Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *113*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Poate in Bucuresti se recolteaza din deget, dar la noi, in fundul lumii, numai din vena accepta.

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii


Offf, Doamne!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neatza again
HEPILICA si eu zic sa o ti fara pampers
XGGG stai linistita ca si eu stiam de faza cu farfuria si aici am citit-o la noi pe forum si acum pe bune nu cred ca ar avea cum sa fie mai rece ca un servetel umed ca doar nu o bagi in frigider si apoi i-o pui sub fundulet.Si pentru noi esti tot deosebita
IULIA te pup,sa te iei de mana cu mama ca ea are ce are cu raceala,pune pantofi peste sosete,pune caciula,pune vesta etc
SELENE pe tine te ,stiu ca Ebru a fost o gospodina si vrea sa faca impresie buna lui Brucu
ALEX si eu am patit chestia cu samponul odata dar cand faceam eu masaj si a trebuit sa ma bag sub dus si apoi sa continui masajul
ANOMIS te
Mai fetelor nu v-am povestit de isprava fiului meu de ieri.I-am dar ficatel cu dovlecel si cam la 30 minute l-am pus in jumper dar dupa 20 min nu i-a mai placut(ceea ce se intampla rar) si l-am luat de acolo.Cand l-a luat mama am vazut o dunga neagra mai mare pe sub pantaloni pana la calcai.Facuse kkuta si cum a sarit el se dusese pana las calcai,saracutu o fi zis:doamne ce mama tembela
ANCO sa sti ca te admir foarte mult cu ce stoicism iti cresti baietei in situatia data(cu sotul) si ma bcuur ca nu clachezi desi probabil ai si tu momentele tale
MARY in loc sa fi mandra ca o sa fi mamica tanara si o sa poti iesi la disco cu baietii,eu daca stiam ce bucurie aduce un copilas il faceam de la 18 ani
Eu trebuie sa ma duc la coafor cica eram programata la 11 ar m-am trezit la 10:20,asa ca ne vedem diseara sau mai dupa-masa
LUTO unde te-ai ascuns mami?!?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Am primit unda verde la Rotarix, asa ca peste vreo cateva ore ma incumet sa il dau eu, sa ne tineti pumnii. Le urasc, am zis, am zis.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Mai eu va zic cum a fost la noi.I-a luat maxim 10 picaturi si apoi pe o lama si i-a facut hemograma,grupa de sange si nu mai stiu ce -o as caut pe hartie.Catpriveste ex de urina i-a luat din pampers.Adica i-a sters scutecul cu ceva (o banda ca testele de sarcina barza )bune comparatii nu?

Raducu si mamica lui Iulia-29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Poate in Bucuresti se recolteaza din deget, dar la noi, in fundul lumii, numai din vena accepta.

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii


mai, maiei nici nu i se vad venele, draga de ea. nu cred ca as fi de acord sa o chinuie cautandu-i vena.
noi la medlife mergem. sper sa fie din degetel. am sunat-o acum pe doc sa o intreb, dar nu raspunde. si parca asa imi amintesc ca a zis "din degetel". stiu ca a intrebat-o sotul meu. sper asa sa fie, ca altfel nici nu ma gandesc sa-i mai fac analizele. doamne fereste...draga mamii.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

La multi ani mamicilor Claudia si Mariaana!
La multi ani dovleceilor aniversati azi ALEX, ANA, RARES ANDREI, SONIA, IULIA, DENIS TUDOR si IOANA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

La multi ani si din partea noastra sarbatoritilor de azi!
sa fie sanatosi si as creasca frumos!

Raducu si mamica lui Iulia-29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

va pupa fata intr-o zi de improtanta capitala pentru tara. AZI AM INCEPUT DIVERSIFICAREA s ne-a placut. adica am papat mar, o felie de para, 30ml de suc de porto, branzica facuta de mami si 2 linguri de cereale burtica sanatoasa, amestecate la blender. si a fost chiar bun. am mai papat si tzitzi dupa da' mai mult de alint, cred (cu toate ca a inghitit ceva, ceva).

legat de dilema mea cu mesele azi m-a ajutat copilu' ca s-a trezit devreme si la 7 papam. si apoi la 11 fara un sfert. deocamdata suntem in grafic.

La multi ani Claudia si Mariaana!
La multi ani Alex, Ana, Rares, Sonia, Iulia, Denis Tudor, Ioana!

x_ggg ESTI o mamica deosebita, speciala!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

...scuze!

La multe lunite inainte sarbatoritilor de azi! Sa cresteti mari dragi pui si sa fiti sanatosi!




h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

mamideandrei 9100 de grame la 6 luni si 72 de cm???

bravo mami, sa fie sanatos.



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput