Aspirante optimiste > 20 ani (457)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

JoAnn eu nu ma pricep deloc la ce ai scris acolo. dar suna tare urat.


e foarte urat
nici nu vreau sa imi amintesc .prin ce am trecut
medici care ma tratau de infectie urinara...si eu muream de durere

www.youtube.com/watch?v=DcB8py9JWF4" target="_blank">
Forever,Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Da,medici nostri dragiSi eu am pierdut o gramada de timp,ma trata de ovare polichistice doar cu AC si numai Tsh si prolactina facuta

In primavara asta,musai sa vina barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Cosminuta are ceva dc ma apuc de acu?
nu stiu cat imi ia sa il fac



http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
noi2
nunta noastra

Dragostea-i nebuna vine de pe luna, nu incerca sa te ascunzi de ea sigur te va gasi, dragostea e simpla e iubire adica nimeni in lume nu a stiut sa-mi spuna de fapt cum e ea,cum e dragoste
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Fa-l linistita.Bafta

In primavara asta,musai sa vina barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

Da cos_minutza am inceput prima stimulare anul trecut in noiembrie cu o pastila de closti incepand din ziua 5 timp de 5 zile, dar din pacate in ziua 11 aveam un folicul de aprox 43/42 mm. Dr a decis sa nu fac choragonul ca poate se sparge singur insa n-a fost asa si m-am ales cu un chist de toata frumusetea de care am scapat numa dupa ce am luat anticonceptionale 1 luna. Luna trecuta la fel, am inceput stimularea, iar in ziua 10 culmea nu aveam nici un folicul format, dr zicand pas luna aceasta ca nu ovulez. Ei bine s-a inselat si de data aceasta, eu simtind ca ceva nu e in regula prin ziua 18. Normal ca la ecograf, dupa ce mi-a venit menstruatia, s-a vazut dinou un chis de 53/35 mm. Dragut nu?
Acum sunt dinou pe antibebe si sper sa scap de el luna aceasta ca ma simt rau de la ele. Acum nici nu stiu ce sa mai fac efectiv mi-e frica de stimulare si as incerca cateva cicluri normale sa vad daca am macar 1 ovulatie.
Apropo eu am fost diagnosticata cu ovare polichistice cu toate ca analizele mele sunt ok, inclusiv rezistenta la insulina.
Pupici


Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Anamira am vazut ca ai postat la stimulari.Ai facut cumva si tu stimulare cu Closty?Cat timp ai facut?Tre' sa incep si eu de luna asta!


In primavara asta,musai sa vina barza




_
Te astept minune mica sa vii la mama in burtica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA84 spune:

DOAMNE,cate probleme la noi femeile,uneori trebuie sa suportam atatea si apoi altele si uite asa trec anii peste noi si privim in urma si de cules mai nimiksper ca va fii totul bine pana la urma si ne vom tine in brate puiutii iubiti

19+RUXANDRA astept sa vii acasa la surioara ALEXANDRA01-02-2007

http://www.flickr.com/photos/andresialex/

ANDREsiALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras2007 spune:

va invit la CAPITOL NOU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Anamira si eu trebuie sa mai fac ceva analize in Z3,inainte sa incep cu Closty,inclusiv insulina.Eu mai iau si brocriptina(sper ca am scris bine) pt ca am prolactina aproape de limita superioara.Mie mi-a prescris medicul 3 pastile de Closty pe zi si trebuie sa ma duc la monitorizare.Oare nu e prea mult 3Totusi am incredere in medic,mi-am facut o impresie foarte buna si este din Ungaria.

In primavara asta,musai sa vina barza

Mergi la inceput