Gemeni & tripleti (45) Ramas bun, Carmen!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Dumnezeu sa o odihneasca si sa ajute puiutii ei si pe sot! Tare nedreapta soarta! Nu-mi pot inchipui ceva mai greu decat viata unui copil, fara mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Nu am multe cuvinte care sa exprime ce simt... Dumnezeu sa o odihneasca pe Carmen... multa putere sotului si copilasilor...

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

nu am inchis un ochi...sarmanul tata, saracii copiii..cand vor intelege ca mama lor nu se mai intoarce....
Dumnezeu sa te odihneasca in pace Carmen



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

Ma doare sufletul cand ma gandesc ca e asa nedreapta soarta...pacat...Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe Carmen si sa dea sanatate si putere familiei...


http://www.photoshop.com/user/gemenelemele/?wf=share&galleryid=3420fd094f3a4ca0b5a3916e85682548&trackingid=BTAGC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Multa durere....Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa aiba grija de copilasii sai. Cat de greu le va fi la puiuti fara mami...

Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

imi pare nespus de rau de carmen.
dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa-i dea putere taticului sa treaca peste acest necaz si sa-si creasca puiutii in liniste.
Doamne, ocroteste-i pe cei mici!

anco, mamica de robert si darius (07.09.2009)

poze

am intrat in a doua jumatate de an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

denisa draga, sfatul meu ca mamica de gemeni este sa-ti cauti neaparat cel putin un ajutor care sa fie in permanenta langa tine in casa. probabil ca te va ajuta si sotul tau, dar el va fi si la serviciu si nu o sa te descurci singura. asa ca inca de pe acum asigura-te ca vei avea pe cineva langa tine.
iti spun asta pentru ca eu am o femeie care ma ajuta si fara de care nu stiu ce m-as fi facut.totul e diferit fata de mamicile cu 1 copil, chiar si fata de mamicile cu 2 copii va fi diferit la tine.
despre pamper???pai socoteste fiecare masa, adica vreo 6 cel putin la inceput x 3, fac cam 18 bucati/zi. apoi in functie de necesitati o sa-ti dai seama singura daca poti sa le reduci sau nu.dar asta doar mai tarziu.carucioare...hmmmmmmm, cam greu. doar pe net o sa gasesti si sa-ti faci comanda sa-ti aduca acasa, ca si astea de gemeni se gasesc cam greu.
in rest...multa putere, sa stai cuminte, sa fii linistita astfel ca sarcina ta sa evolueze bine si sa nu aiba probleme mititeii. daca as stii, ti-as da o adresa ceva sa o contactezi pe mamica tripletilor din aiud, pe doamna danciu, ca este de aici din zona, dar chiar nu stiu cum sa dau de ea.mai cauta tu pe net poate gasesti ceva.
te pup


anco, mamica de robert si darius (07.09.2009)

poze

am intrat in a doua jumatate de an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Eu la inceput foloseam pana la 10-12 pampersi/zi pentru fiecare bb-lina, deci 20-24/zi in total. Le schimbam inainte de fiecare masa (8-9) si frecvent faceau kk imediat ce papau si iarashi le schimbam.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

denisa, bun venit si sarcina usoara!
Trimite un PM la userul oanna3. Ea are tripleti de aproape 4 ani. Nu a mai scris de ceva timp pe aici, dar stiu ca mai intra si mai citeste. Poate te ajuta ea cu niste sfaturi.


Despre Carmen, nu-mi gasesc cuvintele. E prea multa durere si nedreptate. Bietii copiii, sarmanul sot, bietii parinti ... Doamne,cata durere!



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:


Dumenzeu s-o odihneasca pe Carmen printre dreptii Lui!

N-am cuvinte... sincere condoleante familie si multa putere! Doamne ai grija de copilasii ei!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput