*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (106)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:


Otilia, n-au fost oua bio, codul e 03. departe de bio
le-am aruncat toate..termenul de valabilitate era pana in 30martie.
azi deja ma simt bine.
Tu cand ai comis-o cu papara?

Frumoase fetele! poza cu Ana cu coronita in iarba m-a nenorocit si pe mine .
acelasi profil la eco, wow ce asemanare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Oceanico asa am intarcat-o pe Ana. Am bolit ceva si probabil nu i-a mai placut laptele ca brusc n-a mai vrut. Nici n-am insistat ca avea aproape 1 an si eu plecam peste mari si tari.
Laura, ce voinica este , aproape puteti trece la scaun de masina grupa 3, de la 15 kg.
Hera, ai vazut ca a mers asa pierduta de tot in ciorba. Slabuta nu pare din poze. Las ca vine primavara si cheful de mancare cu ea.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Oti, o sa va cante baietii serenade cu atatea fete frumoase in casa o sa-i cam alerge tati cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Am uitat sa-mi fac albumul public . Comparatie Elisa si Iulia

Chiar daca nu va fi sagetica ci leut tot o "gemenica" a papusilor vei face. Tu arati super si m-a impresionat din nou poza cu craciunitele si cea cu doua ratuste in baita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hera25

Astazi Lorena a mancat carnita tocata marunt din ciorbita. Deci a vrut.Deci e o fitzoasa si eu stiam azi. Ai mei zic ca e fitzoasa ca mine ca nici eu nu mancam orice, asa ca.... Si a papat felul doi spanac si apoi a adormit in front la masa.

Am pus 2 poze si o sa pun mai tarziu si alte poze.

http://family.webshots.com/photo/2847387290104356572ncbbRu

E o scumpa cum doarme epuizata in scaunul de masa. Avem si noi unul identic dar Teodora e prea agitata in el ca sa manance sau adoarma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

IZA mica, nu stiu ce sa-ti mai spun si eu, deja s-au pronuntat aici fete cu mult mai multa experienta de mamici... tot ce stiu/vad este ca esti asa de tanara, ca sunteti o familie frumoasa, ca Raphael ar fi asa bucuros sa aiba un fratior sau o surioara... Dumnezeu va va ajuta sa luati decizia corecta. Uite, eu cunosc un cuplu care a decis in tinerete sa aiba doar un copil... au si renuntat la o sarcina la un moment dat... cand copilul respectiv avea 14 ani, a facut din nefericire leucemie si a murit... oamenii erau distrusi, niciunul nu a fost compatibil pentru transplant de maduva... mama avea deja aproape 40 de ani. Din durerea asta mare s-a nascut o fetita... dar a fost foarte greu, o sarcina de care si doctorii au sfatuit-o sa scape...In fine, acum fetita e mare, dar ei au ramas cu durerea in suflet, oricata alinare le-a adus ea. Mai stiu un caz, dar e prea dureros si nu-l mai scriu. N-am scris despre asta ca sa te sperii, e doar o situatie-limita care pe mine m-a indurerat in asa masura incat mi-am spus ca oricat de greu mi-ar fi, nu ma pot gandi sa renunt vreodata la un copil. Nu stiam atunci ce greu imi va fi sa raman insarcinata cu gemeni si sa duc la capat sarcina, cu atatea luni de stat in pat etc. Dar si acum gandesc la fel.

OTIII... ce sa mai zic si eu de pozele tale.... ai niste fete superbeee, iar pozele de familie sunt minunate! Abia astept sa vina Iulia sa intregeasca tabloul!

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Aleinad, Lorena papa linistita in scaun o mai apuca si pe ea agitatia, dar o dau jos dc nu mai vrea.

Otilia nici mie nu mi se pare slabuta, mie imi place as acum e. Are cam 10,2 kg. Oscileaza de vreo 2 sapt spre 10,1 kg. Dar nu-i problema ca se face ea mare si asa. Ai niste fete blondute superbe, la fel de superba va fi si Iulia.

Am mai pus cateva poze mai recente.

http://community.webshots.com/album/577035214TsGFLs

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Vaaai ce de copii frumosi si haiosi am vazut !
Eli e atat de scump Dimitrie cu iedutul de n-am cuvinte ! Iar Ana Otiliei in rochita verde si coronita e un vis !Si daa seamana bine de tot cele 2 eco dar voi oricum semanati toti intre voi iar tu arati bine la cele 5 luni (mi se pare mie sau ai pus mai putin acum ? ) .Am vazut si domnisoara frumoasa de Hera (seamana pe mami )si cel mai pletos cozonacel David

Criss mami de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez si nu numai
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Oti, ce sexoasa esti! Pot sa-mi doresc sa arat si eu la fel de bine dupa bb2? La bb3 nici un gand.
Si Hera, tu esti langa printesa in poze? Frumuseti de frumuseti!

Mai vroiam sa zic ceva, dar m-am pierdut in poze, ma regasesc si vin...

Dandusule, scoate niste pozici c-o pun pe Eli sa scoata biciul! Mi-e tare dor de cretulina si blondin.

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Laura nu mai tin minte de cand am inceput sa uit... logic, nu? Sa tot fie si la mine juma' de an. Am masurat-o si eu pe Ale la tocul usii, are 84-85cm pe-acolo, ca s-a fatzait un pic. Dar la kg n-o ajunge pe Catica, are doar 12,100 A, si i-am masurat si tartacuta, are 49cm perimetrul.
Iza pana una alta, eu iti spun: Felicitari! Vedeti voi ce decideti mai incolo, aveti timp sa va ganditi si va doresc sa luati decizia cea mai buna pentru voi toti.
Otilia m-am delectat si eu cu pozele voastre, chiar ca seamana Iulia si Elisa in eco, o sa ai trei fete frumoase

Mergi la inceput