Fulgusori Nov-Dec2009(42)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

DIANA a vreun link unde explica cum se face wrapul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata si de la noi,desi pentru mine e aiurea de tot...ma simt ca lovita de tren ...ma doare coloana din cauza vremii ,bb s-a frichinit toata noaptea si nu prea m-am putut odihni...de dimineata nu prea a vrut sa pape ,la fel ca si aseara (de altfel)..avem scaune modificate (chiar si verde),stare de maraiala..etc..

Mi-am facut temele si am citit din spate,dar la starea pe care o am nu prea pot concepe un mesaj coerent...
Sper sa-mi revin si sa pot "activa" mai incolo!!

Va doresc o zi buna tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzi2005 spune:


'neata fetelor,

La multi lunite puilor nascuti in zi de 17 si un gand bun pentru Douradoudou.
Multumesc Lavinia ca ne-ai trecut in listuta!
O sa raspund dupa cum imi aduc aminte ca n-am luat notite...
Eu l-am alaptat pe pisoi pana la doua luni numai in brate...dupa a inceput sa faca figuri la san si am vazut ca se linistea daca il alaptam culcat...acum il alaptez combinat (pozitia mingea de fotbal, nu prea ne-a incantat pe nici unul), dar in lumina celor zise de coque(sper sa nu te deranjeze ca iti tot prescurtez id-ul)cred ca ziua o sa incerc sa-l alaptez numai in brate...
Pisoiul meu doarme numai pe burta, noaptea, de pe la o luna si jumatate. Noi ne-am echipat cu un Angelcare (e un device care-i monitorizeaza respiratia) si asa am putut dormi linistiti si unii si altii
Sac din acela fara maneci am luat eu de la C&A,e adevarat, ca acum un an si jumatate...nu stiu daca acum au, dar puteti incerca si acolo...noi l-am folosit cand era mititel si il puneam pe spate..
Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

neata mamici si pitici!

rotavirusu asta se pare ca este in floare
miany, noi ca si simptom am avut doar scaune verzi si cu mucus, fara febra si varsaturi. fii pe faza!

dankutza, eu una nu stiu de unde am luat rotavirusul pt ca in aglomeratii n-am fost cu el, gen hypermarketuri, doar ce am iesit afara pe langa bloc si in vizita la parinti/socrii. un copilas ce s-a internat cu noi in salon l-a luat si el...deci, din aer, ca nu ne-am atins nicicum

coque, eu il alaptez in brate ziua, noaptea culcat
app de asta, din spital dorm iarasi in pat cu el

douradoudou, multi si multe pentru tine, o pt micutul tau ingeras! mai povesteste-ne despre tine!

mitzi, bine ai venit la noi!

raluci, am vazut-o si p-asta...aparat de facut iaurt

fulgusorilor nascuti intr-o zi de 17

noi suntem in continuare muciosi si tusigosi, la 2 mergem la dr

o zi frumoasa va doresc!

p.s.: sper sa nu mai vad zapada pana in decembrie!!!!!!!!!!!!!

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

aa, si app de rotarix, dr de la spital a zis ca poate sa faca infectie cu rotavirus, doar ca o forma mai usoara! deci? caremai este rostul acestor vaccinuri?!?!?!?!?!!?!!?

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

sper ca Domi si RamoC sa fie ok. mesagerul!!!

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Smarandita,eu am luat sac mai ieftin (65 ron) de la ikea.Si e si mai subtirel, din bumbac- nu flausat sa mori in el...

Liliana- Dar piticul nu avea scaune verzi intr-una, nu?Parca spuneai tu ca atunci cand ii dadeai CA aparea si scaunul verde,de unde deduc ca nu avea permanent.Si te-ai alarmat cand ai vazut sange in scaun.Asta a fost simptomatologia?



mami de bebe MATEI (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Miany, Camy, Diana multumesc mult
Ma pregatesc sa imbrac pe piti sa plecam la dr.niciodata nu am avut emotii ca acum legate de pediatru. Tare sunt curioasa ce zice de evolutia lui si daca ne recomanda sa incepem diversificare.
Va pup, ne auzim mai tarziu.

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Coquelicot iau si eu o cafia poate asa ma trezesc...
Many bani mie la diversificare mi-a zis dr lui Danut sa ii dau TOTUL(inclusiv cereale) cu lingurita si nu cu bibe...
Eu l-am alaptat pe Danut primele doua luni in brate. Sugea prost iar de sanul stang nici nu vroia sa se apropie. Intr-o zi exasperata am incercat cu el culcat si a acceptat ambii sani si asa a ramas... Partea proasta e ca si bibe(in caz ca mai vrea) vrea tot culcat. Eu i-am dat sotului comanda sa vina din franta cu scaun de masa si poate asa se va obisnui si el altfel...

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna dimineata si de la noi,

Multumiri fetelor pt aroma de cafea si cafea.

Ca tot se povesti pe aici, Andrei experimenteaza primul sau somnic pe burtica in patut (a mai dormit dar numai pe burtica mea). Asa ca acum stau si ma uit la el.
Andrei nu s-a mai agitat mult peste noapte, dar are acelasi program de cand s-a nascut: papa la trei ore. Mi-as putea fixa ceasul dupa el. S-a mai reglat cu kk (ii dau Debridat), face o data la 1-2 zile. In schimb "parfumeaza" casa cu niste besinute, ca tre' sa fugim de la locul faptei.

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI

Am spus si o pentru Maryam. Douradoudou ma bucur ca ne-ai salutat.

Dankutza, avocado copt trebuie sa fie mai moale (cand e copt isi si schimba culoarea cojii din verde in portocaliu/rosu ... nu mai stiu ce culori. Nu am mai mancat demult desi imi plac). Daca il cumperi verde din magazin este bun de mancat dupa 1-2 saptamani. Asta e mango. Scuze de info eronate



CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
http://family.webshots.com/album/576105196nUplYZ
http://picasaweb.google.ro/c.borostean

Mergi la inceput