FIV la Sibiu (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

draga Yarrina, nu stiu cati aveam...la inceput au fost putini si la mine; stiu ca am fost tare suparat ca aveam 4 pe un ovar si patru pe celalalt, in total 7 ...si erau putin. Apoi au mai apart cativa...stiu ca la un moment dat aveam 12.

fruntea sus, totul va fi bine, te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

sorry yarrina, am avut initial 4 cu 3...si am ajuns la 12, dupa o stimulare de 15 zile cu Gonal 375ml,

iti doresc cati mai multi foliculi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

am primit rezultatul si la papanicolau
diagnostic clinic frotiu cervico-vaginal conventional.
cum e? ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Deci in urma tratamentului mai "izvorasc". Oricum acu la 15.30 ma mai duc la un eco si apoi sun dr. M-am mai linistit acum cand vad ca si voi ati plecat cu putini. Off...cand crezi ca toate sunt pe linia normalului...mai iei cate o palma...
E cam in chineza pentru mine acest diagnostic...de la mine scrie de obicei grad 1 sau 2, negativ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

da yarrina stiu, si ptr mine e cam indescifrabil diagnosticul, de aceea va intreb pe voi.
ca sa nu mai zic ca mai am si niste explicatii la fel de "clare" pe buletinul de analiza.
ms oricum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

fiecare femeie eu stiu ca are voie gratis la un papanicolau pe an.. eu l-am facut si nu mi-a scris nimic in sensul asta ..am facut si cultura din col si nu m-a costat nimic si in plus mi-a facut si sevretia vaginala...nu am platit nimic..ceea ce am platit a fost eco intravaginalcu 35 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

intr-adevar, papanicolau se poate face gratuit cu trimitere de la medicul de familie. desi stiam, nu am fost sa imi iau trimitere, mai salvam 60 lei.....asta e. de restu' nu stiam ca se pot face gratuit, iar un echo pe mine m-a costat 120, mai ieftin de 100 nu stiu dc gasesti in c-ta.
am trimis rez la sibiu astept raspuns de acolo. sper sa fie ok. momentan sunt in ceata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Si eu sunt deprimata azi.Saptamana asta am aflat de 3 cunostinte care sunt insarcinate.Azi am mai aflat de inca 2 prietena care vor avea bebe.
Ma doare sufletul pentru ca sunt si eu sanatoasa si apta de conceptie si am avut grija de asta toata viata mea.La fel am avut grija si de sotul meu sa avem un stil de viata sanatos,sa fim cu analizele la zi si totusi spermograma lui groaznica.
In fiecare luna,la ovulatie,simt cum corpul meu "tipa" dupa un spermatozoid mai vioi care sa ne aduca un bebe,dar,ai naibi,nu si nu!!!
Mor de ciuda si ca va trebui sa ma chinui cu injectii in burta,tratamente hormonale,zeci de controale la gineco...de bani nu mai zic,astia ii avem,dar trebuie sa fac atatea sacrificii si simt ca am avut grija de corpul meu toata viata degeaba.
Scuze,dar am rabufnit si eu si nu pot sa ii spun sotului meu lucrurile astea pentru ca il ranesc si el nu are absolut nici o vina.Nu vreau sa il fac sa se simta prost,e problema noastra,suntem un cuplu,o echipa si mergem impreuna pe acelasi drum,doar ca,in sinea mea,ma doare sufletul!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Sunt si mai tare in ceata. La cel de-al doilea ecograf am 5 foliculi pe dreptul si 1 pe stangul. Ziceti si voi...cine si cum sa mai inteleaga?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

M-a sunat si dr acum si mi-a zis si el ca nr este mic...si lui i se pare ciudat. Mi-a crescut doza la 200 ui si sa vin mai devreme la el, adik pe 17 sa vedem cum evolueaza si daca o sa fie in regula scadem doza.
Off...oare de ce nu ne iese tot timpul asa cum am visat?

Mergi la inceput