Gemanutzele in prag de primavara... (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Saptamana 8-14 MARTIE 2010

Niciun motiv major de ingrijorare pe parcursul saptamanii, te simti bine, parca deja ar fi venit primavara pentru tine si te manifesti ca un spirit liber, care stie sa se bucure de lucrurile frumoase ale vietii. Socializezi usor, te simti bine printre oameni, faci si primesti vizite si nu refuzi nicio invitatie la distractie. Trebuie sa multumesti mai multe activitati in acelasi timp, dar ai un talent deosebit de a-ti imparti timpul atat de eficient, incat sa le faci pe toate cu brio. Ce-i drept, cu un dram de superficialitate.

================================

Saptamana aceasta poate fi favorabila in special reconcilierilor; prin urmare, daca simti nevoia de a te impaca cu un prieten sau cu un apropiat, ai posibilitatea acum sa actionezi. Ai tendinta de a fi destul de disciplinat, indeosebi in cadrul unor colaborari, si asta iti reda un sentiment de siguranta si liniste interioara.

E o perioada in care pui accent in special pe cariera si esti foarte ocupat sa tii pasul cu unele evolutii interesante din mediul tau. Esti hotarat sa pui in practica unele idei pe care le ai de mai mult timp.

Luni acorzi o importanta deosebita relatiei de cuplu si asta cu scopul de a imbunatati unele aspecte. Marti si miercuri, se pare ca intelegi destul de bine ca esti responsabil pentru destinul tau. Joi esti usor confuz, iar vineri vor aparea noi sarcini pe ordinea de zi. In weekend te relaxezi, meditand la unele idei de viitor si ai tendinta de a deveni visator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi (pe asta l-ai scapat, Raluca! )

Sansa ta de a trece cu bine peste evenimentele zilei poate fi comportamentul elegant. In discutii si interactiuni, trateaza pe toata lumea egal, dar asigura-te ca si tu esti tratat(a) la fel. Mai ales ca s-ar putea sa nu prea ai chef de nimic, iar inspiratia sa-ti joace feste. Totusi, nu te baza pe cei (cele) din jur, ci cauata in interiorul tau energia de care ai nevoie.

Ma oftic ca uite, am lipsit taman cand era si Olim prin zona! Te mult, mult, si pe Alex care, sunt convinsa, este un scump si-un nazdravan! Poze cu voi? De unde ne scrii? De pe coaste de Azur?

Ralu, vreau si eu in Paris, Elvetia, Austria, Venetia in perioada carnavalului... si-ar mai fi cateva locatii. Insa ma pregatesc intens, cu gandul , la destinatia de concediu de anul acesta. Am vrea multe (eu vreau apa, sotul vrea munte), dar nici departe, nici prea aproape, sa mergem cu avionul su cu masina? A ramas la turci sau la bulgari. Inca mai umblam dupa oferte.

Ma bucur ca a castigat Oscarul "The Hurt Locker", l-am vazut acum cateva saptamani si mi-a fost gandul numai la fratele tau!

Lora, deci ai aproape 16 saptamani si nu ti se prea vede burta????? Dar esti fotomodel atunci! Ia sa pui mana sa mananci ciorba, masline, orice, numai sa creasca si printesa! Si fa si niste poze, te roooog!

Cu sotul s-a rezolvat imediat, adica dupa cateva ore de discutii (cearta a durat 5 minute, discutiile de impacare cam 2 ore, ca ma lasam greu de convins ). A trecut, ieri numai stia cum sa-si ceara scuze, sa ma impace, se tot alinta pe langa mine. Motivul certei? Ca am uitat sa strang o o cutie cu jucariile lui Dragos...

Liliac, ce mai face bb Raducu? Mi-e asa de drag, incat am ajuns... sa-l visez! Pe bune, m-am visat cu un bb in brate (nu cred ca era totusi bb Raducu ), inconjurata de multe mamici cu bebelusi in brate. Si nici nu am cum altfel cand peste tot sunt inconjurata de bebei si femei gravide! Am vazut ieri si prima poza cu fetita prietenei. Nu am retinut decat niste obrajori bucalati si ca era tare dolofana! Mama'sa toata! Sotul s-a speriat ca asa copil mare el nu a vazut! Normal, ca la noi in familie toti s-au nascut ca niste pui de pisica!

Adina, cand iti vine sotul acasa? Cum ati dormit noaptea trecuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR FEMEILOR si MAMICILOR! Sa fie fericite, iubite, norocoase, sanatoase, sa se bucure de viata alaturi de cei dragi! Un buchet maaaaare de flori pt voi, doamnelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Ca un bobocel de floare
Sa traiesti in sarbatoare,
Ca o floare inflorita
Sa te simti mereu iubita,
Ca un fir de iarba fina
Sa fii scaldata-n lumina,
Ca o gingasa orhidee
Sa ramaii mereu femeie!
Un 8 Martie cat mai frumos,pentru voi si mamele voastre!



la toate
POZICI RAZVANEL

AdinadeRazvan(14.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!

La multi ani, fetelor! Si sa vina primavara cat mai curand, ca eu nu mai poooot, intru in depresie daca mai tine mult frigul asta!!! Hainele aproape ca nu-mi mai vin, de cumparat pentru iarna nu am de gand sa-mi mai cumpar...JALEEEE!!! Vreau caldura!

Eu n-am o zi f. buna, sper ca a voastra sa fie mai frumoasa!

Lora, mami de Iustina si 14+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Neata!
Blackgirl- sotul a venit,doar ieri noapte a fost in tura.Am dormit bine...toti 3


la toate
POZICI RAZVANEL

AdinadeRazvan(14.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

La Multi Ani tie femeie cu chip de mama! La Multi Ani Doamnelor!

Black ce vise ai si tu Mai, dar poate ca nu era un vis cu bebe-baieti...ci cu un bebe-fetita, si sa fie al tau
Deci si voi aveti reprize de cearta pe motive puerile?? Pai sa-ti spun ca sambata cand ne-am intors de la serbare si-am vazut ca sotul meu a filmat capul unei bunici in loc sa-mi filmeze fata (cica era in dreptul aleia) imi venea sa-l bat cu camera in cap??? Noroc ca era maica-mea aici ca altfel cred ca o faceam bucati de capul lui. Si cica el e mai artist
Eu macar aveam o pozitie ingrata, intr-o laterala, in partea opusa...dar el era pe centru Mda, am stat toata sambata cu ambasadele retrase, ca al meu nici macar nu riposteaza cand ma vede ca scot flacari pe nari...si duminica...parca nu s-ar fi intamplat nimic
Fetelor, de ce vreti voi la Paris?? Sau la Venetia?? Eu vreau sa ies din casa!!!!!! Sa vina primavara, sa sociabilizez si eu cu lumea nu numai virtual, sa stau sa rod un covrig si sa ma bata soarele-n freza
Ma multumesc cu putin!

Cum va petreceti azi??? Noi..acasica Eu cu gigolo Radu, ca tat-su e plecat pe la Focsani, parca, fii-mea are program cu bunicii. Asa ca intre 2-3 si cate-un striptis de schimbat de scutec, m-am hotarat sa fac curatenie la ciorapii lu' hazband, ca tot ia cate-o pereche si-mi prezinta muscaturile de soricei din ei Deci, distractie maxima

Va pupilez cu mare drag!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Cateva poze de la serbarea de la engleza, din pacate nu f. reusite, ca mai mult am filmat. Si cateva cu mine, sa ma vedeti inainte de a deveni balena. Si sa stiti ca se vede putin burta, dar abia de saptamana asta cred ca o sa ia proportii...
http://family.webshots.com/photo/2491730740099413604rZtIHq

Lora, mami de Iustina si 14+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, am vazut pozele. Iustina este pe zi ce trece tot mai frumoasa, o domnisoara in devenire. Si i-am admirat costumasul, asortata din cap pana in picioare! Ai si tu vreo contributie ceva sau se accesorizeaza deja singura? Sa stii ca parca am intrezarit oleaca de burtica! Si-mi place de tine, esti toata un zambet!

Adina, deci ati dormit in 3.... Sa va fie de bine!

Liliac, off, asa visez eu: ca Ralu sa devina next din grup si-apoi eu! Adica 2-2 1/2 ani, suficient sper sa-mi conving sotul sa facem bb2 cat mai repede. Vreau totusi o diferenta mica intre copii, pana in 4 ani. Si eu as vrea sa ies din casa, sa ma bata soarele, insa si cu frigul asta tot ies cate-o jumatate de ora cu Dragos (in carucior). Deja face pasi singurel, insa aduna toate mizeriile de pe jos. Cu vb... numai spune nici macar mama sau tata, dar este in perioada in care ne copiaza insa toate miscarile, ne urmareste peste tot. Vb el pe bebeluseasca lui o gramada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna fetelor!
LA MULTI ANI SI TOT CE VA DORITI!!!
Eu cu trburile pe langa casa...cu netul care merge ca ...
Nu petrec azi a nu am unde si cum...dar nu fac mai nici caci le am facute de ieri.Ma uit pe la tv.Voi ce faceti?

Mergi la inceput