LMA - Albinute & bondari de mar-apr '07 (137)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

ABSOLUTA...super copil, sa-ti traiasca si sa fiti sanatoase amandoua! pupam.

OANA...tinem pumnii sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

pt printesa TIMEEA,iar camera ei este superba daca o vede Arianna nu mai scap de pictat peretii cu Alba ca Zapada,e fana nr.1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

La multi ani, Maya!

Absoluta - intr-adevar, frumoasa camera are printesa ta Si ce televizor chic are.

Laina - la toamna vin si eu in clubul mamelor nebune

Laura - bafta cu toate cele pe care le faci pentru sanatatea ta, dar nu sunt prea multe de-odata? Si cafea, si tigari si cura de slabire. Tin pumnii sa reusesti

Pisik - multa bafta si tie in operatiunea "pampersul" Eu inca nu am curaj sa incep aceasta operatiune, desi de vre-o 3 pachete tot zic, gata, asta e ultimul. Acum tocmai am achizitionat un nou pachet, deci ma gandesc ca mai am doua luni la dispozitie.

Rox - tu ce ai de nu esti in the mood? Ignora vremea de afara, fa ca mine "Vai, ce zi de primavara minunata!", asta in conditiile in care ieri dimineata erau 15 cm de zapada proaspat cazuta . Dar, e o zi de primavara minunata, nu-i asa?

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna

am ajuns la mama

Edy are amigdala din partea stanga marita si rosie asa ca Dr a zis: amoxicilina, ambroxol, olynth si vit.C.a mai zis ca nu e nici un pericol pt invitatii de sambata (copii + o graviduta).

in rest e ok..acu doarme, a mancat binisor.

sa va zic ceva...eu asa am facut toata viata nu m-am apucat doar de un lucru..ci de 2,3 ca sa fiu ocupata sa nu am timp sa ma gandesc la acel singur lucru care nu am voie sa il fac/mananc etc.
deci renuntand la cafea ..nu mai fumam dimineata sau in timpul zilei si pur si simplu m-am saturat sa arunc banii aiurea si nici macar nu sunt sanatoase.plus ca am observat ca pot trai bine merci si fara cafea.apoi daca tot beau ceaiuri si am renuntat la sucuri si apa minerala ce ar fi sa scap si de cele cateva muuulte kile in plus pt ca vine Pastele si la 2 sapt. dupa Paste sunt nasa.si am dulapuri pline de haine care nu ma mai cuprind...nu se mai poate asa.
observ ca se poate foarte bine si fara tigari...pur si simplu mi-am pus ambitia si vreau sa imi demonstrez mie in primul rand ca pot sa razbesc cu ce mi-am propus.

mai citesc si mai revin






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Asa, acu raportul, ca mi s-a cerut unul detaliat, insotit de poze. Petrecerea am tinut-o acasa, in familie, doar cu nasii mei si nasii lui Raul. Cand am ajuns acasa, mama pregatise deja cea mai mare parte, mie ramanandu-mi numai pregatirea sandvichurilor semafor. (ups, n-am poze) Dar, vorba Iuniei, eu am facut copilul, asa ca am echilibrat balanta. Invitatii erau chemati pt ora 18, insa, stiti cum e cand ai un copil mic - cand trebuie sa pleci undeva, atunci el doarme de pranz, si doarme mult, nu ca de obicei. Drept pt care, au ajuns undeva dupa ora 19. Dar, nici o problema, ca Raul nu a stat degeaba in timpul asta. Dupa ce toata ziua ne spusese ca el o asteapta pe Alma, verisoara lui, pe la ora 18 s-a dus in camera in care era pregatita masa, s-a asezat in capul mesei (de unde o fi stiut ca ala e locul lui?) si s-a servit - rulada de pui umpluta cu legume, sandvich-semafor, cascaval, masline. Iar la ora 19 cand au sosit musafirii - cam infometati, ca si noi de altfel - el, satul, ne-a pus sa-i montam jucariile pe care le primise. in afara de masinuta Roary a mai primit si un parc de distractii cu trenulet, si evident vroia sa-i montez trenuletul. I-am zis ca trebuie sa aduc azi o surubelnita de la sevici, ca altfel nu pot sa-l montez, asa ca diseara am programul asigurat.
Dupa ce am terminat masa, a urmat tortul, a carui lumanare a fost aprinsa de vre-o 5 ori. (desenul de pe tort vroia sa fie cu doi pestisori, dar cand am pus jeleul peste foita aia, s-a matuit si nu se mai vede aproape nimic )Iar la sfarsitul petrecerii, am avut parte si de un mic moment artistic, al carui protagonist a fost chiar sarbatoritul

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Bravo Laura ambtitie ai , sa vedem si vointa =))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:


asa de amuzament ca eu am ras cu lacrimi.


Anunturi romanesti (autentice!)

* Esti analfabet? Scrie-ne azi si te ajutam pe gratis.

* Service Auto. Ridicam si livram masina gratuit. Daca ne incerci o data, nu mai pleci in alta parte.

* Vand caine: mananca orice si ii plac foarte mult copiii.

* Cautam barbat pentru lucru la fabrica de dinamita.Trebuie sa fie dispus sa calatoreasca.

* Castron pe placul oricarei gospodine cu fund rotund pentru batere eficienta.

* De vanzare: birou de epoca pentru o doamna cu picioare subtiri si sertare largi.

* Prajitor de paine: Un cadou apreciat de intreaga familie. Arde painea automat.

* Masini uzate: De ce sa te duci in alta parte ca sa fii pacalit? Vino aici.

* Cautam un om sa aiba grija de un lot de vaci care nu fumeaza si nici nu bea.

* Vand pat pentru copil cu picioare de fier.

* Tanara doamna, draguta, inteligenta, caracter, familie buna, doreste casatorie cu domn bine situat care sa aiba si autoturism.
Ofertele se vor adresa subsemnatei, insotite de fotografia autoturismului.

* Asociatie de locatari, angajeaza fochist de inalta presiune.

* Cautam femeie la fetita in varsta si nefumatoare.

* Vand masina de cusut mana si picior.

* Vand butelie de aragaz cu reseu si frigider.

* Vand patut copil facut la comanda pentru pretentiosi.

* Inchiriez camera la doua fete incadrate cu un singur pat.

* Cumpar imbracaminte de dama deosebita si putin intrebuintata.

* Confectionez si incaputez cizme pentru barbati cu inlocuitori de calitate..

* Ofer loc de veci liberabil prin schimb.

* Ofer recompensa celor care au spus nevestei lui Paul Ionescu ca l-au vazut cu o femeie in masina in ziua de 18 Iunie, pe autostrada Bucuresti-Pitesti.
Va rog sa veniti sa depuneti marturie si la tribunal.
Paul Ionescu.

* La un concurs de animale, in cadrul unei sarbatori agricole, s-a afisat programul:
- ora 10.00 - prezentarea invitatilor.
- ora 12.00 -prezentarea animalelor..
- ora 14.00 - masa comuna.

* Intr-o croitorie de dama: Fustele se ridica zilnic intre orele 10.00 si 14.00. Vindem second hand.

In diverse localuri si pravalii

* Consumati cu incredere supa de pasare vegetariana.

* Servim cu frisca clientela bine batuta.

* Avem frisca batuta toata ziua.

* Nu servim minori sub 18 ani.

* Nu servim in stare de ebrietate.

* Avem ciorapi de femei lungi.

* Lenjeria de corp nu se schimba!

* Confectionam costume de dama la proba a doua.

* Croim rochii pentru dame de lux!

* Confectionam posete si genti si din pielea clientului.

* Nu trimiteti copii la umplut cu sifoane.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

Absoluta ... o sa ma tina si ambitia si vointa ca acu am un fix...asa tre sa iasa cum vreau io!!! berbecii astia...caposi din cale afara.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Frumoasa petrecerea lui Raul, e un frumos (seamana leit cu baiatul nasului meu).
Si acum asa o curiozitate femeiasca, tac-su mai da vreun semn?! Mai stii ceva de el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Citat:
citat din mesajul lui absoluta

Frumoasa petrecerea lui Raul, e un frumos (seamana leit cu baiatul nasului meu).
Si acum asa o curiozitate femeiasca, tac-su mai da vreun semn?! Mai stii ceva de el?


Da, a dat, in octombrie cand a deschis proces pentru diminuarea pensiei alimentare, ca nu mai are bani s-o plateasca pe cea stabilita la divort.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput