Am scapat de statul la pat la 34 de saptamani

Am scapat de statul la pat la 34 de saptamani | Autor: deliutan

Link direct la acest mesaj

De 2saptamani am scapat de statul la pat in a
34-a sapt doctorita mi-a dat voie sa ma misc sa ma pun pe picioare, nu pot spune ca este usor si acum ma dor muschii si ciudat este ca mai mult cei din stinga ai perineului si spatelui cu piciorul sting. La pat am fost din sapt a 11 si un pic de cind mi s-a facut cerclajul.
Merg prin casa mai spal o farfurie dar daca stau mai mult de 15 min in picioare ma doare rau spatele. Acum am 36 de saptamini si 3 zile, iar vineri cind voi face 37 imi scpate cerclajul si sa ma astept sa nasc ca fetita mea e cu capul foarte jos. A mai avut cineva dureri pelviene asa? Ramin si dupa nastere? Pupice la burtici.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Deliutan, eu la baiat am avut o problema asemanatoare. S-a intors cu capul in jos la 7 luni in loc de 8 luni jumate. Am fost obligata sa stau in pat, nu ma prea tineam de interdictie dar nici nu faceam excese. Cand stateam prea mult sau mai rau, mergeam ma durea ingrozitor, simtem o presiune foarte mare. Nu a ramas aceasta senzatie care oricum trecea cand ma odihneam insa nu te-as sfatui sa faci excese, mai bine suporti statul pentru binele bebelui. Incearca sa faci efort redus, sa nu stai foarte mult in picioare, sa iei pauze, asa te obisnuiesti cu presiunea aceea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micos spune:

Buna La mine bebelusul a fost cu capul in jos inca de la inceput. IN ultimele saptamana ii simteam pur si simplu capul cum apasa - chiar daca am stat la pat din sapt. 28 pana in sapt. 36( cand am nascut). Dupa nastere durerile si acea senzatie de jena, de disonfort au disparut.
Stai linistita cat mai mult cu putinta si o sa fie totul bine.

Multa sanatate

Mergi la inceput