Licurici de ianuarie-februarie 2009 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

porumbita, noi cand l-am intarcat sa stii ca noaptea inclusiv seara numai mircea ii dadea, eu nu ii dadeam deloc, nici nu ma vedea....asta ca sa nu ceara titi.....eu zic sa incerci asa ....ai succes si repede ....si o sa doarma si toata noaptea. La inceput se mai trezea pe la 3,....4....5 depinde....dar imi facusem o regula si mai devreme de 5 nu ii dadeam. A cerut mai devreme de 5 doar cateva zile pana s-a obisnuit sa ceara dupa 5. Daca cerea mai devreme il mai prelungeam

sper ca m-am facut inteleasa....ca m-am exprimat ca naiba


Mami puiutului Vlad Mihai

Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

nu are cum sa ii dea altcineva; sotul vine dupa ora 21:30 ( sta cu el dimineata cand eu plec la munca)

san nu cere decat uneori;
a avut si zile cand a mancat 400 ml de lapte humana cu cereale + san si s-a trezit de 6 ori dar si zile cand s-a trezit doar de 3 ori

oricum o iau catinel; or sa ma tina nervii/somnul ca doar nu ma inec ca tiganu la mal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

ce bine ca vb despre treziri
si eu aveam si am nelamuriri
mie mi se trezeste antonia
chiar daca bea f bineeeeeeeeeeee lapte praf humana
si e satula
ea se maraie in somn
precizez ca doarme cu mine in pat da pana pe la 12-01 noaptea nu ma prinde langa ea
oare lipsa mea sa fie cauza?
ca mi-e frica sa nu fie altceva

si de cand ne-am intarcat noi inca mancam noaptea la 3 oreeeeeee lapte prafffffff
mi-e mila sa nu ii dau
daca se trezeste
ca ea pe zi nu mananca f bineeeeeee
si atunci ma bucur ca bea lapte
ca are vitamine multe


voua vi se mai trezesc copii noaptea?
offfffff
si ziua
cand doarme
la ea in patut
tot la fel
se mai trezeste
prima ora o doare beton
dupa care incepe maraielile


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

porumbita, succes in atingerea scopurilor!

andru e dependent rau de titi, nu stiu cum va fi la noi!


Cami, andru se trezeste catre dimineata, cu urlete, o tine asa vreo ora, doua semitreaz, dupa care adoarme bustean pna pa 9 dim.

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Porumbita am inteles acum, bafta

Mami puiutului Vlad Mihai

Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

neata
Alexutu s-a trezit pe la 1.30 , nu a vrut nici apa, doar l-am tinut in brtae un pic, dar la 5.30...a plans, nu a vrut apa, adormea cate 10 min, si se trezea...abia la 71. i-am dat san si s-a culcat.
tot e bine
bafta, Porumbita.
Robert nu vrea apa noaptea? noi cateodata scapam repede noaptea de treziri cu apa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Neata si de la noi!
Dupa o lunga perioada de absenta reusesc si eu sa mai scriu cate ceva (ca de citit va citesc zilnic).
In primul rand - multumim jasmi de filmulet! E minunat!
Ce-au mai crescut copiii nostrii!! Deja mi-e dor de ei mici!
Am vazut poze pe mail cu licuricii frumosi! Nu-i pot enumera ca nu ma tine memoiru si nu vreau sa uit vreo domnisoara sau vreun domnisor!

Noi suntem bine. Crestem, parca prea repede, mergem, spunem diverse in limba noastra si cateva cuvintele sa le-nteleaga si mami. (Daca il intreb daca a facut pfiu pfiu - adica kk imi spune - pui pui pui :))) ). Imita tot ce facem noi. Toate lucrurile sunt ale lui - pat, scaun, covor - nu te lasa sa stai nicaieri daca n-are chef. Cand ii este somn ma ia de mana si ma duce la patul de la el din camera isi ia perna si pune capul pe ea. Trece pragul tinandu-se cu mana stanga de toc, inapoi insa nu trece decat in marsarier - adica daca stie ca functioneaza o treaba nu mai testeaza si altele. E incapatanat si foaarte perseverent - daca nu-i iese ceva sta acolo si incearca pan ii iese.
Avem 8 dinti si 2 masele - ultima data cand m-a lasat sa ma uit.
De trezit noaptea se trezeste doar daca are vreo nemultumire. Si nici nu manaca nik noaptea... Cateodata imi doresc sa se mai trezeasca si el sa ceara un bibe... Foarte serios!
Papa de 5 ori pe zi si are 1 singur somn de 1:30 - 2 ore.
Aaaaaa - Eli - felicitari pt burtica! Sa ai o sarcina usoara si-un bebe perfect!
Va pup pe toate! cu licurici din dotare cu tot!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

vai fetelor, ce subiect sensibil v-am tot zis cum am incercat noi sa il facem pe david sa nu se mai trezeasca noaptea...si am reusit de vreo 2-3 ori. dar dupaia am plecat la o conferinta (cu el cu tot) si bineinteles ca acolo s-a trezit f f f des, pt ca era loc nou...si nu mergea sa il lasam sa planga pt ca ar fi deranjat si pe altii. in fine, cand am ajuns acasa, am incercat din nou, am reusit, apoi s-a imbolnavit...si oricat de tare ai fi, nu poti sa il lasi sa planga...
in concluzie, inca il mai alaptez noaptea. la cerere. si cereee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

uite o chestie buna de stiut pt acelea dintre noi care-si doresc bb2 sau 3... : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145103&whichpage=12



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Hello

Di nou sunt pe fuga si nu am citit nimic ...

Nu mai suport zapada asta Am senzatia ca nu o sa mai fie niciodata cald. Offf

Mie mi-au iesit rezultatele la prolactina si sunt OK, nici macar nu e apropae de limita maxima. Am facut si radiografie de sa turceasca si scrie ca e normal dar se recomanda RMN??? Mai astept rezultatele la secretie si dupa aia merg la dr sa vedem ce zice.

Va pup pe toate

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput