FIV la Cluj 32

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Brunadria,capul sus pana nu stii 100% rezultatul;numai Dumnezeu stie de ce ne da incercarile acestea,de ce ne tot poarta atata,ce se ascunde in spatele lor,ce avem de invatat din ele.
Tine-te ocupata pana luni,du-te la prieteni,persoane dragi,fa-ti viata pe cat posibil,frumoasa pana luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui brunadria

m am demoralizat rau
fiv repede nu mai pot face ,in august e clinica in vacanta
deci numai din septembrie incolo
ce m am saturat; din 2003 aceeasi poveste



capul sus si nu-ti pierde speranta, o sa fie bine in cele din urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

mara m am gandit la tine de dimineata..
multa putere mai ai si tu..
la primul fiv ,nici nu mi am imaginat ca voi ajunge la 3..
cine stie la cate voi ajunge pana la urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Brunadria du-te la shopping sau fa ce crezi tu mai bine,numai sa nu te mai gandesti ce si cum;asa e brunadria pt.toate,si eu parca m-as fi gandit ca nu pot avea copii?(asa natural ma refer);si eu m-am asteptat sa-mi iasa IA din prima,m-am gandit eu ca ajung la 3,sau vorba ta la mai stiu eu cate?
Nu conteaza cate vor fi de fapt,vorba marei conteaza ca va fi bine pana la urma.
Eu fetelor m-am apucat de suparare sa citesc Lazarev,acolo zice ceva si de sterilitatea in cupluri,dar mi se pare foarte greu ce zice el de facut,adica sa N-AVEM NICI O PRETENTIE de la nimeni,etc.;dar mi se pare chiar imposibil,asa ca l-am abandonat.
Brunadria,fetelor,va fi bine pana la urma,imposibil sa nu gasim hiba si solutia.
la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui brunadria

mara m am gandit la tine de dimineata..
multa putere mai ai si tu..
la primul fiv ,nici nu mi am imaginat ca voi ajunge la 3..
cine stie la cate voi ajunge pana la urma



ma regasesc tare bine in cuvintele tale, si eu la primul fiv am fost convinsa ca voi reusi din prima, citeam si ma miram ca erau fete care erau la a 3-a, a 4-a ori a 5-a incercare. Acu nu ma mai gindesc oare la al cite-lea voi reusi,ca sunt pe cale sa le pierd sirul string bani, ma duc si fac fiv-ul ca si cind as fi in concediu si gata, sunt convinsa ca voi reusi cind va considerA DUMNEZEU ca merit, el stie cel mai bine ce planuri are cu noi. Pe mine fiecare esec m-a facut mai puternica si sunt convinsa ca si cu tine lucrurile stau la fel, ma rog doar la d-zeu sa imi dea sanatate sa merg mai departe si sa imi dea ce consedera el ca e mai bine pentru mine, nu ma mai rog pentru reusita. Nu fii trista si dezamagita, puii tai vor fi suficient de rezistenti sa supravietuiasca pina luni. Tu du-te si relaxeaza-te, un shopiing, un spa un masaj, vezi tu ce gasesti.Hai capul sus, o morosanca ca tine nu se da niciodata batuta si tu stii asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Adijo, o rugaminte, te rog: am vazut ca ti s-a cerut sa faci histeroscopie inainte de fiv. Poti sa-mi spui daca ai avut vreo sarcina, sau vreun chiuretaj pana acum? Eu l-am intrebat pe medicul meu daca n-ar fi bine sa fac histero inainte de fiv si el mi-a spus ca din moment ce nu am avut sarcina sau chiuretaj, n-are rost. Dar nu sunt impacata...

Medicii din Austria mi-au spus ca la o histeroscopie se vede daca sunt polipi , adrente, sept intrauterin sau alte formatiuni care ar impiedica fixarea embrionilor; in plus ei doresc sa fac si biopsie in urma careia se vede daca structura uterului e buna pt fixarea sarcinii, si un examen bacteriologic care ar decela prezenta unor infectii uterine. Eu am si avut, intradevar o sarcina pierduta in sapt 6, sarcina rezultata tot in urma uinui fiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Multumesc frumos pentru raspuns si bafta multa in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bruni, of,of..., si mai prinzi si we pana stii ceva. Poate isi dau drumul si o sa se dezvolte frumos.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

pana luni e f mult...
tare greu e! ramane speranta , dar e prea mica..
va multumesc ca sunteti pe aproape..
cine sa inteleaga mai bine daca nu voi..
nu mi pot lua gandul,ma tot intreb daca voi reusi si eu inr o zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Brunadria,vei reusi intr-o zi,asa cum au reusit criadema,bendeljulia,moniland,kry si celelalte fete,vom reusi cu toatele.
Da,noi intelegem foarte bine ce simti,ce inseamna asteptarea...
Brunadria uite aici o cafeluta mare si buna de la mine .
Eu ma duc sa beau o cafea "fizica" la socru ca n-am fost la el de Pasti(eu personal).
pt.toate fetele si ceiut pt. maddutz.

Mergi la inceput