Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (56)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

www.calendar-ortodox.ro/luna/martie/martie23.htm" target="_blank"> Sinaxarul de azi!

Va servesc cu o felie de tort (de post) si un pahar de suc , pt ca azi e ziua tatalui meu!
Mama mea e inca in spital , speram zilele astea sa o externeze..depinde de cum se vindeca operatia.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 36+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

speranta...,la asa valoare clar a incercat sa se implanteze , tare rau imi pare

sa-ti traiasca tati ioana , sa fie sanatos si sa va bucurati unii de altii


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein




MTHFR C677T genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:


Sfantul cu 199 de ucenici

Sfantul Mucenic Nicon

Sfantul Nicon s-a nascut la Neapole dintr-un tata pagan si o mama crestina. A trait in secolul al XIII lea si a fost ofiter roman. In timpul unui razboi, tinanad seama de sfaturile mamei sale, Sfantul Nicon a facut semnul Sfintei Cruci si a rostit tare numele lui Hristos. In acel moment a simtit in el o putere neobisnuita cu ajutorul careia a reusit sa-i alunge pe dusmani. Dupa razboi, ajunge la Cizic, unde primeste botezul din mana Arhiereului Teodosie, episcopul locului. Dupa ce devine crestin, se retrage intr-o manastire unde se va darui studiului si ascezei. La trei ani de la botezul sau a fost hirotonit preot si apoi episcop.

Dupa moartea mamei sale, se retrage in Sicila, unde va predica Evanghelia. Sfantul Nicon reuseste sa stranga in jurul sau 199 de monahi. In acea vreme incepe prigoana impotriva crestinilor.

Printul Quintianus l-a prins pe Nicon impreuna cu ucenicii lui si i-a supus la mari chinuri. Cei 199 de ucenici ai Sfantului Nicon au fost cu totii omorati prin decapitare. Pe Sfantul Nicon l-a legat de coada unui cal caruia i-a dat drumul in galop in josul unui defileu abrupt, apoi l-au batut cumplit si l-au jupuit de viu; dar Sfantul a supravietuit tuturor acestor pedepse. In urma acestor chinuri, i s-a taiat si lui capul. Trupul sau a fost descoperit in urma vindecarii minunate a unui pazitor de turme. Acesta avea duh necurat si in momentul in care s-a atins de trupul sfantului, s-a tamaduit. Pazitorul a vestit minunea, iar crestinii au luat trupul sfantului Nicon si l-au ingropat cu cinste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


Doamne Ajuta!

www.calendar-ortodox.ro/luna/martie/martie23.htm" target="_blank"> Sinaxarul de azi!

Va servesc cu o felie de tort (de post) si un pahar de suc , pt ca azi e ziua tatalui meu!
Mama mea e inca in spital , speram zilele astea sa o externeze..depinde de cum se vindeca operatia.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 36+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!


LA MULTI ANI!sa-ti traiasca tatal si mama muuulti ani de aici inainte,mai ai putin si nasti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Trec si eu in graba sa toate fetele dragi si sa va doresc un sfarsit de post senin, cu spovedanii usuratoare si sfinte impartasanii!
Mi-e asa dor sa va citesc, sa mai scriu cateva randuri. Aici parca imi gasesc linistea. Pana si discutiile in contradictoriu sunt curate si sufletesti aici. (Si observ ca in fiecare post apar ispitirile care duc la tulburare)

Cami, mereu invat cate ceva din mesajele tale
Jesika, mare e credinta ta, Doamna ajuta mai departe!
Maria, Georgia, Speranta, Caciantoni va imbratisez cu mult drag!
Lauraa, multa sanatate dragei Maya!
Ioanaact, se apropie Nastere usoara! Sa vina draga Justina sanatoasa pe aceasta lume!

mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

Buna

Geogia Data viitoare va fii bine si lipicios

Maria - , mergem inainte cu credinta

[red]Ioana - LA MULTI ANI CU MULTA SANATATE!!!!!![/red]

Noce -

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Multumesc mult fetelor pt urarile adresate tatalui cat si pt nasterea ce va fi cat de curand!

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 36+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonadragut spune:

Buna fetelor,
De putin timp am descoperit acest forum si am inceput sa citesc ceea ce ati scris.As dori daca se poate sa ma treceti si pe mine pe lista aspirantelor(Ramona-Maria).Imi doresc din tot sufletul un copil,dar nu vrea sa apara.
Ma rog la Dumezeu si la Maicuta Domnului sa ma ajute si sa le ajute pe toate cele care isi bebei.
Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

SLAVIT SA FIE DOMNUL!

dragutelor si ciprian......sinaxarul de azi.....

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/martie/martie24.htm

noce - ma bucur ca ai aparut......pupici tie si lui Filip.....

va imbratisez cu drag pe toate....de maine intru in concediu.....asa ca sunt pe ultima suta de metri la serv.....ca daca nu imi termin lucrarile nu pot sa plec........asa ca fug la dosarele mele.....azi mai stau cu ele in brate ca de maine si pana dupa Sf. Pasti nici nu vreau sa mai stiu de ele.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

ramonadragut bine-ai venit la Rugaciune!
Scrie repede 10 mesaje, fiind moderate iti vor aparea m tarziu si s-ar putea sa le omitem.
Te voi trece pe lista. Daca vrei sa trec si numele sotului, sa-mi spui numele.
caciantoni multumim pt sinaxar!
Mai ai un pic si intri in concediu..vei fi m linistita..am observat ca ai mult de lucru (din cele scrise).

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 36+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput