SA AJUTAM UN SUFLET NEVINOVAT!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Ne rugam pentru voi si ma bucur nespus ca ati primit asa vesti bune.
Sa dea Dumnezeu ca Sfintele sarbatori sa va dea putere sa treceti cu bine peste toate cele care vor urma!



Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza797 spune:

Buna, tuturor
Imi cer scuze pentru ca nu am mai scris nimic de aproape o saptamana. Am revenit cu vesti despre Andrei. Dupa cum v-am spus saptamana trecuta, Andrei a venit acasa, este fericit pentru ca poate petrece Pastele alaturi de cei dragi, de familie, dar mai ales alaturi de fratele lui, de care i-a fost tare, tare dor.
De cand s-au intors in tara, parintii lui Andrei sunt intr-o continua alerta, incercand sa obtina toate documentele solicitate prin formularul E-112, astfel incat Casa de Asigurari de Sanatate sa acopere cheltuielile cu operatia si tratamentul lui Andrei, cu exceptia onorariului medicilor, care va fi platit separat. Nu sunt insa foarte optimisti in aceasta privinta, deoarece intampina foarte multe piedici, li se cer tot felul de rapoarte si diverse alte documente, in afara de cele pe care deja le detin. Sper din tot sufletul sa rezolve, pentru ca suma de bani ceruta de medici este atat de mare, incat nu stiu cum ar reusi sa o stranga. Intr-adevar un lucru bun este faptul ca pot plati in transe, astfel incat tratamentul si operatia nu vor fi conditionate de bani.
Imediat dupa Paste Andrei va pleca din nou in Germania impreuna cu parintii, urmand sa faca mai intai un scurt tratament cu citostatice, dupa care va fi operat la plamanul drept. Dupa operatie, din nou chimioterapie, de aceasta data pentru o perioada mai lunga.
Sper ca in aceste zile de sarbatoare sa va indreptati gandurile si spre acest pui de om, sa ne rugam cu totii sa treaca cu bine peste aceasta grea incercare.
Va voi tine in continuare la curent cu tot ce aflu.

Doamne ajuta!
Sa aveti un Paste fericit si linistit alaturi de cei dragi.
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Doamne ajuta

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Poti ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

onitza te rog activeaza PM si un cont pay pal exista?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza797 spune:

Buna ziua, si, desi cu intarziere,
Christos a inviat!
Revin cu vesti despre Andrei. In primul rand, doresc sa va informez ca parintii au rezolvat problema banilor, reusind sa obtina ajutorul Casei de Asigurari de Sanatate, prin formular E-112. Astfel, cheltuielile cu tratamentul si operatia lui Andrei vor fi suportate de Casa de Asigurari de Sanatate. Asa cum am mai spus, doar onorariul medicilor va fi platit de catre parinti.
Andrei s-a intors in Germania, s-a internat marti, pe data de 13.04.2010. I s-au mai facut cateva analize: ecografie la torace si abdomen, sange, spirometrie. Vestea rea este ca functionalitatea plamanilor a ramas tot la nivelul de 42%, vestea buna este ca nu este mai putin.
Ieri, 14.04.2010, a inceput chimioterapia. Tratamentul va dura 4 zile, dupa care va urma 1 zi de hidratare. Dupa aceste 5 zile va fi externat, urmand sa li se comunice parintilor data la care va fi operat.
Voi reveni cu vesti si va multumesc din suflet, pentru ca stiu ca va rugati pentru Andrei.
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui onitza797

Buna ziua, si, desi cu intarziere,
Christos a inviat!
Revin cu vesti despre Andrei. In primul rand, doresc sa va informez ca parintii au rezolvat problema banilor, reusind sa obtina ajutorul Casei de Asigurari de Sanatate, prin formular E-112. Astfel, cheltuielile cu tratamentul si operatia lui Andrei vor fi suportate de Casa de Asigurari de Sanatate. Asa cum am mai spus, doar onorariul medicilor va fi platit de catre parinti.
Andrei s-a intors in Germania, s-a internat marti, pe data de 13.04.2010. I s-au mai facut cateva analize: ecografie la torace si abdomen, sange, spirometrie. Vestea rea este ca functionalitatea plamanilor a ramas tot la nivelul de 42%, vestea buna este ca nu este mai putin.
Ieri, 14.04.2010, a inceput chimioterapia. Tratamentul va dura 4 zile, dupa care va urma 1 zi de hidratare. Dupa aceste 5 zile va fi externat, urmand sa li se comunice parintilor data la care va fi operat.
Voi reveni cu vesti si va multumesc din suflet, pentru ca stiu ca va rugati pentru Andrei.
Ioana



Ce bine, Ioana ca au rezolvat cu o parte din bani!
Oricum si onorariul doctorilor reprezinta o suma, dar bine ca au rezolvat partea cea mai scumpa.
Speram sa fie bine cu chimio si operatia

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Poti ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Ce mai face Andrei? Cum se simte?

Am donat cativa banuti in contul de RON. Le doresc mult noroc si sunt alaturi de ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza797 spune:

Buna ziua,
Revin cu vesti bune despre Andrei: a trecut cu bine de saptamana de chimioterapie, pe care a suportat-o foarte bine. Acest pui de om continua sa demonstreze ca are o vointa de fier si o imensa dorinta de a se vindeca. Nu se da batut si lupta pentru a invinge boala. Consider ca ne da tuturor o mare lectie de viata si ca avem multe de invatat de la el.
Medicii au repetat spirometria (functionalitatea plamanilor) si au constatat cu uimire ca intr-o saptamana aceasta a crescut la 65%, de la 42% cat avea cand s-a internat. Acum Andrei face intens fizioterapie, pentru a se recupera cat mai repede, astfel incat sa poata fi din nou operat.
Va multumesc pentru ca ii sunteti alaturi si voi reveni cu vesti, sper, din ce in ce mai bune.
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Ioana, ma bucur tare
Zi-mi cum stau parintii cu banii. Continuam cu bazarul? Se descurca sau au nevoie de noi in continuare?
Ma refer material, ca spiritual, suntem mereu cu gandul la Andrei

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Poti ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza797 spune:

Buna, Andra
In primul rand, sa-ti raspund la intrebare: eu cred ca orice mic ajutor material pe care il putem oferi in continuare este de folos, pentru ca, desi au rezolvat cu suma aceea mare, au in continuare cheltuieli si sunt convinsa ca au nevoie de bani.
Revenind la starea de sanatate a lui Andrei, din pacate micutul a racit, se pare, a facut temperatura si are dureri in gat. I se face antibiotic perfuzabil si va sta internat pentru 4 sau 5 zile. Din nou tristete mare in sufletul lui, pentru ca trebuie sa stea inchis in spital. Dar speram ca isi va reveni repede si in curand va putea fi din nou operat.
Multumiri tuturor,
Ioana

Mergi la inceput