Fiv in Ungaria 95

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cezara66 spune:

lidiadiana,nu ne spui nimic?stii ca te iubim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Pamy, nu intra in panica. In primul rand, repeta analizele! E posibil sa fie o greseala. Ceva simptome ai? Hai, poate sjunt gresite analizele....
Pe mine m-au sunta de la Synevo sa merg sa imi mai recolteze inca o data pt proteina S, ca cica mi-a iesit 41%, valoarea fiind f mica; dr-ta de la Synevo spune ca vrea sa fie sigura ca nu e o greseala de recoltare...va dati seama.....
Felicia, tu nu ai facut clexane pana acum, nu? Poate asta e cauza esecurilor. Imunoglobulina G ai facut?
Bafta tuturor fetelor in focuri!
Mamivreau, pana la urma m-am lamurit si eu cum e cu inhibarea din ziua6-7, de fapt cand foliculii ajung cam la 14 mm parca!
Pana acum nu citisem, cu toate ca avem informatii chiar pe prima pagina, postate e Avalonica.
Eu cred ca iar voi incepe Ac in ziua 2, caci sambata trbuie sa merg iar la Synevo. Sper sa nu-mi vina mai devreme de vineri!


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

adi ai fost mortala.....tu si cu adelin pestisor

bafta fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_wanted spune:

fetelor va rog mult, sunt noua la topicul vostru, am citit doar si m-am hotarat sa merg si eu la Budapesta, voi ati descris pasii, dar va rog sa ma ajutati, daca vreti, cu mai multe detalii si la scrierea mail-ului la clinica...
succes tuturor, ce-mi doresc mie va doresc si voua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

bbwanted, daca vrei, da-mi adresa ta de mail (prinPM), sa-ti trimit un model de tabel cu istoricul medical pe care l-am avut la consultatie. L-am primit si eu si l-am modificat in functie de ce ma interesa si in functie de analizele pe care le aveam.
Eu i-am scris mail pe adresa clinicii si a fost f prompt. Adresa e pe prima pagina!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

asa cum a relatat adi, foarte frumos dealtfel , am 4 foliculi pe singurul meu ovar vizibil, ceea ce e ok zic eu la amh-ul meu de nuuuumai 0.27... acu' ce sa zic? Doamne ajuta sa fie plini!
urmatoarea eco vineri! Eu sunt prima la 9 si pe urma e adi la 9:45... probabil vom merge impreuna la clinica... si samira are puctia vineri asa ca o intalnim si pe ea!

o sa ma intalnesc cu fetele diseara si punem tara la cale!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Mamivreau, cu ce faci stimulare si ce doza?
Samira, aici stai tu? Ca vad ca pretul e cat 40 de euro...
http://www.budapesthotelstart.com/budapest-hotels/hotel-pension-korall/informatii-hotel.ro.html
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_wanted

fetelor va rog mult, sunt noua la topicul vostru, am citit doar si m-am hotarat sa merg si eu la Budapesta, voi ati descris pasii, dar va rog sa ma ajutati, daca vreti, cu mai multe detalii si la scrierea mail-ului la clinica...
succes tuturor, ce-mi doresc mie va doresc si voua


pai mai intai scrie la PK. el iti trimite o lista cu analize minimale cu care te vei duce la prima consultatie, la care stabiliti doar pasii urm fiv. nu te opreste acolo atunci.pur si simplu ii zici cine esti, varsta, de cati ani incerci, ce stii deja si ca vrei an appointment la el. adresa lui e cea data pe site, cea cu infoivf...specifica, eventual, ca vrei la el.apoi toate vin de la sine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_wanted spune:

tamaryllisam trimis mesajul PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

[btamy],da...asta e pensiunea...nush de ce iti spune tie 40 euroi...ca mie mi-a dat tarif de 30 euro cand am cautat...si cand am facut rezervarea...mi-au facut reducere ca am luat 16 zile de cazare...si am ajuns la 28 euro/camera dubla.

adihor[/b]...ma bucur ca ai preluat stafeta transmisiunilor in direct de la mine...ca si asa io o sa fiu indisponibila...cel putin Vineri.

diseara la ora 23 am Ovitrellu...btw....voua cat v-a dat???mie mi-a dat 1,5 Ovitrell...mi se pare cam aiurea doza asta...de o injectie jumate!!!
in fine...e ultima....Vineri la 10 am punctia.
acu am alt motiv de ingrijorare:daca nu-s plini foliculii mei???
daca-s degeaba???

Mergi la inceput