Fiv in Ungaria 95

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna echipa de la Buapesta!
Buna si celorlalte fete!

Samira imi pare sincer rau, insa cum spun si fetele, poate e un semn.....si urmeaza "norocul": . Doamne ajuta sa se fertilizeze toti.
Mairisfelicitari, ce frumos, 2 ! Nici ca se putea mai minunat.
Goggy felicitari pentru beta mare.
Cezara imi pare rau....

Mami_vreau 4 va fi numarul tau norocos!
Adipapazi vad ca va "distrati" nu gluma: plimbareala, vin rosu..... bravo voua.

Mirela, Felicia

O duminica frumoasa. La Bucuresti este soare, sper sa fie si mai caldut.
Pupici

Dumnezeu are grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

feteloooorrrrrrrr....acu ma cam grabesc ...da diseara va scriu adresa de mail de la pensiunea Korall.
am vorbit de dimi cu proprietarul si mi-a spus ca pot scrie adresa directa a pensiunii...luati legatura direct cu el...si astfel eliminam comisionul site-ului de rezervari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Tamaryllis, Violeta70, multumesc de urari! Doamne ajuta sa fie bine.

Tamaryllis, iti doresc din tot sufletul sa reusesti, sa ajungi sa-ti tii copilul in brate! Sau copii, cine stie?
Multa incredere si relaxare..... si noroc!

Feli, speranta moare ultima!
Sunt fete care la al 4-lea fiv au avut noroc!!!! Pana la urma trebuie sa ti se indeplineasca visul!

Pupici grupului de la Budapesta!






Irina, +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

forumistele de acas', a multumim pt incurajari si sustineri, nu mai dau nume ca sigur uit pe cineva.

speranta, miss u!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mami_vreau, ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Samy, chiar ma gandeam ca dupa ce o sa-mi raspunda K, o sa scriu direct pe adresa pensiunii, poate gasesc camera la acelasi pret la care ai gasit tu.
Noi cred ca o sa mergem cu trenul din Arad. Stiti cumva daca merg bine trenurile, adica daca au intarzieri?
N-am reusit sa gasesc pe net o harta interactiva a Budapestei, sa vad care e drumul de la gara si pana la pensiune/clinica. Stiti vreo asemenea harta?
Taxiul o fi scump in Budapesta?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

tamaryllis, da adresa in google si iti arata harta

eu m-am uitat acum, pensiunea Koral nu e linga mijloace de transport in comun frecvente; cine alegea Koral alegea ca era inclusa parcarea in pret, daca nu mergi cu masina cred ca e un pic incomod

cred ca daca mergi cu trenul ar fi altele mai okay; trenul te lasa in Gara Keleti, de acolo poti ajunge cu metroul in multe locuri din Budapesta, si pe urma tramvai si bus; totusi daca te cazezi in partea de Buda, metroul te duce doar pina la Moskva Ter sau Gara Deli

noi am fost cu trenul si am stat la Hotel Belvedere; alte optiuni ar fi Mercure Budapest Buda

cauta aici si altele http://www.budapesthotelstart.com/hotels-on-the-map.en.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

tamarlys..iti dau eu raspunsul cu taxi
noi cand am fost in septembrie la budapesta am fost cu trenul...din toplita...si am ajuns dim la budapesta si am luat taxi din alea de firma..deci nu pirateriii...scrie firma de taxi pe ele ma refer

si am dat din gara pana la hotel clasic..(e mai apropae de clinica decat koral)am dat 5000HUF..iar la intoarcerere nea luat taxi 3000HUF pana la gara..deci mult mai putin

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tamy...cazare la acelasi pret cu noi,cele din perioada asta nu vei mai gasi...pentru ca toti intra pe tarifele de vara din Aprilie.
Proprietarul de aici de la Korall imi spunea dimineatza ca daca ii "sare" pe cei de la site-ul de rezervari...poate pastra preturile relativ apropiate de cele de acum.

diana...oferi informatii eronate.
nu stiu de ce o faci...insa nici nu vreau sa aflu...tin doar sa-ti spun ca la 100 de m de pensiune este statia de bus...care circula din 5 in 5 minute in timpul saptamanii si din 10 in 10 minute in weekwnd.
acest bus merge pana in centrul Budapestei si pana la metrou la Moskva.

pogonici...taxiul intre clinica si Korall costa 2000 de forinti...sunt 5km...insa trebuie sa stii ce companii de taxi sa cauti...cele "de firma" au si tarife pe masura...cele mai mici nu inseamna ca fac neaparat piraterie daca practica preturi mai mici.
Cei de aici ne-au recomandat compania "S taxi"...practica preturi decente asa cum am mentionat mai sus...si nu sunt cine stie ce tepari.

in rest...numai de bine sa auzim
noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

fetelor, ajutor:
care ati primit ovitrellul in acceasi zi cu cetrotide?
cum le facem? cetrotide dimineata si ovi seara?
eu am facut azi cetrotide seara si mai trebuie unul maine. il fac dimineata sau seara? io zic sa il fac tot seara, la 24 de ore fata de primul. apoi seara, la ora fixata de k, ovitrelle.
clara sau care ati mai avut asa, ce ati facut?

Mergi la inceput