Scurgere maronie

Scurgere maronie | Autor: Delia21

Link direct la acest mesaj

De cand l-am nascut pe Rudy ( au trecut 4 ani deja de atunci)...dupa ciclu pentru inca 14 -18 zile am o scurgere foarte redusa cantitativ;Pentru ca nu e insotita de alte cele,de genu miros,mancarimi,usturimi....3 medici ginecologi de aci imi tot spun sa nu-mi fac probleme ca nu e vorba de infectie;dar nu pot sa nu-mi fac...ceva e in neregula....acel maro...e sange oxidat,deci o hiba este...pe undeva. Ne dorim tare de tot al 2-lea bebe...habar nu am ce analize ar mai fi folositoare sa fac....papsmearu in fac anual,ultima data il avui in august.Dati-mi va rog mult idei daca aveti,...spuneti-mi din experienta voastra daca v-ati confruntat cu asa ceva.Multumesc mult!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

O histeroscopie.
Eu numai asa am aflat ca sangerarea intermenstruala fara durere, fara infectie,cu hormonale bune, papa-nicolau in regula, etc, era de fapt o hiperplazie de endometru, adica o ingrosare anormala a endometrului care devenea astfel friabil si sangera.


"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Goldi,multumesc enorm de mult!!!!Mi-ai dat o idee...ca astia 3 ginecologi ,cum zisei,...dintre care unul e nasa de botez al lui Rudy.....imi tot zisera sa nu imi fac griji....SARCINA USOARA si bebe sanators si norocos si venit la termen!!!

Mergi la inceput