Bobocei de sept-oct 2008 (267)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

Joy - felicitari!! Doamne Doamne nu sta degeaba...v-a ascultat rugile si v-a dat o noua minune sa va lumineze viata
Niko - bafta la eco....cate sapt ai? ai oare norocul sa auzi un ticait minunat?
Mark nu are frati sau surori pe care sa ii bata DAR...ne musca pe noi de suntem vineti toti din casa, da drumul doar daca il tin de nas, daca nu e in stare sa rupa bucata, iar daca se intalneste cu alti copii, ii pisca si le smulge urechile (nu stiu de unde s-a luat cu urechile...cred ca i se par in plus pe langa cap...)
Se pare ca de o sapt a trecut criza (greva foamei) la noi...sper sa nu vb intr-un ceas rau...ori a trecut pur si simplu, ori si-a facut in sfarsit efectul pikovitul....
Am vazut ca discutati despre masa de dim....Mark musca din felie, el isi alege ce vrea sa manance eu trebuie sa ii insir in fata fel de fel si el da din cap in semn de nu....cand ajung la almette se lumineaza la fata si face mniam....(asta cu prezentatul alimentelor e un defect procurat in timpul crizei in care erm disperata sa manance ceva...)....de 4 zile mananca dim cate 2 felii (fara coaja) de paine cu unt, almette si sunca de pui dupa care bea si 250 de iaurt Si spre marea mea fericire a inceput sa guste cate un pic si dim feluri de mancare noi....daca ii place, continua si mananca, daca nu...nu.....lucru pe care inainte nu-l facea....cum vedea cate ceva nou, punea mana la gura si fugea...
Lumi - sper ca sunteti mai bine si va pregetiti deja rucsacelele pentru cresa
revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

SALUTARE!

Joy, felicitari pt. sarcina! Ma bucur mult ca D-zeu v-a ascultat ruga si v-a daruit inca un bebe! Sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Neata!!!
Acum am apucat si eu sa deschid calculatorul.De dimineata sunt tot in bucatarie parca nu se mai termina treaba astaAzi gatesc din nou am si de spalat etc....
La noi ninge tare frumos cred ca facem bradu
Cristina super daca vrei sa faci gradinita.Investitiile sunt destul de mari eu am o prietena care are gradi dar ea a avut spatiul e al ei si tot a cheltuit fff mult gradi functioneaza de 2 ani deja inca nu a recuperat tot
Lumi va pregatiti de cresa???
Joy felicitari.
Nikolici asteptam vesti bune de la eco.Ce experienta urata ai avut tu cu dr ca eu nu mai tin minte???
Andy_garlo tu cum te mai simti?Andreiasu?
Claudinna cum e Razva??
Laura ce faceti cum e vrema la voi?
Xor ce bine ca a trecut greva foamei noi tot asa suntem nu gustam nimic nou nu vrem sub nici o forma oua si nici felu 2Asteptam si noi efectul Pikovitului
Ramo pe unde esti?
Lala ma bucur ca sunteti mai bine.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Ah si vroiam sa va intreb ceva Andrei e inebunit dupa masline dar inebunit...El marele mofturos.Ce stiti constipa?????Cate pot sa ii dau odata???


Am vazut ca a aparut Babymom.Ne e dor de tine.Ai inceput munca????Ce fac baietii tai???

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Diana deocamdata sunt la stadiul de idee..caut ..ma interesez..citesc...caut informatii.
Intr-adevar necesita investitite mare..plus spatiu..o groaza de autorizatii.
Sa vedem..ce v-a iesii pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Fetili is in pat ca s au trezit de la 6 juma. Io ma lalai pe aici in loc sa ma culc
E un subiect cu testarea cremelor Skincode daca vrea cineva sa le incerce, io m am inscris


Dya cred ca am suflat zapada spre voi

lumi cum va simtit?

nico bafta la echo astepam vestile bune





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Dya, multzam de intrebare! Suntem bine, dar nu-mi mai ajunge timpul de nimic, desi... inca n-am inceput munca. am fost la spital si am negociat cu sefa ca nu ma intorca inca la lucru; a fost neasteptat de intelegatoare - mi-a spus: "Lasa, stai acasa. Acum e mai important sa stai cu copiii". Nu-mi venea sa cred ce-mi aud urechile! Abia m-am abtinut sa nu sar pe ea s-o pup !

Azi am tras chiulul de la gradi - aseara ne-am culcat tarziu, asa ca am hotarat sa-i las sa doarma mai mult dimineata; ne-am trezit abia la 9:40. Ce bine m-am odihnit si eu!
Asa am gasit si un pic de timp sa intru pe forum sa vad ce mai faceti.

Baietii sunt niste draguti si nazdravani! Victor se face tot mai intelegator si mai intelept; ne intelegem tare bine in ultima vreme!
De 8 martie am avut serbare la gradi si am plecat cam nervosi si suparti de acasa. La serbare a fost foarte dragut si cand m-a vazut ca sunt din nou fericita si zambesc, a venit la mine si mi-a spus: "Vezi mama, eu te enervez si tot eu te fericesc!"

Dragos e o figura! Bate toata ziulica din gura si cu inteles, si fara . A invatat sa zica "da", si la orice-l intrebi raspunde afirmativ. Ca sa ne amuzam ii punem tot felul de intrebari prostesti si el raspunde, zambind cu gura pana la urechi si cu ochii lucindu-i de incantare, "DA!"
De ex.: "De ce te urci pe masa, vrei sa cazi?" Raspuns prompt si vesel: "DA!" "Dragos, vrei bataie?" "DA!"
Cu mancarea stam la fel de prost, ba chiar maI prost as zice, acum de vreo 2 zile. in afara de supt, nu-si doreste nimic. Sper sa fie doar de la maselele care dau sa iasa si sa-si revina cat de cat, ca sunt cam la limita rabdarii.

Apropo de dinti, mai sunt bebici cu doar 6 dinti, carora le ies/le-au iesit maselele inaintea incisivilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

si inca ceva... Dya si Dragos papa masline. Le culege pe toate de pe pizza. Si eu stiam ca pot constipa, dar la Dragos n-am observat - a avut scaunul exact de consistenta si frecventa obisnuita.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui babymom75

Apropo de dinti, mai sunt bebici cu doar 6 dinti, carora le ies/le-au iesit maselele inaintea incisivilor?



Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor
_
"Doar doua sunt testamentele valabile, pe care le putem lasa copiilor nostri: radacinile si aripile."





da,noi.

de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Babymom ma bucur ca mai stai cu baietii acasa.Imi pare rau ca Dragos nu papa mai bine dar stiu si eu cum e
Eu am observat ceva constipatie la Andrei din cauza maslinelor dar o mai rezolv cu ceaiuri el e un constipat din nastere din pacate tot timpul am avut probleme cu asta.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput