"Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *108*"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Danuta, eu retinusem ca ai inceput diversificarea deja, dar cred ca am confundat!

Carina, o deranjeaza? Se scarpina? Ce creme mai folosesti acum?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Gata v-ati bagat la nanel?Seleeen,iesi draga de la ,nici macar nu ai sotz acasa sa te spele pe spateacolo unde nu ajungi...Ce tot faci acolo?

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

i'm back, mi-am pus pe mine pijamalele costumul de dansatoare din buric si vad ca voi vorbiti de lucruri serioase aici...

hai ca-mi place asta cu "lapte de vaca de la vaca" si noi tot de la vaca luam dar nu stiu sa fac iaurt....stiu ca facea bunica, de mai traia saracutza o intrebam pe ea

Uka zi-ne si noua ce sandalute si de unde le-ai luat...desi eu as vrea s-o iau pe rand, sa iau mai intai pantofiori si dup-aia sandale

Santo ai ajuns mami la Florin?




de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Gata v-ati bagat la nanel?Seleeen,iesi draga de la ,nici macar nu ai sotz acasa sa te spele pe spateacolo unde nu ajungi...Ce tot faci acolo?

Lali Lacra de
Paul-Iulian


gata gata, nu ma vezi aici langa tine dansand???


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

wow Techila, ce spui tu acolo? chiar e ok? eu ma gandeam ca nu are putere mare si nu trage, dat fiind ca se deplaseaza singur si consuma acolo bateriile..inginera din mine asa zicea
super ! dar de unde le-ati luat ? e cineva care le vinde si vi le da sa le testati? trimite-l si la mine
de review

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Erai in spatel meu si nu te-am vazut

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

o melodie turceasca, care imi place mie la nebunie...de un blues, asa...





de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Erai in spatel meu si nu te-am vazut

Lali Lacra de
Paul-Iulian


da da, eram in spate si faceam ca moshu ala la dansul pinguinului


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Ralukmultumim pentru capitol!

Hepilica, bine ai venit dear! Iti simteam lipsa!

Uka, clar, cola nu e voie! Cum de ti-a trecut asa ceva prin cap

Ne-am intors de la alergolog! Cica nu pare ca ar avea ceva alergie, testul respectiv nu l-a putut face pt ca eram ultima consultatie si necesita cam 30 mins dupa pt monitorizarea reactiilor. I-am mai spus eu ca e apa f naspa aici si a zis ca daca aveam posibilitatea sa incercam o saptamana sa-i facem baie cu apa fie d-aia cumparata fie de la fantana.
Tot asteptand acolo ne-a vazut un medic dermatolog, a remarcat de fapt fatzuca ei si ne-a intrebat ce tratament ii dam.A zis ca ar fi bine sa-i dau cu putin cortizon pt ca este destul de grav si ca nu sunt efecte adverse dc dau de cateva ori. Na, acum nu mai stiu ce sa zic. Si inca o chestie care m-a uimit, cica Dermalibourul ala recomandat special pt zonele cu bubite ar usca pielea si ei i-ar trebui un emolient.

Cam asta a fost experienta de la medic. Mai mergem. Ginecologi stiu, echografisti stiu, acum incep cu dermatologii..

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


fragutza - eu am in casa, la robinet, apa dintr-un put de medie adancime (noi nu avem aici canalizare). maiei ii facem baie cu ea, si noi la fel. nu am dus-o insa pana acum la anliza, prin urmare nu bem apa asta pentru ca nu-i stim proprietatile. bem apa plata (7 izvoare).
daca vrei eu iti pot da apa din putul meu, fara probleme.

sau poti cumpara bidoane de apa plata care au 19 l. cred ca gasesti o apa buna de izvor la selgros. am un prieten care parca de acolo isi lua. astia de la 7 izvoare ti le livreaza acasa, cred ca tb sa comanzi minim 3 bidoane si sa ai si bidoane la schimb. daca nu ai platesti suplimentar la prima comanda (ca la a 2-a le dai la schimb).daca te hotarasti iti dau nr de telefon.




h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Selen ia uite www.youtube.com/watch?v=bMklaHuI7LY" target="_blank">aici...Un pinguin de 1.80 m care nu stie pasii la nici un dans

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput