Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (56)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutza2783 spune:

A,si inca ceva si inchei si va rog sa nu va suparati de insstenta si nici de faptul ca eu deabea maine o sa va citesc raspunsurile ca noi suntem mai avansati la ora. Cine zicea ca aghiuta nu-si baga nasul a luat teapa.Asta e un fel de a zice. Inainte de a primi braul am ajuns aici, mai era o saptamana pana sa-mi vina uratii, am prestat cu sotul meu de dor, dupa 3 saptamani de pauza, asa ca de revedere, stiam ca nu e nici o sansa. La data stabilita de aparitie a uratului ma pregatesc sufleteste el nimik, si-a amanat aparitia si si-a tot amanat-o o zi doua sapte.Initial am zis ca-si bate joc de mine, a fost drumul greu, clima, etc, dupa aia am inceput sa sper desi tehnic nu se putea. Dupa 7 zile hop si el dar credeti ca dureaza mult, no way, o zi si slabut rau. Citisem pe forum de ciclu peste sarcina dar am zis sa mai astept o luna. Trece semi uratul si la 2 zile vine braul dar cum eu il tinusem pe sotul meu pe uscat ceva timp am zis ca sa nu cadem ispitei sa incep postul de luni si prestam zilele alea pana luni. De luni pauza.Bine, specific ca exact in ziua in care ne-am impartasit, de fapt a doua zi, ma pus netrbnicul sa-mi provoc sotul si astfel sa o comitem ca nu a mai putut rezista.Am plans amarnic mai ales ca ramasesem cu braul pe mine, era un mijloc de noapte si am uitat partial de el.In fine.Era exact in ziua in care trebuia sa apara armata rosie.A trecut o zi, au trecut 2, au trecut 9 si nimik. Hopa zic eu, luna asta nimik, luna trecuta putin ia sa fac testul ca sigur e ceva.L-am facut si negativ, a doua zi a aparut susnumitul.M-am suparat, am plans, mi-a fost ciuda ca l-am rugat pe Doamne Doamne ca daca e sa-mi dea sa-mi dea odata si daca nu sa nu-mi mai dea sperante. In fine, dar m-am calmat si mi-am dat seama ca sunt cam pretentioasa as ca asteptam, dupa post suntem la liber si poate cine stie, aerul asta de la ocean..
Va doresc la toate o seara cat mai placuta, scuze de povesti. Accept sfaturi,mustrari etc. A, si daca nu ati citit cartea Staretii,Despre vremurile din urma va recomand sa o faceti, mie mi-a schimbat perspectiva de a privi lumea si viata. Poate daca ar citi mai mlti si ar crede am putea,daca nu sa oprim, macar sa mai amanam cea ce este scris, vorba Domnuli nostru Iisus:nimeni nu stie, nci ingerii din cer nici Dumnezeu Fiul, ci numai Tatal, cand vor veni vremurie alea.
Va multumesc, va pup si noapte buna.

Cine nu risca nu castiga!

Viitoare mamica de bebici cuminti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Buna seara, fete dragi!

La multi ani, Ana! Sa fii sanatoasa si sa iti dea Domnul cele trebuincioase, sufletului si trupului!!!

Eu consider ca postarile Gabrielei reprezinta o provocare. Nu raspundeti provocarilor. Nu are rost.

Eu sunt bine.

Felicitari, Hera!

Cami, Georgia, Spaeranta....scumpele mele, va pup pe toate si va doresc sanatate si multa intelepciune!


Theiuta

Mami si Nicolas

"Te iubesc asa de mult...de parca s-ar atinge doua inimi" - Nicolas, 6 ani si 4 luni


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui danutza2783
Trece semi uratul si la 2 zile vine braul dar cum eu il tinusem pe sotul meu pe uscat ceva timp am zis ca sa nu cadem ispitei sa incep postul de luni si prestam zilele alea pana luni. De luni pauza.Bine, specific ca exact in ziua in care ne-am impartasit, de fapt a doua zi, ma pus netrebnicul sa-mi provoc sotul si astfel sa o comitem ca nu a mai putut rezista.Am plans amarnic mai ales ca ramasesem cu braul pe mine, era un mijloc de noapte si am uitat partial de el.In fine.

Cine nu risca nu castiga!

Viitoare mamica de bebici cuminti!


Ati 'comis-o' in ziua cand v-ati impartasit si cu braul pe tine


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 37+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

Repet in cazul in care nu ai inteles: Cred in puterea lui Dumnezeu, mi-e teama de "bataia " Lui, cred in Sfanta Biserica dar nu pot crede nici daca mor in ceea ce preotii pun in vanzare oamenilor creduli.
Arata-mi,undeva, scris ,in Cartile Sfinte ca daca porti braul ramai insarcinata, ca daca faci 2500 de metanii iti iarta Dumnezeu pacatele, ca la Sfanta Liturghie tre' sa dai neaparat si bani preotului si mai pot continua cu inca 1000 de exemple. Din cate mi-aduc aminte in Cartie se cere jertfa, nu bani.

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"


Seara buna, fetelor, imi cer scuze ca nu m-am putut abtine, am citit in ultimele pagini despre polemica ... si reiau aici cuvintele Gabrielei, cuvintele acestui veac plin de intuneric.
Argumente: asemenea gandire, cum ca da, este Dumnezeu, dar nu mai e nimic pana la el, nici un sfant, nici o taina, nimic, doar eu si El... e gandirea veacului acestuia care intuneca mintea. E ca si cum as spune ca intre mine si stra-strabunicul meu nu mai e nimeni, eu am aparut, dar nu a fost nevoie de un intreg sir de nasteri pana la mine; asta face schisma de azi - reduce totul la un Dumnezeu abstract si personal in acelasi timp cu care omul poate comunica direct, fara biserica, fara preoti, fara sfinti, fara rugaciuni, fara metanii fara, fara, fara... E o absurditate si nu pot ramane indiferenta, e ca si cum ai spune ca vb pe telefonul mobil cu persoana iubita, dar aerul dintre voi ,mediul prin care se transmit undele, si nici chiar undele nu exista. Asta vor schismaticii si ereticii din ziua de azi sa creada, asta cred, le e suficient. Daca ar fi fost vorba de stiinta, statea cineva sa le dea argumente???????/ cum adica sa vb pe tel. mobil si sa pretinzi ca undele prin care se transmit datele nu exista? cum adica sa spui ca nu le utilizezi in convorbirea ta?? da, poti vb direct cu persoana, dar mai intai trebuie sa ajungi la ea, sa te deplasezi daca nu vrei sa folosesti telefonul, si ca sa te deplasezi din nou ai nevoie de masina, de spatiul pe care sa-l parcurgi, ai nevoie de o multime de "unelte" ca sa faci drumul si apoi sa vorbesti cu ea. Asa e si cu Dumnezeu: ca sa ajungi la el ai nevoie de undele telefonului, de masina, de caruta... de ceva sa te duca la el sa poti vb. Altfel esti un nebun care vorbeste singur si striga in vant.
Dragi eretici si schismatici: astea sunt instrumentele cu care noi micsoram distanta dintre noi si Dumnezu, ca sa putem "vorbi" cu el; astea: BRAUL MAICII DOMNULUI... insasi MAICA DOMNULUI care intermediaza; astea: rugaciunile,metaniile facute din inima; astea: sfintii si moastele, crucea si aghiazma, SFINTELE TAINE; astea: spovedania si impartasania de care ereticii nu se ating ca le sfasie sufletul mic.
Iertare, bune fete, iertare va cer. Mi-a fost dor de voi, am intrat sa va urez Paste fericit ... nu stiu daca voi mai reusi sa intru;
Am intrat sa felicit pe Hera pt. sarcina obtinuta, am venit sa va imbratisez si sa ma bucur de voi. Sarbatori fericite dragele mele, fiti tari in credinte si calme, furtuni din astea mititele care agita putin apa dintr-un pahar s-au mai vazut si nu au stins ditamai ORTODOXIA care a iesit triumfatoare dupa veacuri, desi ereticii cu ereziile lor s-au nascut si au pierit si se vor naste iar si vor crede mereu ca ei sunt primii nascuti pe lumea asta... ba chiar vor crede ca Dumnezeu i-a facut direct. Ei cred in Biblie dar elimina istoria din Biblie, ei cred in Dumnezeu, dar elimina toti oamenii care au trait de la Adam pana la ei si l-au cunoscut pe Dumnezeu si ne vorbesc despre Dansul. Nu merita atentia, caci nu-si dau seama de absurditatea lor;
Argumente: ISTORIA

Doamne ajuta!
Mami de Maria (20.10.2009)
Album poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Ana a multi ani si iti doresc din toata inima un sot bun si o familie frumoasa, cu copii si cu multa iubiere si dragoste in Dumnezeu.
Incerc sa dau de tine de ieri si ai tel inchis... Mai incerc maine...


In pelerinaj a fost foarte frumos, toata lumea a fost destinsa, dar, cel mai frumos lucru este ca am intalnit-o pe STUART de la grupul nostru de rugaciune si astfel mi-a reamintit Bunul Dumnezeu ce dar mi-a dat pe Matei Alexandru.
Mariana, imi doresc din tot sufletul sa aud cat mai repecede vestea minunata si sa ai princi sanatosi!

Fetelor, datorita Marianei si bineinteles a Bunului Dumnezeu am reusit sa iau impreuna cu Parintele binecuvantare de la Parintele Gherontie! Asa sa ne ajute Bunul Dumnezeu si Maica Domnului!

Ioanaact, te apropii de termen, cum te simti... Iti multumesc pentru ajutorul sotului tau, dar m-as bucura daca nu s-ar opri tocmai acum. Doamne ajuta.
Caciatoni

VVVVV, ce mai faci?

Deva, pe unde mai umbli?

Doamne cat imi doresc ca dupa post sa va dau eu vestea cea mare! Asa sa ma ajute Bunul Dumnezeu!



Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

SLAVIT SA FIE DOMNUL!

dragutelor si ciprian....sinaxarul de azi....

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/martie/martie31.htm

anadomnica - ce mult ma bucur ca ai trecut pe la noi.....de cate ori scrii tu, Laura, ciprian, Anaomaria (chir ce mai faci Ana?....nu mai stim nimic de tine) simt asa o bucurie in suflet pentru ca simt ca imi auceti Iasi-ul meu drag mai aproape......va imbratisez cu drag....

madalina- ......Fie ca Bunul Dumnezeu sa te ajute sa ne dai vestea cea mare dupa Invierea Domnului!

fetele va imbratisez pe toate.....fara exceptie.....si fug sa o ajut pe mama cu treburile prin casa.....voi cum stati cu pregatirile si curatenia?.....spor la treaba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Doamne Ajuta!

Citat:
citat din mesajul lui housepocket480

Ioanaact, te apropii de termen, cum te simti... Iti multumesc pentru ajutorul sotului tau, dar m-as bucura daca nu s-ar opri tocmai acum. Doamne ajuta.

Doamne cat imi doresc ca dupa post sa va dau eu vestea cea mare! Asa sa ma ajute Bunul Dumnezeu!


Mama lui Matei Alexandru


Da, ma apropii de 'marea intalnire' . Ma simt bine (multumesc ), doar ca imi este greu cand ma aplec, ridic sau cand ma intorc de pe o parte pe alta. Dar nu m e mult si nu imi va m fi greu.
Pr. nu v-a inceta sa se roage.

Te va ajuta Bunul Dumenzeu si ne vei da vestea..speram sa fie cat mai repede, dupa Pasti (daca se poate).

Citat:
citat din mesajul lui caciantoni

fetele va imbratisez pe toate.....fara exceptie.....si fug sa o ajut pe mama cu treburile prin casa.....voi cum stati cu pregatirile si curatenia?.....spor la treaba!!!

"Doamne intoarce-i la bunatate si la rugaciune pe toti vrajmasii mei." (Parintele Gherontie Puiu - Manastirea Caraiman)



Ehee..eu am fost vrednica si am terminat curatenia, singura .
Sotul m-a ajutat doar la dat perdelele jos si pus la loc.
Maine voi vopsi oualele (stiti ca in Joia Mare se vopsesc oualele), iar Vineri voi face salata beouf si pasca si Sambata voi face sarmalele si friptura..
Asa mi-am impartit tb si inainte de Craciun..cand imi aduc aminte ca mama le facea intr-o zi, dar seara cadea' franta (apropo, de ieri este acasa - au externat-o ).
Eu avand burtica si pe Ioana imi este m greu, dar imi organizez in asa fel incat sa reusesc sa le fac pe toate.

Spor la treaba va doresc si eu si sa aveti o saptamana luminata!
Daca aveti timp sa mergeti seara la Denii, Prohod si bineinteles la INVIERE!


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 37+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

DAR MARIANAAAAAAAAAAAAAAA .... numita STUART .... care e o scumpaaaaaaaaaaaa
de ce nu mai scrie pe la noiiiiiiii??????
de ce nu spui ca esti in tara???????
de ce????????
imi e dor de tine draga meaaaaaaaaaa
chiar ma intrebam ce mai faci ca ai disparut brusccccccccccc
daca citesti scrie-mi un pm plssssssssss

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

livsyyyyyyyyyyyyy LMAAAAAAA
sanatate si sa fii o luptatoare ca si pana acum
abia astept sa am o ocazie sa te cunosc

anaaaaaaaaaaaa mi-era dor de tineeeeeeeee
pupici

criss si eu astept sa ne vedem
dar si cu mariaaaaaaaaaaa
abia astept
poate sapt viitoare


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Mariana este in tara dar nu cred ca are acces la net.

Livsy, nu raspunde la telefon.....ce faci draga mea?

VVVV, merci de PM, am dat raspuns!
Ioanact, multumim de rugaciuni!

Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput