Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (8)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

pampersi - calcul pana intr-un an (dupa aia musai olitza) 400 euro;
kg - 52 inainte, 76 la nastere si 64 prezent - avem de lucru deocamdata niciun stres, sotu ma vrea mai plinutza...eu - doar sanatoasa;

pt Ioana - la spitalul univeritar politica era mama si copilul imreuna si mai multe mamici erau revoltate ca de ce sun lasati pe capul lor ca ele inca nu si-au revenit dupa operatie si ca habar nu au ce sa le faca cand urla... deci se pare ca varianta cu copiii separati de mame e mai buna - la noi era un vacarm infernal 6 femei cu copii plus cate 2 grupuri a cate 4-5 persoane vizitatori constant, plus urlete non-stop cand unul cand altul - am ajuns sa bat recordul la nedormit vreo 72 de ore (inante de nastere vreo 24, dupa nastere, primele zile), eram zombi, dormeam cate 5-10 min si eram trezite pentru diverse...

eu am vrut sa am puiul alaturi tot timul, desi in prima zi aveam posiblitatea de a-l incredinta asistentelor, l-am cerut sa mi-l dea si nu m-am mai despartit de el de atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

neatza fetele!

raportez nervi la pediatru ca nu era dr, e in concediu si o asistenta ne-a zis s-o dezbracam si s-o punem pe cantar ca vine imediat si normal ca n-a venit si Bobitza urla de mama focului, era si racoare in cabinet, mititica a facut si pipi acolo pe cantar de frig sau de frica nu stiu ca m-am aplecat spre ea s-o linistesc si m-a apucat disperata de par si tinea asa strans ca nu ma puteam elibera!
cantarul nu reuseam sa-l setez asa ca am luat-o si am pus-o napoi in haine, sotul a inceput sa steraga cantarul de pipi, eu eram nervoasa ca m-am zgarcit sa cumpar un cantar electronic si tre sa-mi chinui bobotza cu asemenea aventuri!
asistenta tot nu venea , pana la urma a butonat sotul pe acolo si am reusit s-o cantarim singuri si dusi am fost...

prin urmare a luat 180 d egrame in 4 zile ceea ce ni se pare putin cam mult...si am hotarat sa-i scoatem LP, eventual o sa fie o masa seara la culcare ca sa doarma mai bine si mai mult (ma gandesc si la binele meu, mama egoista ce sunt!!) ca totusi ma gandesc sa nu i-l scot asa deodata...

voi ce ziceti?

as putea deacum s-o scot afara cate un pic???

si inca ceva F IMPORTANT!!!
bobitza afacut in maternitate doar vaccinul antihepatitic, acum am vazut ca trebuia si BCG-ul care la 4-5 zile se repeta!!
La voi cum a fost???

_
AMR 6..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

alexutza...clar , n-am vrut sa o supi pe larisel...vad ca a intrat si ea...la fel de precisa insa ai dreptate e super ocu cu 2....si noi abia facem fatza la 1...bine ca o avem pe cristies...o enciclopedie...nu mi-e rusine sa zic ca, din comoditate am furat multe de la ea...

cristies...te inteleg apropo de familie....e cam la fel si la mine.,..cum se face k toti stiu cum se cresc copiii altora

vad disc despre LP....vreau sa zic ca va compatimesc, pe bune. io n-am nicio greatza. jiji papa mai des...atata timp cat nu urla dupa si ia in greutate chiar nu-mi pasa cat a mancat...stie el mai bine cat ii trebuie. si,,..la voi cum e noaptea? aveti didc elevate? la noi e stttt...eu tac malc el la felk..fiecare stie ce are de facut...ne mai aruncam cate o privire...io inteleg din privirea lui 'auzi, cucoana, daca nu-mi dai acu...urlu'......si ma uit in ochii lui....sa traiti sefu, imediat...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

larisel, imi pare tare rau ca s-a confirmat DA, sper sa fie cum spui tu de la contactul cu un alergen si sa scapati repede de ea. Multumim mult pentru ca ti-ai rupt din timpul cu fetele sa ne expui asa pe larg ce ai aflat de la dr. Oricat de mult ma documentasem despre alergii, am aflat lucruri noi. Pup printesa mica sa-i treaca repede!

Citat:
citat din mesajul lui larisel

particulele mai plutesc in aer inca 24 de ore dupa folosire. Sa nu mai folosesc detergenti cu clor activ (gen domestos)...particulele mai persista 36 de ore .

din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4



Atat de mult?! Incredibil...

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

Now, bring me that horizon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanaion

'Neata, neata,
La noi a fost exact invers decat la voi cu dormitul in aceasta noapte. Raportez prima noapte in care s-a trezit o singura data a papat si a adormit imediat


Tana cu Toma (8 ani) si bebe Maria


Felicitari, tineti-o tot asa! Ma bucur pt voi.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

Now, bring me that horizon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

alexutza...clar , n-am vrut sa o supi pe larisel...vad ca a intrat si ea...la fel de precisa insa ai dreptate e super ocu cu 2....si noi abia facem fatza la 1...bine ca o avem pe cristies...o enciclopedie...nu mi-e rusine sa zic ca, din comoditate am furat multe de la ea...

cristies...te inteleg apropo de familie....e cam la fel si la mine.,..cum se face k toti stiu cum se cresc copiii altora

vad disc despre LP....vreau sa zic ca va compatimesc, pe bune. io n-am nicio greatza. jiji papa mai des...atata timp cat nu urla dupa si ia in greutate chiar nu-mi pasa cat a mancat...stie el mai bine cat ii trebuie. si,,..la voi cum e noaptea? aveti didc elevate? la noi e stttt...eu tac malc el la felk..fiecare stie ce are de facut...ne mai aruncam cate o privire...io inteleg din privirea lui 'auzi, cucoana, daca nu-mi dai acu...urlu'......si ma uit in ochii lui....sa traiti sefu, imediat...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)




M-am dilit!!!!!!!!!!!!
Cand am citit portiunea aia pe mi-am permis s-o editez si am colorat-o am crezut ca e vb despre 'discutia' dintre tine si sotz in legatura cu ... si m-am amuzat taaare...apoi cand am recitit mi-am dat seama ca tu vb de fapt despre bb si tzitzi...nu?!?!Doamne iarta-ma!!!
Asa-mi trebe daca nu mi-am facut timp sa ma duc si eu la dr.gine sa-mi dea 'verde'....

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

pozicile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Revin....chiar e vorba despre ....nu???

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

pozicile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Ayanna, ce aventura ai avut! si eu am vrut sa ies ieri putin afara si cand ma uit pe geam.. ningea cu foc! asa ca...n-am mai iesit! am batut recordul de stat in casa! de cand am nascut n-am mai iesit afara decat pana la pediatru si atat!
nu mai pun ca si inainte sa nasc am stat mai mult prin casa ca imi era greu sa ma deplasez!

oricum, esti o simpatica si iti citesc cu placere postarile!


LArisel! imi pare rau de vestile de la tine.Sa de Dumnezeu sa se vindece cat mai repede si definitiv!
Multumim mult ca ne-ai expus o gramada d einformatii chiar le-am salvat sa fie!

_
AMR 6..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

EU NU AM CITIT TOT INCA, IES LA PLIMBARE SI REVIN


de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela
eu tac malc el la felk..fiecare stie ce are de facut...ne mai aruncam cate o privire...io inteleg din privirea lui 'auzi, cucoana, daca nu-mi dai acu...urlu'......si ma uit in ochii lui....sa traiti sefu, imediat...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)



Si la noi e la fel.

decenuela, asa multe treziri nocturne aveti mereu? Cum rezisti?!


Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

Now, bring me that horizon!

Mergi la inceput