LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**179**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

si acum despre noi
in sfarsut suntem bine toti- am fost cu randul bolnavi
si am sarbatorit in Wk-end zilele de nastere al lui Dani 4 ani si al lui Julia de 1 an!
am pus si poze la semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salutare!
La multi ani, Shasa!
Sa ai parte numai de bucurii si sa-ti cresti si nepotii cu aceeasi "pofta" ca pe indienii tai minunati!

Pupacim indesat si ghioceii ce au absolvit ieri anul:
Calin, Maria si Anastasia


Multumesc mult de tot pentru urarile da sambata si multumesc gigelicai pentru morcovel! M-am emotionat eu cand am primit unul pentru Luca, dar cand am vazut unul special pentru mine, m-am topit toata! Ca Luca a tot primit diverse, inclusiv de ziua mea, cadourile erau tot pentru el...Ca mi-a luat caimacul chiar si asa, cu 1 sapt distanta, ce ma faceam daca respecta DPN si iesea chiar de ziua mea?

Inapreda, asa am facut si noi muci aposi si infundat rau la somn, a durat vreo 2 zile, apoi au inceput mucii sa se inchege, sa se coloreze chiar un pic, si sa haraie - sunt in gat, nu in piept - tot vreo doua zile, dupa care au cam inceput sa dispara, se coaguleaza si ii scot frumusel cu apa calduta+ betisor cu vata. Ca tratament am achizitionat si incercat aparat pt aerosol - fiasco - nu sta cu masca, asa ca am pus noaptea la nevoie vibrocil (adica de vreo 5 ori in total) si ziua aspirat + inmuiat cu ser...Alte simptome n-a avut, asa ca nu l-am dus la doctor...l-am tratat de capul meu.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

Ilinca imi pare tare rau pt Manole
stiu ce simti , si eu am trecut prin asta acum o lunasi inca si acum mai plang
uite o virtuala si multi de la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

'Mneata!

Mai intreb o data si aici: ce picaturi ati dat cind bebe avea muci ziua si noaptea nas infundat? Azi noapte a fost aiurea rau ca nu putea deloc respira pe nasuc. ACUM, IDEM. Am fost cu el la medic joi si mi-a spus ca NU ARE NIMIC, doar ii ies dintii. Diseara il duc din nou dar, pina atunci, lamuriti-ma si pe mine, va rog, ca simt ca o iau pe aratura.

Multu'


Gina lu' Ian (23 martie 2009)

89 de poze noi cu Ian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

Ina ii poti pune ser fiziologic si eventual vibrocil
la noi asta a avut efect
si insanatosire grabnica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Simplyana

Vibrocilul ce e? Picaturi?
Sa stii ca si eu mi-am stresat medicul care mi-a supravegheat sarcina 9 luni de zile ca nu vreau sa-mi impart ziua de nastere cu nimeni, nici macar cu Ian; s-a nascut la 10 zile distanta dar, na, ziua mea a trecut, asa, ca o "pregateala" pentru cea "adevarata" ce va sa vina Acum, insa, nu mi se mai pare asa important


Gina lu' Ian (23 martie 2009)

89 de poze noi cu Ian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am admirat poze: Ana (de Pisik) e tare cocheta cu pardesiul violet si face niste mutrite de-ti vine sa...o duci acasa!

Zsuzsu ai o familie tare frumoasa , iar petrecerea comuna a fost reusita: mi-a placut cum au impartit fratii tortul


Gina lu' Ian (23 martie 2009)

89 de poze noi cu Ian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

Ina da Vibrocilul este picaturi de nas
se gaseste fie sub forma de picaturi, fie spray nazal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Ina, da, Vibrocil picaturi am folosit (ca mai e si in alte forme). E un decongestionant+ antihistaminic usor.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

INA, eu i-am pus Ophtamesone in nasuc. Exista si varianta Ophtamesone N, care are si antibiotic, dar eu am mers pe cea simpla, de 2 ori pe zi dupa aspirare zdravana, cate 2 picaturi in fiecare nara. Nasul nu are cum sa fie de la dinti, asa ca fuga la doctor. Sanatate multa

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput