youtube.com/watch?v=M0mrs4fpRv8
Pacat ca noi nu putem ridica astfel de pretentii pentru ca, dupa parerea mea, noi nu avem cercetare in niciun domeniu medical!
Va doresc multa sanatate!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pirvul spune:

Buna ziua,

ma numesc Pirvu Ionica.

Sunt coordonatorul european al proiectului CP-PACK care urm#259;re#351;te s#259; vin#259; īn sprijinul p#259;rin#355;ilor care au copii cu paralizie spastica (sau paralizie cerebral#259;). Proiectul nu ofer#259; sprijin financiar sau material. Ceea ce putem oferi sīnt informa#355;ii #351;i facilitarea accesului la informa#355;ii #351;i alte resurse.

Proiectul poate fi g#259;sit pe internet la adresa www.cp-pack.eu. Pentru cei care au cont pe Facebook, pute#355;i g#259;si #351;i acolo proiectul cp-pack. Pe Facebook sunt prezen#355;i foarte mul#355;i p#259;rin#355;i din Turcia, dar sunt #351;i din Danemarca, Italia, Portugalia sau Grecia. Dac#259; nu cunoa#351;te#355;i limba englez#259;, v#259; putem ajuta noi pentru a facilita comunicarea. Īn curīnd vom ini#355;ia cīteva sesiuni de consulta#355;ii #351;i informare pentru p#259;rin#355;ii afla#355;i īn dificultate. V#259; a#351;tept#259;m cu drag fie pe Facebook, fie pe situl de internet sau s#259; ne scrie#355;i pe una dintre adresele pe care le g#259;si#355;i acolo.

Mul#355;umesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remusbarnea spune:

Domnule Pirvu m-ai dati odata va rog adresele de contact . Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiana spune:

Pīrvu IONIC#258;
Center of Professional Training in Culture, Bucharest-Romania ( CPPC)
Address: Str. Toamnei nr. 103, sector 2, Bucure#351;ti, cod 020704, Romānia
Telephone: +40213100815
Fax: +40213100816
Web-site: www.cppc.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona2005 spune:

Si puiul meu are paralizie cerebrala, are 2,3 ani si nu mai stim pe unde sa mai umblam pentru el si ce sa mai facem. Simt ca nu este suficient ce am facut pana acum, insa din nefericire nu ne poate spune nimeni ce am mai putea face. Acum facem recuperare la un Centru medical in Drumul Taberei, in Aleea Campul cu Flori (MirunaMed) si ii merge foarte bine, pentru problemele lui, insa nu suntem noi impacati sufleteste cu problemele lui.
Daca mai sunt mamici care mai stiu si altceva, revolutionar, inafara de kineto so hidroterapie le rog sa ne impartaseasca si noua.

Multumim ca existati.

Alex si mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atadiana spune:

Paralizia cerebrala la copii se trateaza cu rezultate foarte bune la clinica ACIBADEM HEALTHCARE GROUP INTERNATIONAL din Istanbul de catre Prof. Dr.
Memet Özek – Pediatric Neurosurgery Department si Physiotherapist Özcan
Kalkan. In cazul pe care il stiu indeaproape (baietel de 2 ani) s-a inceput cu sedinte de kinetoterapie (107 USD/sedinta) care au fost foarte benefice.Dupa 6 luni de tratament medicii au decis sa faca rizotomie (o mica interventie chirurgicala la coloana).Costul operatiei este de 9750 USD.
Pentru finantare din pacate nu se poate face apel la formularul E 112,Turcia nefiind tara membra UE. S-ar putea obtine fonduri de la Ministerul sanatatii deoarece acest tip de operatie se realizeaza numai in SUA si Turcia dar……
Adresa clinicii :

www.acibademinternational.com
Acibadem Healthcare Group
International Relations Department
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No 49, Uskudar, Istanbul
Tel.: +90 216 544 29 71
Fax: +90 216 340 77 10
ana.herkmen@asg.com.tr

liliana.aldanmaz@asg.com.tr


Mergi la inceput