Albinutze de Mai-Iunie 2009(67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

adriana, multa sanatate
laura, nu's ce poate fi, dintii?
felicitari tuturor bebeilor pt dintisorii noi aparuti
andata, cosminica, bine ati revenit
si eu ma gandeam zilele trecute la ganesha si mi-e ciuda ca nu m-a contactat niciodata pe messenger ca sa-i stiu adresa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

N nu mai vrea papa de bebeii asa ca ii dam de la noi, provocarea e ca trebuie sa gatesc sanatos, fara sare, prajeli etc. ce idei de mancaruri aveti?
eu i-am dat si fasole facute cu muuulte legume, azi am o rulada de carne la cuptor si i-as da din ea. carne de curcan. uf, parca-i mai greu acu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

am fost la spital ca era drita Mayei de garda si sa vedem ce e: nu are otita, asta a fost prima consultata, e bine doar un pic rosul in gat si acum astept rezultatul la sumarul de urina caci peste o ora tbuie sa iasa pt linistea mea; nu-i dau decat imunobaby

philip si eu ii dau curcan fff mult,e bun si sanatos

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

of, fetelor eu sunt plina de draci, nervi si toate cele.... uite asa imi vine sa le fac celor de la ministerul muncii care nu a binevoit sa ne plateasdca pana la ora actuala indemnizatia si alocatia ....
si apoi imi sa le fac asa si sa trag apa dupa ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Anda ciudat cazul tau! Ai sunat la Directia MUncii sa intrebi?! Vezi ca ai bonul de inregistrare si le spui datele de pe el! Eu am primit indemnizatia in septembrie, actele le-am depus la inceputul lui iunie!
Vad ca aici e vorba de copilasi dintosi cu maraieli si febra! Multa rabdare mamicilor!
Badriana iti inteleg perfect starea! Si la mine tot la dublu ii pocneste! Multa sanatate!
Philip da-i fara grija curcan! O noapte linistita- cand va fi la tine!

Matei e un smecher... Si-a facut vant pe birou din bratele mele! Acum molfaie microfonul dupa ce a mesterit web-ul!
Am fost cu baietii afara- frumos si soare! David a alergat! Acum a cazut la datorie! Il astept si pe mezin....

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Lauraa sa ne spui cum a iesit analiza! Cred ca in flacara ficatelul iese similar ca la gratar!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

Am si uitat ca astazi printzesa mea implineste 10 luni, mai avem nitzel si face anul...domne ce trece timpul. Parca ieri ma pregateam de prenatal.

Philip...eu ii dau Irinei cam asa: supa de pui cu albitura, morcov, taitei, ciorbitza de vaca facutz cu ceapa, ardei gras, dovlecel, morcov, patstarnac, mai la vara cand apar rosiile alea bune potzi sa faci o supa de rosii. Ca felul 2 a mancat fasole verde cu carne de pui, mancare de cartofi cu pui, pilaf de orez,

bazaie Andrei, revin....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!

"La multe lunite inainte"!,Irina Cristina si Sara Magdalena!

Andata..multumesc!Ma bucur sa aud ca tratamentul da roade si trece bubita din capusor!
Otilia..sa ai spor la amenajarea gradii cu floricele!Multumim pt felicitari si gandurile bune!Si eu i-am ciorba lui Darius cu suc de rosii sau bulion,ca doar o fac si pt noi,si nu a avut nimic!
LAURRAA..multa sanatate Mayei si sa nu fie nimic important!
Carla..felicitari nasei lui Lary,sarcina usoara si un bebelache sanatos si mancacios!Sa va traiasca si sa va intelegeti bine cu noii finuti!Deci..la vara vei fi nasica..
Alynta..la o tricicleta ma gandeam si eu pt Darius,sa putem iesi cu ea la plimbare in parc...dar mai strang idei de la fete!
Otilia..eu pun ceapa marunt taiata in ciorba si pt noi,ca nu imi place sa fie mare,nici mie!
Ana_micu..felicitari pt primul dintisor al lui Razvan!Si felicitari pt nepotel si noul statut de matusica!Dar ce grasun este..Sa fie sanatos si mancacios si refacere rapida si mult laptic pt mamica!

Revin...


mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

mamicilor, nu va place nimic de la bazar sau nu vreti sa "vindeti" ceva ?

http://picasaweb.google.com/BazarGeneral

toti banutii vor merge pt copii bolnavi, bebelusi ca si ai nostri iar tu te vei alege cu lucruri f ieftine pt tine si bb, f frumoase, unele de firma ff buna.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Asa..sa continuam..

Anda_magda..ce ajutor de nadejde ti-ai tras...
Andata..Multumesc!Trimit si la tine caldura,dar sigur va ajunge mai greu pana acolo...ca si zana maseluta a intarziat mult!
LauraOana..succese in continuare cu papatul noaptea!Eu cred ca nu e traumatizat Sebastian,ca isi arata el intr-un fel disconfortul si dorul de san!
Alynta...bravo pt MAtei curajosul!
Clodyac..eu te intrebasem daca mai munceste sotul tau...uff,imi pare asa rau ca sunt bani putin,asa ce ma oftica cand aud ca toti profita de criza asta blestemata...Sa ai spor cu dieta si multa sanatate!
Laurraa..la fel si noi la baita..punem pestisori,ratuste,mingiute,o ratusca care se plimba singura prin apa..doar ca Darius nu plange cand il scot,se ceer singur,ca il ia foamea..
Badriana..off,cat va mai chinuiti si voi!Multa putere si multa sanatate la pitici!
Philip..Darius de vreo 3 nopti mi se trezeste la 4.40 si are chef de hilizeala..parca are ceas la fund..dar eu il iau sa il adorm la loc..reusesc pana la urma,doar ca dureaza mai mult pana readorme..uff..Bravo pt papaciosul Nicholas!
Laurraa..tinem pumnii sa iasa bine rezultatul de la analize!


Apropos de catarici...acum a invatat ca poate sa se urce pe noptiera direct din pat,si numai acolo se duce...

pupici la toate,maine era ziua mea libera,dar trebuie sa merg la munca 2 ore ca avem o masa rezervata!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput