"LMA!!!ghiocei de martie-Aprilie 2009**173**"

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Gata! Am vazut 2 absolventi superbi.

Si amandoi gatiti.....
ALEXANDRA
CRISTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

Astazi nu avem de sarbatorit nici un ghiocel, in schim este ziua noastra a femeilor, a mamicilor Asa ca va impart Este prima oara cand sarbatoresc 8 martie in calitate de mamica

Am vazut poze frumoase cu sarbatoritii Zambarici si Chiscuta. Frumosi amandoi, torturi delicioase , amintiri superbe.

Multumim Chiscuta pentru floricica

Anncuta bine ai revenit Frumos foc carliontatul tau

Carmenada din pacate nu le-a trecut raceala. david adineauri a tras o partida de tuse. off, acum iar tuseste. Dar il apuca tusea numai in somn, cand sta pe orizontala. Probabil i se scurg mucisorii in gat.

Eu am sarbatorit in aceasta seara 8 martie cu niste prieteni si am cam sarit calul cu sampania. Cred ca am baut cam multa (2 pahare) si acum imi este rau si-mi cam vine sa vomit Se vede ca n-am mai baut taaaare demult.



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

BUNA SEARA....
Intru repede sa va fac urarile pentru ziua de maine, sa va felicit ca sunteti niste mamici moderne si ingenioase si frumoase si suparate uneori si obosite deseori si elegante si mereu disponibile si mai ales generoase, dar in special inteligente, parafrazandu-l pe Caragiale...vreau sa cred ca fac si eu parte din aceasta categorie...si sa va urez un La multi ani din tot sufletul, sa aveti o zi minunata alaturi de ghioceii vostri mai mici si mai mari si sa fiti sanatoase, sa va bucurati de dragostea copiilor vostri si nu numai....as mai continua, dar imi si mie un somn.... ....si o ploaie de... , dar si un mare buchet de din partea noastra.

Nu plec insa pana nu il felicit pe Chiscuta, cat e el de frumusel cu camasuta si ce baiat mare e acum....
Am vazut petrecerea Alexandrei, febletea sotului meu( in gandurile lui ascunse inainte de concepe copilul, si-ar fi dorit o fetita exact ca Alexandra) ...minunata in rochita ei de printesuca, tortul m-a dat gata, cum de altfel si tortul corabie al lui....???Damian Calin ...offff ce minunatie de copil, nu stiu insa de ce se poarta moda asta de a-l tunde imediat dupa un an, mie asa de rau imi pare cand se face prima tunsoare incat eu cred ca nu o sa practic acest obicei in ciuda vointei sotului meu.

Sophiphi...dulceata pe paine, buna de mancat nu doar dimineata,

SHASA, te rog eu frumos cand primesti ceea ce ai cerut trimite si mie un Pm , sa le am si eu...as fi vrut sa votez si eu, dar nu am parola...am cerut-o mai demult in urma cu vreo 10 capitole, dar nu am primit-o.Multumesc anticipat!

Noapte buna tuturor !

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"
8 luni si ceva
Nicho la 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Nicky multumim [entru urarile frumoase

Si eu vreau parola de la mailul comun, caci nu mai pot sa va votez

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

La multi ani, Cristian! Monnavas,urarea e nitel "intarziata", dar din suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Buna dimineata!Desi cu o zi intarziere, ii uram si noi LA MULTI ANI lui Cristi si multa rabdare si sanatate pt mamica luiLA MULTI ANIsi un buchet maaare de pt toate mamicile ce serbeaza 8 Martie.Noi nu reusim sa ajungem la un acord sa impacam pe toata lumea si mai ales sa ne fie si noua bine in ceea ce priveste ziua lui Piti asa ca am renuntat....nu serbam nimic niciundeVa pupam si sa aveti o zi frumoasamami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

LA MULTI ANI!-stiti ca sarbatoarea de 8martie e o sarbatoare necrestina?
Ziua mamei crestine se sarbatoreste pe 25 martie de buna vestire.




Bazar general pe DC


Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anncutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Gata, sunt la zi cu cititul

Am avut o zi frumoasa, mami a facut papa bun, care a fost apreciat, piticul a avut bunul-simt sa doarma pana la prajituri, a primit o gramada de jucarii, majoritatea needucative, deja a rupt una

De pe tavita a ales: 1. cartea 2. pixul 3. un inel de aur 4. surubelnita (poate fiindca semana cu pixul?), sper totusi sa nu fie un soarece de biblioteca la fel ca ma-sa la bani nu s-a uitat desi io speram.

Multumesc si pt semeseuri (PetraTudor, Mihaela, Lucia)

Am descarcat pozele, fac o selectie si le urc indata.

Anncutza, tu ai nascut la CFR? Am admirat frumosul carliontat, si eu tre' sa-l tund pe al meu ca transpira si se trage de plete

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



da la CFR am nascut erai p-acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anncutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Bu-hu-hu rapid ca imediat ma culc si eu !!

Monnvas
ma bucr ca a iesit bine prima petrecere a lui Chiscuta , astepatm ceva poze si o felie de tort

Ancutza, pai stai tu ascunsa asa mamica draguta si pe deasupra si frumusete de baiat ??!! Sa nu se mai repete, da ?!Cu vesta rosie si plete e demential

Am primit si eu pozele ma pun pe sortat si incarcat imediat

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !




promitem solemn ca nu mai stam ascunsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anncutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Ne puteti vedea incepand de aici: http://picasaweb.google.ro/monica.vasileanu/La1An#5446002274640987362

Fetelor, multumesc pt urari, eu ma retrag, ca maine dimineata am meditatii.

A, stiti ce-mi plac mie musafirii care-si si spala vasele inainte sa plece? (asta e maica-mea)

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



si sor-mea face la fel la capitolul vase

Mergi la inceput