Fiv in Ungaria 95

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

samira,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadiana spune:

adipapazi .


FSH mare... urmeaza primul FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

lidiadiana, poate te dor ovarele ca ai facut o usoara hiperstimulare, ceee ce e FOARTE BINE, CA E SEMN DE GRAVIDEALA!
pt ca e surplus de hcg(hormonul sarcinii) din sarcina si de aceea se face hiperstimulare.


da mi voie sa te contrazic, nu tot timpul e asa
in viata mea nu mai vreau asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna Fete dragi

eu sunt la serviciu si e naspa rau...vreau in concediu...

LidiaDiana trebuie sa avem rabdare. Tura asta m-am hotarat sa nu mai caut simptome..incepusem la Budapesta sa fac lucru asta si ma apucase depresia..Adipapazi stie..
Ma bucur ca ai intrat.

Ce program au fetele ? Mi-e dor de Budapesta...decat la munca...

Adipapazi - ce ti-a zis dr? Ai fost ieri la el, nu?
ceva vesti...

Samira - cei doi sunt gemenii care i-ai visat!!!! Doamne ajuta!!!

eu sunt prinsa rau la birou..e prima zi si am mult de recuperat



In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Ma bag si eu...

Tamy eu am stat la Fabius la prima consultatie. E ok. E curat. Camera Junior e cam mica pt 2 saptamani. Camera standard e ok dar are baia cam mica pt gustul meu. Ce nu mi-a placut mie e ca nu au balcon / terasa. Micul dejun ok, la fel ca peste tot. In rest... la clinica se ajunge pe jos in 15 min DAR e numai de urcat si in timpul stimularii si dupa nu e o idee buna. Mijloace de transport sunt aproape dar nu stiu exact sa-ti spun care sunt. Sunt sigura ca-ti scriu ei daca ii intrebi. Inca un avantaj: sunt la o statie sau 2 de tramvai de Moskva Ter si Mammut unde poti manca.
Eu am stat la Helios in timpul procedurii si am fost SUPER INCANTATA. Dupa cum spunea si mami_vreau e liniste, curat, personal FOARTE dragut. E ca la munte. Ai terasa si gradina, poti sta la aer si te poti simti ca in vacanta. In plus, chicineta face toti banii cand nu ai chef de iesit la masa.

Adipapazi unde esti cu vesti???

unguroaicele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

mairis, dar tu ai avut cetrotide sau suprefact in aceeasi zi cu ovitrelle?


Cetrotide am avut pt inhibare.


Irina, +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha3 spune:

pamy - fa si examenul coproparazitologic (scaun). Sotul meu a avut TGO si TGP mare si credeau ca are hepatita. Dar nu a fost asa. I-au gasit niste paraziti care se fac de la apa din retea. Incearca! E mai ieftin decat antigenii pentru hepatita.

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

pai la eco, doamna colega a zis sa mai fac gonal, merional si cetrotide azi, ca foliculii aveau 15 mm. maine alta eco si ovitrelle, probabil.
scuze, am umblat brambura cu samira prin castele si prin vant si prin carciumi.
tot 6 foliculi.
pup

mirela, stiu ce ai patit. iertare de parere,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

fiii soarelui, la fel suntem si noi. rupti de oboseala. o ducem pe samira la korall, mai bem un vin si facem nani.
ne vedem maine, mami_vreau are punctie, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

tamy nu iti recomand fabius ca si eu cand am fost la consulatie am vrut sa stau acolo dar cand am intrat mirosea varza murata (pana si in camere);se gatea pentru pranz .Plus ca si camerele sunt mici ,baia la fel nu mi-a placu deloc.Pana la urma n-am stat acolo pt ca am si - asa mi se intampla mie cu varza murata nu-mi place.Mai e si zgomot infernal de la tramvaiul situat chiar langa pensiune cam la nivelul etajului 1 (pe un pod suspendat sau ceva de genul)
Despre Helios pot sa spun ca am fost super incantata si eu am avut aceeasi oferta 3 nopti platite +1 gratis;si asa ajungi la un pret mai mic per noapte fata de cel afisat pe budapesthotelstart.
Noi gasisem o scurtatura de la Helios si cu masina ajungeam in mai putin de 5 min.De la Helios coboram pe strada de la cimitir(Nemetvolgyi ut) pana la un semafor si apoi faceam stanga pe Stromfeld Aurel ut,continuam pe Orbanhegyi ut si pe urma stanga pe Istenhegyi Ut si urcam pe deal pana ajungeam la clinica situata pe partea stanga .(sper ca m-ati inteles -am descoperit scurtatura cand incercam sa vedem pe unde ajungem mai repede,initial noi ieseam pana la Deli si pe urma urcam pe Istenhegyi dar pe cealalta ruta ajungeam mai repede.)
Sper ca am fost coerenta ,ma gandesc ca daca e vremea frumoasa se poate merge si pe jos.(n-am incercat )asa ca sa nu ma injurati daca vi se pare cam mult de mers.

Mergi la inceput