Mamici de tripleti pe DC

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Isa78

Buna fetelor
Asa este mirela2, am nascut in data de 22.04.2010,2 baieti de 2300g si 1800g si 1 fetita de 1500g. Toti trei sanatosi, nu am avut probleme, am respirat singuri de la inceput si am primit 8/9 la nastere toti trei. Am stat 3 sapt in spital ca sa creasca fetita si acum suntem acasa si am crescut foarte bine: 3500g, 3000g, 2500g. Am facut si vaccinul pt TBC si acum ne pregatim pt botez, pe data de 3.07.2010. Suntem cuminti, mancam la ore diferite si avem ceva probleme cu colicii.
Am sa incerc sa va mai scriu cand voi putea, pt ca sunt foarte ocupata.
Va pupam toti patru: Isa cu cei trei gighimei: Alexandru, Dragos si Mara.


Felicitari! Sa va traiasca, sa creasca mari si sa va umple viata de bucurii si veselie

Poze?




Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui Isa78

Buna fetelor
Asa este mirela2, am nascut in data de 22.04.2010,2 baieti de 2300g si 1800g si 1 fetita de 1500g. Toti trei sanatosi, nu am avut probleme, am respirat singuri de la inceput si am primit 8/9 la nastere toti trei. Am stat 3 sapt in spital ca sa creasca fetita si acum suntem acasa si am crescut foarte bine: 3500g, 3000g, 2500g. Am facut si vaccinul pt TBC si acum ne pregatim pt botez, pe data de 3.07.2010. Suntem cuminti, mancam la ore diferite si avem ceva probleme cu colicii.
Am sa incerc sa va mai scriu cand voi putea, pt ca sunt foarte ocupata.
Va pupam toti patru: Isa cu cei trei gighimei: Alexandru, Dragos si Mara.


Felicitari Isa!!!!

Sa aveti grija de voi si sa va bucurati de minunile voastre.



36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Isa78

Buna fetelor
Asa este mirela2, am nascut in data de 22.04.2010,2 baieti de 2300g si 1800g si 1 fetita de 1500g. Toti trei sanatosi, nu am avut probleme, am respirat singuri de la inceput si am primit 8/9 la nastere toti trei. Am stat 3 sapt in spital ca sa creasca fetita si acum suntem acasa si am crescut foarte bine: 3500g, 3000g, 2500g. Am facut si vaccinul pt TBC si acum ne pregatim pt botez, pe data de 3.07.2010. Suntem cuminti, mancam la ore diferite si avem ceva probleme cu colicii.
Am sa incerc sa va mai scriu cand voi putea, pt ca sunt foarte ocupata.
Va pupam toti patru: Isa cu cei trei gighimei: Alexandru, Dragos si Mara.


isa sa ti traiasca puiutii si sa va bucurati de ei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa5 spune:

Se pare ca sunt cateva mamici de tripleti. Va doresc in primul rand rabdare, ceea ce este foarte important. Deseori iti pierzi rabdarea si numai cu un copil, cred ca, cu trei gemeni e de trei ori mai greu. Succes in cresterea lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns golbytwins spune:

Buna, eu sunt mamica de gemeni. Isa cred ca ne-am intalnit la un moment dat in spital. M-am internat cand ai nascut tu. Mi-l amintesc si acum pe sotul tau cat de incantat si emotionat era.
Gemenii mei, Natan si David urmeaza sa implineasca 1 an pe 21 mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns golbytwins spune:

Woow ce de mamici de tripleti. Atat de optimiste toate! bravoo voua. Si eu am incercat de la inceput sa fiu optimista, desi multa lume cand ma vedea cu amandoi ma cam compatimea. Cand erau gemenii micuti, primele luni, mareu ma gandeam la Isa (singura care o stiam cu tripleti) si ma intrebam cum se descurca. Acum cred ca ai scapat de ce a fost mai greu, nu Isa? oricum urmeaza altele, alta etapa, apoi alta ... si tot asa. Oricum eu sunt foarte bucuroasa si mandra de gemenii mei, nu imi pare rau ca am 2 copii deodata.
Pupici si sanatate multa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

felicitari mamicilor de tripleti. Sunteti nemaipomenite! Sa va traiasca comorile.

As vrea sa ne povestiti cum arata viata unei mamici de tripleti - cam ce faceti, cum va impartiti dragostea si cum va descurcati.

Va dam cuvantul !!



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenyak spune:

Buna
Carmen sunt (elenyak=id) mamica de triplete ,facem in 10 august 5 anisori!!Ioana-Maria,Florina-Elena si Gabriela-Dumitrita,va pupam cu mult drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florentina75 spune:

Buna fetelor, ma numesc Florentina si sunt fericita mamica a gemenilor Ayan si Sarah, nascuti pe 7 ain. 2011. Acum suntem maricei, avem 1 an si jumatate si facem numai si numai nazdravani. Nu mi-a fost f greu sa-i cresc singurica pentru ca sunt o mamica f curajoasa. Au fost nascuti prematur la 33 sapt, dar au fost f sanatosi si dupa 5 sapt de spitalizare la Spitalul de prematuri Louis Turcanu, am venit acasa si ne-a fot tare ok. Daca vreti sa ne cunoasteti ne puteti vedea pe pagina de facebook, BALA CLAUDIU si suntem din Severin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

bun venit elenyak, si florentina. Elenyak cum e cu 3 copiii?si eu sunt baimareanca:)


www.facebook.com/album.php?id=100000225799068&aid=53495" target="_blank">Comorile noastre

Mergi la inceput