Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Neatza si de la noi

La noi pare ca in sfarsit vine primavara asa ca azi sper sa stam mai mult pe afara. Apropo de plimbari voi cam cum imbracati pufuleti afara, ca mie mi se pare prea gros cosmonautaul?





Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Neatza si de la noi

La noi pare ca in sfarsit vine primavara asa ca azi sper sa stam mai mult pe afara. Apropo de plimbari voi cam cum imbracati pufuleti afara, ca mie mi se pare prea gros cosmonautaul?





Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




Asa .Dar are manutele inghetate tun.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

eu i-am dat lui raul ieri un body,salopetica amandoua bumbacel si deasupra un "cosmonaut"din flece sau asa ceva se spune asa pufos dar captusit si cciula de la cosmonaut tot asa pufos si nu i-a fost rece...dar l-am luat in marsupiu ca nu avem carut si poate i-am tinut si eu de cald

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

NEATZA SI DE LA NOI...MS DE CAFELUTZA...BUUUUNA

noi...ce sa zic, ca de obicei...pe metereze de la 3...scremut, bondareala, supt, dormit f putin si de la capat...inca suntem in aceiasi faza daca doarme pe mine..indiferent cat de stramb...ii trec toate...

io....fantoma ....zombie rau...ma intreb cum voi reactiona cand voi dormi si io mai mult de 3-4 ore? hm....o fi ca dormitul pe burta de care nu ma pot bucura inca...din cauza durerii de spate si a titilor pline...

plateea...nici n-am citit bunatatile tale...nu vreau sa-mi dai idei...in schimb dovleceii de la andre_lina par f interesanti. sunt din ce in ce mai supi pe mine cu kg si am tot butonat netul...trebuie si miscare....dar nu de tasare de vertebre... ale mele deja sunt...plate...

cris .d of raceala...tre sa te faci bine...sa fii fresh pt plimbari

mi-e somn...mi-e foame...jiji doarme langa mine dar...daca ma ridic in 5 min urla....am mai av tentative azi...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

mersi cristies..............


neata si de la noi......................


al meu fecoir a adormit la 12 si 25...si a bagat somn pana la 6 fara 10.................

si eu eram in picioare la 4 fara 20, da nici gand sa se trezeasza............................................

apoi papat cu okii inchisi si somn pana la 9/.........
papat si acu mergem imediat la culcare............




cris d..de ce nu te imbraci mai bine mami????????????
ai grija de tine!!!!!!!!!!!
lasa ca trec toate voi sa fiti sanatoase.............



ma duc ca imi incepe filmul si tre sa il adorm pe "jiji" ce imi place cum ii zice decenuela la jiji ei...........

ioi mai fata nu stiu cum rezisti sincer..........ti-as da un ivan sa iti doarma vreo 5-6 ore pe noapte


Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

evyme - ce noapte super. sper sa o tineti tot asa

plateea - spor la cumparaturi. Daaca aveai fata era problematic ca se invata cu mall-ul , asa la bbTo mai ai o speranta ... .

mamidepuiuti - deci fuse cu chef, lasa ca poate i-a ajuns pe saptamana asta ...

cris.dogarel - naspa cu raceala. Ai grija cu Ema ...
sunt deacord cu no expectation, cred ca asta ma tine si pe mine asa optimista si bine dispusa mereu altfel unde puneam eu atatea frustrari .

bubu_bu - ce super sot ai, unde l-ai gasit ?

cristies - deci te-ai dat pe marsupiu, credeai ca il pacalesti pe gargaritz ?

Andre_lina - suna bine "sufleu" ala, o sa-l fac si eu poate ii place Andreei


Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Calcat o tura mare, alaptat copil acum si plec la cumparaturi dupa. D'ale guri sa fac ceva bun deseara.

O sa ma duc si eu la dr, am programare la 20.30. Mi-am propus sa ma incalt pe tocuri ca nu mai pot de pofta , nu conteaza ca are cabinet la 3 blocuri de mine . Bine, alta varianta ar fi sa ma incalt prin casa dar nici chiar asa .


Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

mariucasara - eu tot in cosmonaut il imbrac (nu este chiar asa gros) dar merge f repede ca zici ca il tai cu cutitul inainte sa iesim afara. Ma ia toate caldurile posibile si imposibile . Daca o mai am si pe Andreea dupa mine iti dai seama .

Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Apropo de imbracat corespunzator eu ma uit mereu pe site-ul www.accuweather.com/world-forecast.asp?partner=accuweather&traveler=0&locCode=EUR|RO|RO010|BUCHAREST&metric=1" target="_blank">asta si mi se pare f misto ca arata si cat de tare bate vantul, ce temperatura se resimte defapt si alte smecherii. Poate va ajuta si pe voi .

Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Buna dimineata fetelor! Iar scrieti intr-un ritm infernal....
Astazi sunt si eu mai fresh ca buburuza a dormit de la 23.00 la 06.10 asa ca am timp si de calculator.
Din fericire a venit soarele si la noi si in curand ne pregatim de iesit la plimbare in parc. De imbracat, tot cosmonautul il folosesc. Deocamdata nu am alte haine mai grosute de scos pe afara.
Saptamana asta m-am zbatut sa fac invitatiile de botez si sa desenez tortul. Din fericire, buburuza a fost cuminte si m-a lasat sa lucrez asa ca invitatiile sunt gata de a fi impartite, tortul a fost conceput iar maine ma voi duce cu modelul la cofetarie sa vedem daca mi-l pot face.Sper ca da.
In rest, asteptam sa mergem saptamana viitoare la vaccinul de 2 luni si la un eco transfrontanelar sa stam linistiti ca Bubu e in regula.

poze

Mergi la inceput