"Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Asa e Artu, daca viata asta nu ar fi o c...a asa de mare.

Sabina 34+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 5 saptamani

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

am avut azi o agitata de fetita; de nu s-a sucit si rostogolit si nu stiu ce a mai facut pe acolo de imi dadeau lacrimile nu alta

ar fi super daca nu m-ar durea pielea/muschii si ce mai am in dotare la interior

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Rocsy, somn usor!

Nati oare mai vine? Ca peste vreo ora plecam la aeroport sa il ducem pe fratele baietilor ca revine la voi in Ro. Vezi, Sabina si noi tot cam o gara suntem; vin si pleaca de la noi intr-una;

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Fetelor, scuzati-ma, chair nu intentionam sa va tin in suspans. Dar a inceput sa planga Cami ca moare de foame si sa-i fac URGENT oua de prepelita ca ea nu mai poate astepta! SOrry!

Deci, IT'S A GIRL!!!!! TAM, TAM!!

Are 118 gr., e sanatoasa! Cea ce e cel mai important.E cu o saptamana mai mica, dar e bine. PArtea nu prea frumoasa ca mai e si : Iminenta de avort spontan. Tonus uterin: usor sporit pe peretele posterior. Grad de maturitatea placentei - II, e bine?! Cred ca aici s-a incheiat orele de sport, dar nu conteaza, sa fie bine bebelina fac orice! O sa vb cu gine sa vad ce zice.
Ecograful a zis ca e o mica miscacioasa!

Imi spuneti si mie asa de comparatie: bebeii vorstri cat cantareau la 27 sa (de fapt eu maine fac 28)

Fetele o culc pe Cami si ma apuc de citit, ca am muuuuuulte pagini!!!

Pup pentru toate, ca ne sunteti alaturi!!!!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

BRAVO NATI !!!!

Am zis io ca e fetita! Tu arati asa, a mamica de fetite

Sabina avea la 28 de sapt 1200gr;

Ai te rog si eu grija de tine, mult! Dar de ce e iminenta de nastere? (la varsta asta numai avort nu mai poti zice..)



Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamanati

Deci, IT'S A GIRL!!!!! TAM, TAM!!



Ha! Inseamna ca visul meu s-a adeverit!
Felicitari!!!
Sper sa se adevereasca si partea in care am nascut ambele ff repede si usor

Ai pregatit numele deja?



Corina 25s+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Nati, sincere felicitari pentru bebelina Bine ca e sanatoasa!!! Tu ai mare, mare grija de tine si stai cumintica!!!! Doamne ajuta!

Mira fericita 30+cu Maya Alesandra

AMR 10 saptamani

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

FELICITARI.... si eu stiam cai fetita..,ma bucur mult ca CAMY va avea companie....cui ii rameneau toate rochilete astea frumoase? Pana si sotul tau simtea

28+ RACHEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Arturica, asa zic si eu, Doamne fereste,desigur, dar copiii de 1 kg au mari sanse de supravietuire.

Of, Corina, sper din tot sufletul sa se adevereasca visul tau si al meu. Ca al meu era groaznic!

Am apucat sa citesc cateva mesaje din urma, si vad cat de mult asteptati vesti de la mine. Ma simt prost, dar chiar nu ma lasa Cami sa stau pe net, ca vrea oua si gata! Am observat o gelozie din partea ei, cand a vazut pozele bebelinei. Sper sa fie pe moment si sa nu avem probleme cu asta.
bilica, mira eu chiar nu eram sigura ca e fetita. Dar zilele trecute ma uitam pe amazon si ma tot gandeam ce hainute frumu sunt pentru fetite! Parca pentru baietei nu e alegerea asa mare. Acum nu ca nu as vrea sa vad peste cativa ani cum ar fi si un baietel care seamana cu noi.
www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_ spune:

FELICITARI NATI SI EU ERAM PT FETITA: Ai grija de tine acum pot dormi linistita si ma retrag in cuibusor NOAPTE BUNA

26+ cu Larissa

Mergi la inceput