America (194)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Sanzi,imi plac la nebune ideile tale....numa aia cu amantu...nu mi se pare necesara...din moment ce sotu-i bun.Mai...eu tot scoala vreau sa fac...indiferent de venitu sotului sau de potu de la loterie.Desteapta sunt....de educat...trebuie sa ma mai educ nitelus....si eu....ndraznesc sa mai visez si la un OSCAR,va rog sa nu radeti prea zgomotos la faza asta,rad eu si pentru voi!Am zis-o .Cine nu are vise...traieste degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Poate intereseaza pe cineva!

http://residential.climatemaster.com/home

Adriana 15w si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Cuscra, condoleante pt hamster. Stiu ce aiurea e pt un copil sa isi piarda animalutul ... Aidan l-a vazut murind? Poate ii gasiti altul, exact la fel, sa il inlocuiti, si-i spuneti ca s-a intors amicu'. Dar sa dezinfectati casuta lui inainte, sau returnati pe asta pe care o aveti si cumparati alta. Si tu, ai grija cu burtica, sa nu iei cine stie ce microb.

Intreba cineva de testele mele de glucoza, cele de 3 ore. Ei, bine/rau, le-am picat. Adica primul, cel pe nemincate si inainte de sirop, l-am trecut; dar celelalte 3, la 1-2-3 ore, au fost putin peste valorile normale. Asa ca nu i-a interesat cit de putin peste au fost, m-au trimis la scoala de diabetici, m-au invatat ce si cum sa citesc de pe food labels si cum sa maninc, si mi-au dat un monitor pt glicemie, cu care ma intep in deget de 4 ori/zi: pe nemincate inainte de breakfast si la 1 ora dupa breakfast, lunch si dinner. So far toate au iesit foarte bine, in limite.
Azi am vizitat spitalul, impreuna cu Eva. La plecare, am vazut un baby boy nou-nascut, asa de frumusel si roz Dormea si era asa de cute, ca Eva a ramas profund impresionata.

Sinziana, ai dreptate cu charter schools in Florida; sint mult mai bune decit cele private si tot asa, cu loterie si bataie se intra. Stiu multe cuconite cu o gramada de bani (hoteluri, companii, retele de magazine ...) din cele de care vorbesti, care erau innebunite dupa locurile la scolile astea! In plus, dupa ce intra primul copil, il aduceau si pe al doilea, care intra fara loterie.


Oana 33+sapt si Eva (29 iunie 2005)

I'm not a bitch, I just have a low bullshit tolerance.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Oana, eu intrebasem, e f bine ca ai vazut nutritionist, sa vezi in ce forma de milioane vei fi cu regimul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Oana, nu vb de bebelusi...ca si eu sunt coapta!!!! I-am spus sotului ca ii mai dau un an sa imi faca o fetita apoi il parasesc!!! Am vazut si eu acum 2 zile una asa dragalasa intr-un shopping cart si mica...de imi venea sa plec cu ea acasa!! Am innebunit zau asa...
Deci, daca te testezi acasa, esti ok cu glucoza?? Traiasca dieta!!!!

Adriana, imi pare rau pt hamster...cere altul la schimb daca asta fu' defect...si poate nu se prinde Aidan de diferenta (glumesc, da?)

Io am un somn in mine de cand cu ora asta noua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Sanziana da mi si mie te rog un link sa vad si eu cum scoruiesc copiii dintr o scoala top.

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oana si eu am avut diabet gestational la ambele sarcini.
Sa nu te sperii, ca nu este ceva grav. La mine a fost chiar mai rau -s-a incercat cu dieta si nu a mers asa ca am ajuns la injectii cu insulina, de doua ori pe zi. Cand m-am apucat sa ma injectez m-a apucat ameteala de frica dar de fapt nu dor deloc pentru ca se fac exact sub piele, cu niste ace subtiri de tot si foarte mici (ca sa nu ajungi intramuscular) ...asa ca nu e chiar asa infiorator cum pare pare la prima vedere.
Si totul a fost ok in sensul ca sarcinile nu au fost mari si glicemia lor a fost in limite. Flavia a avut putin o problema, ca ea stand intr-un "mediu" controlat glicemic, cand am nascut-o i-a scazut glicemia sub limita si pentru ca nu a vrut sa manance a trebuit sa o duca la NICU sa o puna pe perfuzie ...dar si asta a fost ceva minor.

De cand am nascut, imi verific glicemia anual, ca cica as fi cu risc foarte mare sa fac diabet ...intotdeauna mi-a iesit normala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

Buna mamicute,

Aparem si noi pe firmament cu o noua intrebare: pe parcursul cresterii micutilor vostrii ati gasit vreo crema de fata naturala care sa dea rezultate? Bryce are un pic tenul uscat pe obrajori si desi folosesc o crema organica cam de 2 ori pe zi timp de 2 saptamini nu prea vad nici un rezultat. Ma gindesc ca poate fii ceva acolo ce voi ati incercat si care a si functionat?

Va multumesc anticipat si mii de pupici,

Clara - mami lui Bryce Mihai - un copchil nazdravan -18.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

Sanziana da mi si mie te rog un link sa vad si eu cum scoruiesc copiii dintr o scoala top.

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family



De ce Corina, nu ma crezi pe cuvant ca e o scoala buna??
http://www.greatschools.org/modperl/achievement/fl/4760#fcat
there u go!!!! Enjoy!!!!


Clara, sa nu fie vb de o alergie...Si David mai facea asa iarna sau cand era vant puternic primavara/vara...(eu il dadeam in Ro cu crema de galbenele...o minune!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Clara exista o crema cu galbenele de la California Baby.
Aidan a avut o eczema foarte urata care a tinut vreo cateva luni(facea alergie la un anume brand de diaper)si crema asta a fost singura care l-a ajutat.

Am reusit sa obtin programare la medic pt sfarsitul lui martie (la alergologie si pnumologie).Initial imi facusera pt sfarsitul lui mai. El tuseste in continuare f nasol, ieri l-am dus la ocean cu gandul ca o sa-i faca bine si a fost groaznic, a tusit toata ziua si culmea i-a fost mai bine cand a ajuns acasa (deci eu cred ca nu e pisica si nici ceva mold cum am suspectat initial).

Prietena mea crede ca are o colonizare masiva in plamani cu streptococ care nu se lasa vindecata prea usor iar probleme alergice o agraveaza. Sper sa nu.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput