Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *114*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anco spune:

mada, suntem niste mamici puternice si tu si eu si altele ca noi.


techila, felicitari pentru greutate si dintzoci. noi nimic deocamdata.

eu de cand au implinit 6 luni le dau seara cereale nestle cu 3 fructe. sunt tot fara gluten, ca am hotarat eu sa nu le dau inca gluten. mai am biscuiti fara gluten si macar pana se termina si aia sa-i mai tin pe pici fara. intr-adevar astea cu 3 fructe sunt pentru 6 luni+.la inceput eu le-am dat orez cu roscove si le placeau tare ca erau dulci. apoi le-am dat si burtica sanatoasa tot de la nestle, dar alea nu erau prea grozave la gust (le-am gustat si eu evident). nici astea cu 3 fructe nu-s prea dulci si nici cine stie ce, dar flamanzii mei le papa.

iulika, sa-ti traiasca scula robotica

de ce leluati scaunele de masina pentru maxim 4 ani (18 kg)?. eu intentionez sa-i tin pe ai mei pana se mai poate in cosulete auto pe care le am ( pana la 13 kg sau 1 an, stiti voi)si apoi sa cumpar 2 scaune din alea valabile grupa 1-2-3, ca sa nu le mai schimb pana cand nu vor mai avea nevoie de ele. si intre timp sa ma hotarasc daca le iau cu isofix sau nu (in masina am 2 locuri cu isofix),pentru ca 2 scaune cu isofix de genul a ce vreau eu ma costa vreo 2000 ron si nu sunt dispusa sa dau atat. in schimb daca le-as lua fara isofix as iesi mai iefti, poate muuuuuuuuuult mai ieftin. inca nu sunt lamurita daca e absolut necesar isofixul asta. cred ca e bun, dar nu stiu cat de "de nelipsit".

faceti voi torturi fetelor, ca eu tocmai am avut o discutie in contradictoriu cu mama despre prajiturile de Pasti. dupa experienta neplacuta cu prajiturile de Craciun (atunci m-am trezit eu mare gospodina sa-i arat lu barbatu-meu, care inca era acasa, ce nevasta grozava are el, impreuna cu maica-mea si cu bona, ne-am apucat de prajituri. cahhhhhh. una am aruncat-o), de Pasti o sa revin la vechile mele obiceiuri, adica o sa comand. eu nu sunt asa gospodina ca voi. deci pentru bucataresele grozave. si astept sa gust torturile voastre.

va pup si va urez noapte buna. ne citim dimineata



anco, mamica de robert si darius (07.09.2009)

poze

am intrat in a doua jumatate de an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Elle, sar'na de capitol,

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Fetelor cred ca maine ma vedeti la televizor,pe toate posturileO omor pe cretinopata blonda si creata de deasupra mea,mai intr-o parte asa,si la propriu si la figuratSpala rufe frate la masina la ora asta,si ori nue fixata bine,ori conund eu bass-ul de la muzica cu haraitul de la masina de spalat,cert este ca imi tremura geamurile si ma dor urechile...Mai stau vre-o 20 de minute,daca nu imi adoarme piciul ma duc peste ea...De ce doamne iarta-ma nu se muta la Cuca-Macaii daca nu stie sa convietuiasca la bloc..Eeee,ca m-am enervat eu acusi....

Lali Lacra de
Paul-Iulian


Ai niste vecineeeeee, sa-ti traiasca
Dar poate are un program superincarcat si abia la orele astea tarzii ajunge acasa si face si ea treaba cand poate...zic si eu. Stai linistita si nu te mai enerva din orice. Din pacate asta e viata la bloc. Cand ti-e lumea mai draga, se gaseste unul sa-si dea o gaura cu bormasina sa-si atarne un tablou chicios .
Hai ca doar nu spala zilnic. Calmo-calmo !


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Fetelor cred ca maine ma vedeti la televizor,pe toate posturileO omor pe cretinopata blonda si creata de deasupra mea,mai intr-o parte asa,si la propriu si la figuratSpala rufe frate la masina la ora asta,si ori nue fixata bine,ori conund eu bass-ul de la muzica cu haraitul de la masina de spalat,cert este ca imi tremura geamurile si ma dor urechile...Mai stau vre-o 20 de minute,daca nu imi adoarme piciul ma duc peste ea...De ce doamne iarta-ma nu se muta la Cuca-Macaii daca nu stie sa convietuiasca la bloc..Eeee,ca m-am enervat eu acusi....

Lali Lacra de
Paul-Iulian


nu te enerva. exact asa am patit si eu tot cu o cretinoida blonda, dar nu e creata, de deasupra mea, dupa ce am nascut. a tinut treaba cu spalatul noaptea vreo 2-3 luni pana m-am dus intr-o noapte la 12 fix la ea la usa si i-am zis ca daca nu inceteaza cu masina aia din secolul trecut care trezea tot blocul o reclamam la politie. cretinoida sta in chirie aici si s-a ofticat tare ca ea n-are dreptrul sa faca nimic vezi doamne. dar i-am spus ca are dreptul sa faca ce vrea ea atata timp cat nu ii deranjeaza pe altii. de atunci n-am mai auzit noaptea pana acum intr-o seara, dar nu era decat 10 si ceva. sper sa nu ii revina obiceiurile proaste ca iar merg peste ea. masina aia nenorocita o are in hol langa baie. cum apartamentele sunt la fel, copiii mei au camera de langa baie. va dati seama ce zgomot era la ei in camera.

gata.

somn

anco, mamica de robert si darius (07.09.2009)

poze

am intrat in a doua jumatate de an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

multumim de capitol

ioana multu de sfaturile cu scaunul auto, mai sapam sa vedem care-i treaba, sa ma duc la kidex sfatuita bine

si noi herastrau roata mare , ralucau ce bine-mi pare sa te "vad", pupam stefanel cel cumintel si adina balerina

noapte buna

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Il asteptam pe D-nul sa vina cu
Poze BUBU
asa creste Bubu


eu incep sa fiu convinsa ca noi ne-am tot intalnit prin herastrau si habar n-aveam ca ne "cunoastem". nu neaparat noi doua Ralu ci noi, dovlecimile


si eu sunt precisa de asta, si de fiecare data cand vad mamica cu bebel ma uit sa vad oare o cunosc? plus atunci cand aud mamica care nu-i pe forum mi se pare fff ciudat, trebe sa ne scriem pe carucioare, sau sa ne punem o insigna

lali zi adresa ca adun fetele si venim

elle- zice bine liliac

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Il asteptam pe D-nul sa vina cu
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Fetelor, ma bag si eu de-acum in scutecel de bumbacel.
Elle multam de capitol (mereu uit sa ma port civilizat)

Noapte buna dovlecime, noapte buna gospodine, noapte buna tuturor!



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Si eu intru in categ. fetelor cu vecini ,,dusi,,.Sar vedeti ca ,,vecinica mea draga''are si ea un copil mai mare decat theo cu 2luni si cand m am dus la ea la usa a zis ca de ce nu am invatat-o pe theo cu galagia?So, eu sunt nebuna sau?
Si daca tot suntem la reclamati sa va spun si eu ceva f. neplacut. Sotul zice ca eu sunt dusa si exagerez..Stiti andu sta la mama la tara. Il creste de la 1.3 ani.si ce imi zice ieri: ca pe andu l-a batut d-na educatoare.Am crezut ca innebunesc.Motivul?La repetitia de la serbare s-a incurcat la un rol nu stiu ce.El copilul nu a zis dar i-a zis mamei bunicul unuia din colegi.Andu este un copil care de regula nu prea sare calul.Cand o intreb cum este ,ea mereu zice ca este multumit de el , ca ii place de el, este atent.Am zis ca sapt. viitoare iarasi ma duc la tara si am sa ma iau de ea.Cu ce drept face ea asta?Scuze dar treb sa ma descarc cumva.Sotul nu este de acord cu mine zice ca asta este a facut poate andu ceva...dar ce ea nu are dreptul sa faca asta.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Elle multumim de capitol

Sarbatoritul s-a hotarat sa fie el sigur ca-i urez la Moni de acuma noaptea si doar acum am reusit sa-l culc, de la 8:30 maraie, am incercat orice... nu stiu ce somn usurel are, ca adoarme in brate leganat si imediat se trezeste inapoi...


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doris_79

Si eu intru in categ. fetelor cu vecini ,,dusi,,.Sar vedeti ca ,,vecinica mea draga''are si ea un copil mai mare decat theo cu 2luni si cand m am dus la ea la usa a zis ca de ce nu am invatat-o pe theo cu galagia?So, eu sunt nebuna sau?
Si daca tot suntem la reclamati sa va spun si eu ceva f. neplacut. Sotul zice ca eu sunt dusa si exagerez..Stiti andu sta la mama la tara. Il creste de la 1.3 ani.si ce imi zice ieri: ca pe andu l-a batut d-na educatoare.Am crezut ca innebunesc.Motivul?La repetitia de la serbare s-a incurcat la un rol nu stiu ce.El copilul nu a zis dar i-a zis mamei bunicul unuia din colegi.Andu este un copil care de regula nu prea sare calul.Cand o intreb cum este ,ea mereu zice ca este multumit de el , ca ii place de el, este atent.Am zis ca sapt. viitoare iarasi ma duc la tara si am sa ma iau de ea.Cu ce drept face ea asta?Scuze dar treb sa ma descarc cumva.Sotul nu este de acord cu mine zice ca asta este a facut poate andu ceva...dar ce ea nu are dreptul sa faca asta.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi




chiar daca a facut copilul ceva asta nu este moiv sa-l loveasca. copilul nu este singur pe lume, are parinti. eu zic sa n-o lasi nepedepsita. daca se dovedeste ca a lovit copilul poti sa-i faci reclamatie. cu ce drept atinge ea copilul altui om. fir-ar mama lor sa fie ca habar n-au ce-i aia pedagogie.



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



fragutza nuu, nu 5 pliculete .. un plic are 10g .. cred ca un plic jumate de gelatina, cam asa ..

cristina macar tu iti permiti sa mananci dulce dar eu .. sunt cat china .. si tot balotez ..

hepi ai recoltat pipi? sa-ti spun cum am facut eu. i-am lipit pungulita (atentie ca trebuie sa departezi labiile si s-o libesti bine bine acolo) .. apoi am asteptat si am asteptat .. in cele din urma i-a venit sotului ideea s-o bagam un pic cu picioarele in apa rece .. a facut imediat .. incercasem deja cu apa lasata sa curga, cu pisssss-pissssssssss ....

revin

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput